61 - 80 av 506
1...345...26 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 januari 2021

Klubbad för

HÄNGE, silver, strass, höjd 55 mm.

1 000 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE MED KEDJA, silver, bergkristall, längd 50 cm, vikt 14,5 g.

400 kr

Utrop: 250 kr

ARMBAND, förgyllt silver, granater, längd 17 cm, vikt 16 g.

950 kr

Utrop: 800 kr

COLLIER, förgyllt silver, granater, längd 41 cm, vikt 9,5 g.

425 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld, rubiner, briljanter ca 0,12 ctv, stl 18,25 mm, vikt 4,1 g.

3 900 kr

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, stift, vikt 0,9 g, en snurrebuss saknas.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

GRANATSMYCKEN, collier, brosch, örhngen, silver, gulmetall och granater, stift, längd 42 cm, vikt 26,3 g totalt, 4 granater saknas, limrester.

1 300 kr

Utrop: 700 kr

RING, 18K vitguld, äldre briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW-W/VS-P, stl 17 mm, vikt 2,8 g, porositet i guldet.

Utrop: 2 800 kr

MARGARETABÄGARE, sterlingsilver, delvis förgylld, Aage Albing, Köpenhamn, höjd 6 cm, diameter 6,3 cm vikt 78,9 g.

950 kr

Utrop: 900 kr

MARGARETABÄGARE, sterlingsilver, delvis förgylld, A. Michelsen, Köpenhamn, svenska importstämplar, höjd 8,5 cm, diameter 9,6 cm, vikt 171,1 g, mindre skada vid foten.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

DOSA, sterlingsilver, emalj, golfare, diameter 2,7 cm, vikt 15,1 g.

600 kr

Utrop: 450 kr

HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, emalj, Madonnan med barnet, mått 5,5 x 3,5 cm, kedja 60 cm, vikt 21,1 g.

425 kr

Utrop: 300 kr

BROSCH/HÄNGE, sterlingsilver, motiv med kvinna och blommor, mått ca 3,3 x 2,4 cm, vikt 7,7 g.

325 kr

Utrop: 300 kr

Smyckestillbehör Övrigt

VÅG, bland annat gram och carat, mäter till tiondelar, storlek 10 x 7 cm, vikt 95 g.

375 kr

Utrop: 300 kr

DIAMANTER, 50 st, briljantslipade, 4,14 ctv, 2,3-3,0 mm, ca TW-Fancy Light Brown/SI-P, flera diamanter nagg.

Utrop: 5 000 kr

DIAMANTER, 37 st, briljantslipade, 4,65 ctv, 3,0-3,4 mm, ca River-Light Brown/VS-P, flera har nagg.

6 100 kr

Utrop: 6 600 kr

DIAMANTER, 22 st, briljantslipade, 3,90 ctv, 3,5-3,7 mm, ca TW-Light Brown/VS-P, flera har nagg.

6 000 kr

Utrop: 6 600 kr

DIAMANTER, 9 st, briljantslipade, 2,65 ctv, ca TW-Ca/P, flera med skador och nagg.

5 200 kr

Utrop: 5 000 kr

DIAMANTER, 21 st, navett- baguette- trapet- och prinsesslipade, 2,55 ctv, ca River-Ca/VS-P, några har nagg.

3 800 kr

Utrop: 4 000 kr

DIAMANTER, 8 st, gammal- och antikslipade, 1,33 ctv, ca River-Light Yellow/VS-P, flera har skador och nagg.

1 500 kr

Utrop: 1 500 kr