221 - 240 av 276
1...11121314 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 20 februari

Klubbad för

OLE LYNGGAARD, manschettknappar, Schackel, sterlingsilver /18K guld, höjd 24 mm, vikt 23,4 g.

1 900 kr

Utrop: 1 800 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca W/VS, Guldvarufabriken, Helsingborg 2004, stl 16,75 mm, vikt 6,6 g.

Utrop: 11 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-Cr/VS-P, höjd 30 mm, vikt 2,3 g, stift, enstaka diamanter har nagg.

Utrop: 4 500 kr

COLLIER, 18K vitguld, 74 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-TCa/SI-P, längd 42 cm, vikt 4,2 g, några diamanter har nagg och skador.

Utrop: 5 500 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 1,22 ctv enligt gravyr, ca TW-Cr/SI, stl 18,25 mm, vikt 5,4 g.

13 200 kr

Utrop: 13 600 kr

TENNISARMBAND, 18K rodinerat guld, 69 briljantslipade diamanter ca 2,40 ctv, ca TW-Cr/VS-P, längd 17,5 cm, vikt 9,1 g, enstaka diamanter har nagg och skador.

Utrop: 21 000 kr

ALLIANSRING, 14K vitguld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv, ca TW/VS, stl 14,25+ mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 4 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 84 briljantslipade diamanter ca 1,80 ctv, ca TW-TCa/VS-P, längd 18,5 cm, vikt 7,1 g, några diamanter har nagg och skador.

Utrop: 16 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,51 ct, ca TW/VVS, stl 17,25 mm, vikt 11,9 g.

Utrop: 15 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 33 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-Ca/SI-P, stl 16,5 mm, vikt 2,6 g, några diamanter har nagg och skador.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 28 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW-Cr/VS-P, stl 16 mm, vikt 1,8 g, några diamanter har nagg och skador.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

ÖRHÄNGEN/PÅHÄNG, 18K vitguld, 66 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-TCr/VS-P, höjd 42 mm, vikt 4,7 g.

4 000 kr

Utrop: 4 600 kr

ARMRING, sterlingsilver, arbetad yta, innermått 65 x 62 mm, vikt 39,6 g.

Utrop: 600 kr

CLAES GIERTTA, hänge, silver, Stockholm 1971, höjd 55 mm, vikt 14,3 g.

Utrop: 600 kr

DODO BY POMMELLATO, armband, Granelli Bracelet, sterlingsilver/18K guld, 3 berlocker i 18K guld, längd 22,5 cm, vikt 14,3 g, bokstavsberlocker saknar stämplar.

Utrop: 3 800 kr

COLLIER, 18K vitguld, 14 trapets- och baguetteslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 40-42 cm, vikt 1,7 g.

Utrop: 6 000 kr

RING, 18K vitguld, blå topas, briljantslipade diamanter 0,18 ctv, stl 18 mm, vikt 8,1 g.

Utrop: 6 600 kr

RING, sterlingsilver, stl ca 17 mm, vikt 23,3 g.

425 kr

Utrop: 500 kr

SCHALNS, alliansring, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter 0,49 ctv enligt gravyr, ca W/P, stl 16,5 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 5 200 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-TCa/VS-SI, stl 18 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 10 000 kr