1 - 20 av 194
123...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 februari

Klubbad för

Utrop: 79 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 178240, Serie nr. U6581113, Cal 2235, Verk nr. 8LR72596, Boett nr. 2300, midsize, 31 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg, repor), datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72160-OYC, cert, september 2013, box, ytterkartong.

41 000 kr

Utrop: 34 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. L745544, Cal 2135, Verk nr. 1388999, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D.18-N11/468 B, ca 1988.

28 500 kr

Utrop: 27 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. R852796, Cal 2135, Verk nr. 1080064, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, defekt (torra lager, behov av service), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D.18-M5/468 B, ca 1988.

20 500 kr

Utrop: 18 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. 9238101, Cal 2135, Verk nr. 1545241, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, utbytt urtavla/visare (Luminova), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D.18-J11/468 B, servad oktober 2020, ca 1986.

41 000 kr

Utrop: 34 000 kr

OMEGA, Constellation ´09, Chronometer, Cal 8500, Verk nr. 85700475, Serie nr. 85700475, PIC nr. 123.20.38.21.08.001, herrur, 38 mm, stål/guld, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 1657/982, cert, okt 2013, box, ytterkartong.

Utrop: 47 000 kr

Klockor Ulysse Nardin

ULYSSE NARDIN, Le Locle Suisse, Marine Chronometer, Cal UN026 (ETA 2892A2), Verk nr. 059797, Serie nr. 1002, Ref nr. 263-67, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, gångreservindikator, liten sekundvisare, glasbaksida, integrerat läderband, viklås, cert, augusti 2009, box.

25 500 kr

Utrop: 21 000 kr

CARTIER, Tank Solo, Cal 688, Ref nr. W1540956, Boett nr. 94361LX / 2678, herrur/unisex, 25,5 x 25,5 (33,5) mm, 18K vitguld, quartz, safirglas (nagg), datum, läderband, originalspänne i 18K vitguld, ca 2007, box.

34 000 kr

Utrop: 29 000 kr

CARTIER, Ronde Solo, Cal 049 (ETA 2892A2), Serie nr. 796751SX, Ref nr. W6701011, Boett nr. 3517, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, originallänk, viklås, Ref nr. CETA, ca 2013, box.

16 600 kr

Utrop: 15 000 kr

CARTIER, Pasha C, Cal 049 (ETA 2892A2), Boett nr. 2324/306237PB, herrur, 35,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. PBKC, cert, september 2005, box.

Utrop: 18 000 kr

ZENITH, El Primero, Surf, Cal 3019 PHC, Ref nr. 01.0210.415, kronograf, herrur, 36 mm, stål, automatisk, mineralglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1974.

15 800 kr

Utrop: 16 000 kr

SEIKO, Grand Seiko, Cal 9F82, Serie nr. 540039, Ref nr. SBGV017, Boett nr. 9F82-0AD0, herrur, 40 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. AA00T-B.F, cert, december 2016, box, ytterkartong.

Utrop: 16 000 kr

OMEGA, Seamaster Pro (300m/1000ft), "James Bond 50th Anniversary", Chronometer, Cal 2507, Verk nr. 85543975, Serie nr. 85543975, PIC nr. 212.30.41.20.01.005, Boett nr. 168.1667, herrur, 41 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas (se fördj. info), datum, heliumventil, svart keramisk ring, originallänk, viklås, Ref nr. 1515/816, cert, feb 2012, box. LTD och numrerad (Nr. 00308/11007).

28 500 kr

Utrop: 28 000 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 2500 (C), Verk nr. 81774070, Serie nr. 81774070, PIC nr. 2220.80.00, Ref nr. SU 368.1630, Boett nr. 168.1630, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1503/825, cert, mars 2007, box (ej komplett).

22 500 kr

Utrop: 17 000 kr

BREITLING, for Bentley, GMT "Light Body", Special Edition, Cal B04, Verk nr. 4016385, Serie nr. 4016385, Ref nr. EB043210/BD23, Boett nr. 1714 B3, kronograf, herrur, 49 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, två tidszoner, glasbaksida, integrerat gummiband, viklås, tillverkad 2014, cert, juli 2018, box, ytterkartong.

37 000 kr

Utrop: 38 000 kr

BREITLING, B-1, Chronometre, Cal 68, Verk nr. 115726, Serie nr. 115726, Ref nr. A68362, kronograf, herrur, 43,2 mm, stål, quartz, safirglas, analog/digital, alarm, timer, räknesticka, Fighterlänk, viklås, Ref nr. S 4899/874A, gummiband (Diver Pro), originalspänne, cert, oktober 2006, box (skadad), ytterkartong.

14 200 kr

Utrop: 14 000 kr

LONGINES, Heritage, Skin Diver Watch, Cal L888, Serie nr. 49825951, Ref nr. L2.822.4.56.6, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, originallänk, viklås, Ref nr. L600155684, cert, april 2020, box, ytterkartong.

13 000 kr

Utrop: 14 000 kr

INTERNATIONAL WATCH Co, Schaffhausen, Golf-Club, "Genta Design", "Mark I Dial", Cal 8541B, Serie nr. 2092982, Ref nr. 1829, Boett nr. 2197183, herrur, 34 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, läderband, originalspänne i stål, ca 1976.

15 200 kr

Utrop: 16 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel Chronograph Lady, Serie nr. 1200, Ref nr. 010365, kronograf, damur, 35,5 mm, stål, quartz, safirglas (repa/nagg), datum, originallänk, viklås, cert, april 2016, box, ytterkartong.

Utrop: 9 500 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel, damur, 26 mm, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, ca 1997, träbox.

4 500 kr

Utrop: 2 900 kr