1 - 20 av 254
123...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 13 mars

Klubbad för

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 82 briljantslipade diamanter ca 1,47 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 17 cm, vikt 8,1 g.

Utrop: 23 500 kr

Utrop: 12 000 kr

GEORG JENSEN, brosch, Möbius, nr 374, sterlingsilver, design Torun Bülow-Hübe, bredd ca 7 cm, vikt 48,2 g.

2 600 kr

Utrop: 2 800 kr

ALLIANSRING, platina, 7 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VVS-VS, storlek 16,5 mm, vikt 5,2 g.

Utrop: 7 700 kr

BVLGARI, hänge med kedja, B.zero1, 18K vitguld, längd 41 cm, vikt 11,6 g.

11 600 kr

Utrop: 12 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 68 st briljantslipade diamanter ca 3,30 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 18 cm, vikt 7,8 g, några med nagg på kuletten.

Utrop: 32 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, 5 st briljantslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca W/VS, längd 38-40 cm vikt 2,4 g, nagg på kulett.

Utrop: 3 600 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 st briljantslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 2,6 g, inneslutning som når ytan, nagg på kulett, nagg på fasettkant.

Utrop: 15 200 kr

RING, 18K vitguld, markisslipad diamant 0,74 carat, ca Light Yellow/SI1, 35 brilj ca 0,37 ctv, ca W/SI, stl 16 mm, vikt 2,6 gram.

14 000 kr

Utrop: 15 800 kr

ALLIANSRING, platina, 14 briljanter ca 0,24 ctv ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 6 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 1,53 ctv, ca TW(F-G)/P1, 8 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, vikt 4,8 g, stift.

Utrop: 31 500 kr

RING, 18K vitguld, 4 briljanter ca 0,65 ctv samt mindre briljanter ca 0,54 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 7,8 g, en sten med inneslutning som når ytan.

Utrop: 19 400 kr

HERMÉS, hänge med kedja, Gambade H, 18K roséguld, briljantslipad diamant 0,05 ct, längd 40 - 42 cm, vikt 7,2 g, ask.

Utrop: 13 000 kr

ALLIANSRING, platina, 15 briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca TW/VVS-VS, storlek 17,5 mm, vikt 3,5 g.

5 800 kr

Utrop: 6 300 kr

ROSA TAIKON & BERND JANUSCH, collier, sterlingsilver, signerad, Trollbäcken 1984, längd 64 cm, vikt 38,0 g. (d)

3 500 kr

Utrop: 3 400 kr

ROSA TAIKON, örhängen, sterlingsilver, signerad, Trollbäcken 1984, höjd 55 mm, vikt 14,9 g, krokar. (d)

5 700 kr

Utrop: 2 000 kr

Utrop: 8 800 kr

RING, 18K guld/vitguld, briljantslipad diamant 0,12 ct enligt gravyr, ca TW/VS, stl 15 mm, vikt 9,9 g.

Utrop: 6 500 kr

TIFFANY & CO, hänge/kedja, Loving Heart Large, 18K guld, design Paloma Picasso, längd 38,5 cm, vikt 28,1 g, originalpåse.

Utrop: 13 600 kr

TIFFANY & CO, collier, Graffiti X, 18K guld, design Paloma Picasso, längd 42 cm, vikt 3,4 g, originalpåse.

2 900 kr

Utrop: 3 000 kr