141 - 160 av 208
1...789...11 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 10 april 2021

Klubbad för

Klockor Chopard

CHOPARD, Happy Sport, bordsur, 79 x 92 x 18,5 mm, Ref nr. 95020-0085, Boett nr. A400124, stål, quartz, ca 2013, box, ytterkartong.

Utrop: 3 900 kr

OMEGA, Speedmaster, Reduced, "Tachymetre", Cal 1143 (ETA 2890 A2), Serie nr. 56014992, PIC nr. 3510.81.xx, Ref nr. ST 175.0032, Boett nr. 175.0032.1 / 175.0033.1, kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, plexiglas, defekt (rostskadad, se bilder), gummiband, cert (ej komplett), ca december 1998.

10 600 kr

Utrop: 4 500 kr

OMEGA, herrur, 36 mm, Cal 284, Serie nr. 15140419, Ref nr. CK 2892, Boett nr. 2892-1 SC, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1956.

2 200 kr

Utrop: 1 800 kr

OMEGA, Seamaster, s.k. "Transformed Ranchero", Cal 267, Serie nr. 17319760, Ref nr. CK 2990, Boett nr. 2990 1, herrur, 36 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, ca 1960, etui, metallänk ej original.

3 300 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Eberhard & Co

EBERHARD & CO, 8 Jours Grande Taille, Cal 896-1, Serie nr. 2664, Ref nr. 21027.5, herrur, 41 mm, stål, manuell, safirglas, liten sekundvisare, gångreservsindikator (8-dagars), glasbaksida, läderband, originalspänne, ca 2015, box, ytterkartong.

11 600 kr

Utrop: 9 500 kr

SEVENFRIDAY, P-series, Cal Miyota 82S7, Ref nr. P3B/01 RACER, Boett nr. SF-P3B/01-G382, herrur 47,6 x 47 mm, svart stål/gummi, automatisk, mineralglas, liten sekundvisare, 24-timmarsvisning, läderband, originalspänne, ca 2017, träbox.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

OMEGA, herrur, 36 mm, Cal 266, Serie nr. 14327470, Ref nr. CK 2791, Boett nr. 2791-4, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, läderband, originalspänne, ca 1955, etui.

4 300 kr

Utrop: 1 300 kr

SEIKO, Sports 100, Cal 7A38A, Serie nr. 411802, Boett nr. 7A38-704A, kronograf, herrur, 38,5 mm, stål (färgat), quartz, mineralglas, dag datum, integrerad originallänk, viklås, ca 1984.

3 400 kr

Utrop: 1 300 kr

OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Chronometer, Commander´s Watch, "James Bond", Cal 2507, Verk nr. 89414890, Serie nr. 89414890, PIC nr. 212.32.41.20.04.001, herrur, 41 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, heliumventil, glasbaksida, NATO-band, originalspänne, ca 2018, serviceetui. Limiterad och numrerad (Nr. 4488/7007).

34 000 kr

Utrop: 35 000 kr

OMEGA, Trésor, Cal 265, Serie nr. 12559020, Ref nr. OJ 2619, Boett nr. 10991440 / 2619, herrur, 36 mm, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, skadade/böjda bandhorn, defekt (akut servicebehov), ca 1951, metallänk ej original.

4 500 kr

Utrop: 3 700 kr

Klockor Rado

RADO, Diastar, Sintra, Serie nr. 05081209, Ref nr. R13334122, Boett nr. 153.0334.3, damur, 21 x 17 (27) mm, high-tech ceramics, quartz, safirglas, integrerad originallänk, viklås i titan, Ref nr. 04183, cert, november 2003, box (skadad), ytterkartong.

Utrop: 2 800 kr

Klockor Heuer

HEUER, kronograf, "Tachymeter", Cal Valjoux 7734, Serie nr. 231740, Ref nr. 73473, herrur, 38 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla/visare, boett signerad "Heuer-Leonidas SA", läderband, ca 1970.

Utrop: 11 000 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, Eco-Drive, Professional Divers (300 m), Serie nr. 400002, Boett nr. B873-S015791 HST, herrur, 48 mm, stål, mineralglas, datum, gummiband, originalspänne, ca 2005.

1 500 kr

Utrop: 1 300 kr

Klockor Corum

CORUM, Admiral´s Cup, GMT44, Cal ETA 2893-2 (V8DL3), Ref nr. 383.330.20/V701 AN12, Boett nr. 2238882 (01.055, DFA/A 9040), herrur, 48,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, originallänk, viklås, OBS: längd 170 mm, cert, september 2011, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 0334/2000).

Utrop: 18 000 kr

CARTIER, Tank Solo, Cal 157, Ref nr. W5200002, Boett nr. 851995MX/2743, damur, 24,4 x 31 mm, guld/stål, quartz, safirglas, läderband, originalspänne i 18K guld, ca 2010.

24 500 kr

Utrop: 22 000 kr

Klockor Heuer

HEUER, kronograf, Cal Valjoux 22, Serie nr. 708491, Ref nr. 3336 S, Boett nr. 48383, herrur, 37 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadade/renoverade visare (en avbruten), boett signerad Ed.Heuer & Co, läderband, ca 1955.

15 000 kr

Utrop: 16 000 kr

CARTIER, Panthère, Cal 157, Boett nr. 166921 / 049490, damur, 21 x 21 (29,5) mm, stål/guld, quartz, safirglas, originallänk (2-radig, skadad, ej komplett, se fördjupad info och bilder), viklås, ca 1985.

10 200 kr

Utrop: 3 400 kr

TAG HEUER, Pilot 1/10 (200 Meters, T Swiss Made T), Ref nr. 530.306, kronograf, herrur, 42 mm, stål, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, urverk ej signerat, originallänk viklås, Ref nr. 496/3, ca 1992.

7 100 kr

Utrop: 6 200 kr

TISSOT, T12 (Swiss T Made), Cal LWO 873, Serie nr. 2496991, Ref nr. 40504, kronograf, herrur, 44 mm, stål, manuell, mineralglas, renoverade visare, skadad urtavla, integrerad originallänk (Gay Frères), viklås, ca 1970.

9 600 kr

Utrop: 5 200 kr

OMEGA, herrur, 33 mm, Cal 26,5 SOB T2, Serie nr. 8999435, Boett nr. 9725243, stål, manuell plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1941.

Utrop: 3 200 kr