401 - 420 av 458
1...20212223 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 22 april 2021

Klubbad för

ARMRING, sterlingsilver, stl ca18 cm, vikt 109,3 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

RING, 18K vitugld, odlad pärla, briljantslipade diamanter 0,10 ctv, stl 16,5 mm, vikt 4 g.

Utrop: 1 600 kr

RING, silver, lapis lazuli, ställbar storlek, vikt 12,7 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,14 ct, ca TCr/VS, stl 17 mm, vikt 2,9 g.

1 600 kr

Utrop: 1 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,20 ct enligt gravyr, ca TW-W/VS, stl 16,75+ mm, vikt 2,4 g.

2 200 kr

Utrop: 1 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, 1 briljantslipad diamant ca 0,29 ct, ca TW(G)/VS, stl 16,00 mm, vikt 5,3 g.

4 000 kr

Utrop: 4 600 kr

DIAMANTER, ett par, briljantslipade, 0,43 ctv, TW/VS-SI.

2 700 kr

Utrop: 3 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca TW/SI, stl 17 mm, vikt 7,7 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant ca 0,17 ct, ca TW(G)/VS, stl 18,25 mm, vikt 3,0 g

2 000 kr

Utrop: 1 400 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter 0,44 ctv, ca TW/VS, Kaplans Safir, Stockholm 1998, stl 17 mm, vikt 3,8 g, en diamant skadad.

2 300 kr

Utrop: 2 600 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,32 ct, ca TCa/VS, stl 15,25 mm, Örns Juvelatelje, Göteborg 1971, vikt 2,7 g.

2 500 kr

Utrop: 2 500 kr

RING, 14K guld, briljant diamant ca 0,40 ct, W(H)/P, 16 åttkantslipade diamanter ca 0,22 ctv, stl ca 16 mm, vikt 3,9 g, stora diamanten har nagg på kuletten.

Utrop: 4 000 kr

SENAPSKAR, sterlingsilver, glasinsats, Charles Hougham, London 1785, höjd 10 cm, bredd 9 cm, vikt 179,7 g, glaset har nagg.

950 kr

Utrop: 900 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,12 ct ca TW/VS, stl 16 mm, vikt 1,6 g.

1 600 kr

Utrop: 1 100 kr

GRÄDDKANNA, sterlingsilver, åttkantig, George Unite, Birmingham 1897, höjd 10 cm, vikt 83,9 g.

Utrop: 1 400 kr

SUPKALK, silver, Carl Fredrik Seseman, Arboga 1796, höjd 12 cm, vikt 51 g, gravyr, lagningar.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

ÖRHÄNGEN, silver, paste, stift, höjd 50 mm, vikt 12,1 g, etui.

650 kr

Utrop: 500 kr

DIAMANTER, 3 st, droppslipade 0,50 ctv, ca TW-W/VS-SI, nagg.

2 400 kr

Utrop: 2 000 kr

ARMRING, Jade, B - och C -jade, innerdiameter 64 mm, vikt 74,8 g.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

MANSCHETTKNAPPAR, förgyllt silver, urverk, Junk collction, Mandelstam, diameter 24 mm, vikt 21 g, originaletui.

Utrop: 1 800 kr