181 - 196 av 196
1...8910 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 8 maj 2021

Klubbad för

OMEGA, Seamaster, "Bahrain", Cal 1432, Serie nr. 46633847, Ref nr. MD 396.0966, Boett nr. 196.0277 / 396.0966 (LL), herrur, 33 mm, doublé (20 micron), quartz, mineralglas, datum, logo på urtavlan (Bahrain), defekt, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 1418/070, ca 1981, box med logo (Bahrain).

5 300 kr

Utrop: 3 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Sea-Dweller (4000 ft=1220 m), Chronometer, Ref nr. 16600, Serie nr. P217743, Cal 3135, Verk nr. 3 8493913, Boett nr. 2220, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, heliumventil, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93160 A-AB5/892, ca 2000.

65 000 kr

Utrop: 67 000 kr

TISSOT, Seastar Seven (T Swiss Made T), Cal 781-1, Serie nr. 14274487, Boett nr. R41/42547-28, herrur, 33,5 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, läderband, originalspänne i doublé, ca 1975.

Utrop: 3 700 kr

OMEGA, damur, 19 mm, Cal 620, Serie nr. 19935855, Boett nr. 11088.62, 18K guld, manuell, plexiglas, läderband, ca 1962.

Utrop: 1 900 kr

SEIKO, Grand Seiko, Cal 9S64, Verk nr. 315903, Serie nr. 980080, Ref nr. SBGW231, Boett nr. 9S64-00A0, herrur, 37 mm, stål, manuell, safirglas, glasbaksida, läderband, originalspänne, ca 2019.

Utrop: 31 000 kr

CARTIER, Pasha Seatimer, Cal , Boett nr. 462126QX / 3025, herrur, 32 mm, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk (metall/plast), viklås, ca 2000.

Utrop: 17 600 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Mille Miglia, Chronometer, "Tachymeter", Cal ETA 2894-2, Verk nr. 0056503, Serie nr. 1191792, Ref nr. 16/8920, kronograf, herrur, 40,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, gummiband (se fördjupad information), originalspänne, däcktrycksmätare, cert, november 2018, box, ytterkartong.

21 000 kr

Utrop: 21 000 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Aluminium, Cal 220 TEEA, Ref nr. AL 44 TA, Serie nr. L 1838, herrur, 44 mm, aluminium/gummi, automatisk, safirglas, datum, kolfiberurtavla, integrerat gummiband, originalspänne i aluminium, ca 2005.

Utrop: 18 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel Chronograph Lady, Serie nr. 727, kronograf, damur, 35,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 2013, box.

Utrop: 9 900 kr

Klockor Nomos

NOMOS, Glashütte, Neomatic, Tangente, Cal DUW 3001, Verk nr. 9980, Serie nr. 2434, herrur, 35 mm, stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert, december 2016, etui, ytterkartong.

Utrop: 15 400 kr

GRAND SEIKO, Heritage, "60th Anniversary 1960-2020", Cal 9F85, Serie nr. 1479/2000, Ref nr. SBGP015G, Boett nr. 9F85-0AB0, herrur, 40 mm, stål, quartz, safirglas, datum, blå keramisk ring, originallänk, viklås, Ref nr. AA1Y-B-F, cert, juni 2020, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 1479/2000).

Utrop: 36 000 kr

BREITLING, Chrono-Matic, Chronometre, Cal 41 (ETA 2892A2), Verk nr. 2022227, Serie nr. 2022227, Ref nr. A41360, Boett nr. 5104 B5, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, räknesticka, gummiband, originalspänne, ca 2004.

17 000 kr

Utrop: 18 000 kr

SEIKO, Grand Seiko GMT, Cal 9F86, Serie nr. 980097, Ref nr. SBGN003G, Boett nr. 9F86-0AB0, herrur, 39 mm, stål, quartz, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, originallänk, viklås, Ref nr. AA1Y-B-F/C13, cert, juni 2020, box, ytterkartong.

23 500 kr

Utrop: 19 000 kr

Klockor Nomos

NOMOS, Glashútte, Neomatik Minimatik, Cal DUW 3001, Verk nr. 7704, Serie nr. 1486, Ref nr. 1203, herrur, 35,5 mm, stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, glasbaksida, läderband, originalspänne i stål, cert, december 2016, box, ytterkartong.

Utrop: 16 000 kr

Klockor Victorinox

VICTORINOX, Swiss Army, Airboss Mach 6, Cal ETA 7753, Serie nr. 066, Ref nr. V.25848, kronograf, herrur, 45 mm, stål, automatisk safirglas, datum, glasbaksida, läderband, ca 2005. Limiterad och numrerad (Nr 066/100).

3 100 kr

Utrop: 3 000 kr

Klockor Piaget

PIAGET, Altiplano Double Jeu XL, Cal 838P + 832P, Serie nr. 957446, Ref nr. G0A31152, Boett nr. PI0378, herrur, 44 mm, 18K vitguld, manuell, safirglas, två urtavlor/urverk, läderband, viklås i 18K vitguld, cert, september 2007, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 49/100).

Utrop: 116 000 kr