21 - 40 av 340
123...17 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 17 juli 2021

Klubbad för

GAB McNEIL, ring, Skullz ring, 18K guld, stl 17,5 mm, vikt 38,9 g.

Utrop: 20 000 kr

CARTIER, armring, Love bracelet, 18K guld, 1970 -tal, stl 15, 5, vikt 23,4 g, slitage.

37 500 kr

Utrop: 25 000 kr

RING, 18K roséguld, briljantslipade diamanter ca 3,18 ctv, ca TW/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 7,1 g.

Utrop: 25 000 kr

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD, lås, Smilet, 18K guld/vitguld, diameter 21 mm, vikt 17,3 g, collier med färgad korall, längd 46 cm, vikt 260,3 g, originaletui.

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 140 briljantslipade diamanter ca 1,66 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stift, höjd 4,4 cm, vikt 14,4 g, enstaka diamanter med mindre ytskador.

Utrop: 20 000 kr

SALOVAARA, armring, sterlingsilver, Finland, Åbo 1989, 5,5x6,5 cm, vikt 23,6 g.

Utrop: 900 kr

SALOVAARA, collier, sterlingsilver, Finland, Åbo, 1980-tal, längd 40 cm, vikt 19,0 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

RINGSET, 5 delar, 18K vitguld, 9 briljanter ca 0,45 ctv ca TCr-Ca, mörkgrå färg, ca SI, stl 16,25 mm, vikt 17,1 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 8 800 kr

OLE LYNGGAARD, helalliansring, Love Band, 18K guld, 44 briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca TW/VS, design Charlotte Lynggaard, stl 17,25 mm, vikt 2,5 g.

12 800 kr

Utrop: 10 000 kr

COLLIER, 18K guld, 4 briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca W-TCr/VS-SI, längd 45/42,5 cm, vikt 1,8 g.

Utrop: 5 600 kr

STRÖMDAHL, örhängen, 18K vitguld, 118 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W/VS-SI, diameter 30 mm, vikt 3,2 g, creoler.

8 000 kr

Utrop: 9 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW/VS-SI, höjd 9 mm, vikt 2,3 g, stift, en diamant har nagg.

Utrop: 9 000 kr

RING, 18K guld, briljant ca 0,18 ct, ca TCa/P, stl 17,5 mm, vikt 8,1 g, inneslutning når ytan.

Utrop: 4 900 kr

HEIRING, armband, 14K guld / silver / oxiderat silver, omkrets ca 19,6 cm, vikt 45,2 g.

950 kr

Utrop: 1 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, gula och vita briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, avtagbara kors, huggies, höjd 8,6 cm, vikt 4 g, en diamant saknas.

4 400 kr

Utrop: 4 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 28 briljantslipade diamanter ca 0,59 ctv, ca W/VS-SI, stift, höjd 2,0 cm, vikt 4,2 g, enstaka diamanter med mindre ytskador.

Utrop: 7 200 kr

CARTIER, collier, 18K guld, Maillon Panthére Necklace, briljantslipade diamanter 1,20 ctv, ca TW/VVS-VS, längd 42 cm, vikt 71,7 g, certifikat, ref nr 661246, etui.

61 000 kr

Utrop: 50 000 kr

CARTIER, armband, 18K guld, Maillon Panthére Bracelet, ref nr 651437, längd 18,5 cm, vikt 40,8 g, etui.

25 000 kr

Utrop: 28 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca W-TCr/VS-SI, längd 37,5/40 cm, vikt 1,4 g.

Utrop: 7 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 39 fasettslipade blå safirer ca 0,67 ctv, storlek 17 mm, vikt 2,3 g.

2 700 kr

Utrop: 3 000 kr