1 - 20 av 361
123...19 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 17 juni 2021

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, vikt 2,0 g.

Utrop: 5 900 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 39,5/42 cm, vikt 2,1 g.

3 200 kr

Utrop: 3 300 kr

DIAMANTER, 42 st briljantslipade ca 1,01 ctv, ca River-TW/VS, 1,80-1,85 mm.

Utrop: 6 100 kr

DIAMANTER, 35 st briljantslipade ca 1,00 ctv, ca River-TW/VS, ca 1,9 mm.

5 500 kr

Utrop: 6 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 56 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stift, höjd 20 mm, vikt 2,8 g.

4 600 kr

Utrop: 4 700 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 42 fasettslipade blå safirer ca 0,42 ctv, storlek 16 mm, vikt 1,5 g, safirerna med mindre nagg och slitage på fasettkanter.

Utrop: 2 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 2 ovala fasettslipade morganiter ca 0,73 ctv, 46 briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stängbara krokar, höjd 16 mm, vikt 2,2 g.

4 200 kr

Utrop: 3 400 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, 44 fasettslipade blå safirer ca 0,35 ctv, storlek 17 mm, vikt 0,8 g.

Utrop: 1 700 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 7 briljanter ca 0,11 ctv, ca W-Cr(H-J)/SI-P, stl 16,25 mm, vikt 1,4 g, en diamant med nagg/inverterade naturaler.

1 600 kr

Utrop: 805 kr

40 DIAMANTER, åttkantslipade, 1,01 ctv, River(D-E)/VVS1-VS2 enligt AIG certifikat D1910195127, förseglade.

3 700 kr

Utrop: 2 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, åttkantslipade diamanter, diameter 5 mm, stift, vikt 0,8 g.

1 200 kr

Utrop: 1 000 kr

ALLIANSRING, 14K vitguld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca W-TCr/SI-P, stl 16,5 mm, vikt 33,5 g, flera diamanter har skador.

Utrop: 2 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 14K rodierat guld, vit opal, 34 briljanter ca 0,30 ctv, längd 60 cm, vikt 7,7 g, några enstaka dimaanter med nagg.

2 600 kr

Utrop: 2 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW/SI, vikt 1,0 g, stift.

3 100 kr

Utrop: 1 700 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW/VS, vikt 1,4 g, stift.

3 100 kr

Utrop: 3 300 kr

HÄNGE, 18K guld, hjärta, 6 äldre åttkantslipade diamanter ca 0,08 ctv, bredd 1,4 mm, vikt 2,1 g.

Utrop: 1 100 kr

ARMRING, sterlingsilver, Danmark, något flexibel storlek, vikt 15,9 g.

400 kr

Utrop: 350 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TW/VS, stift, vikt 1,2 g.

Utrop: 3 000 kr

COLLIER, röd korall, guldfärgade kulor, lås i vitmetall, längd 63 cm, vikt 384,9 g.

3 600 kr

Utrop: 400 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, 45 fasettslipade blå safirer ca 0,47 ctv, storlek 17,5 mm, vikt 2,1 g, safirerna med mindre nagg och slitage på fasettkanter.

Utrop: 2 200 kr