581 - 600 av 606
1...293031 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 29 juli 2021

Klubbad för

650 kr

Utrop: 700 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,23 ct, ca TCa/VS, kedja 40 cm, vikt6,7 g.

Utrop: 3 800 kr

CF CARLMAN, avdelare, silver, Stockholm 1916, vikt 138,9 g.

Utrop: 900 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,53 ctv, ca TW-Cr/VS, stl 16,75 mm, vikt 4,2 g, flera diamanter med nagg och skador, svaga och slitna fattningar, diamant med slöja.

Utrop: 3 000 kr

CARMOSÈRING, 18K guld, fasetterad rosenkvarts, 22 briljantslipade diamanter ca 0,11 ctv, ca W-Cr/SI-P, stl 21 mm, vikt 4,2 g, några stenar har nagg.

3 400 kr

Utrop: 2 300 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,50 ct, ca Light Yellow/VS, nagg på kulett samt rondist.

1 800 kr

Utrop: 900 kr

PÄRLCOLLIER, doserad, odlade saltvattenspärlor, ca 7,4-3,3 mm, lås i silver med paste, längd 56 cm, vikt 14,3 g, några pärlor har slitage, behov av att träs om.

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, droppslipad, 1,50 ct, IGI certifikat 1L127108, plomberad.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, ovalslipad, 0,71 ct, IGI certifikat 1L127700, plomberad.

800 kr

Utrop: 900 kr

RING, 14K guld, ovalslipad citrin ca 25,00 ct, stl 17,25 mm, vikt 9,5 g.

2 100 kr

Utrop: 1 900 kr

PÅHÄNG, 18 guld, 2 odlade pärlor ca 8 mm, vikt 2,1 g.

650 kr

Utrop: 750 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 ovalslipade safirer ca 0,80 ctv, 2 briljantslipade diamanter ca 0,02 ctv, vikt 2,3 g, stift.

Utrop: 1 500 kr

RING, 18K vitguld, 3 safirer, 2 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, LM Jewellery, stl 17,25 mm, vikt 2,3 g.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

RING, 18K guld, 4 safirer, 3 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, stl 19,75 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K vitguld, safir ca 0,50 ct, 14 briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, ca TW-TCr/P, stl 17 mm, vikt 3,6 g, safiren har slitna fasettkanter och en klo är sliten.

Utrop: 2 700 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,40 ct, ca Cr/SI, tjock rondist, nagg och inverterade naturaler vid rondisten, litet nagg på kuletten, något grumlig på grund av inneslutningar.

Utrop: 3 300 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 16 åttkantslipade diamanter ca 0,50 ctv, längd 45 cm, vikt 7,7 g.

Utrop: 3 600 kr

ALLIANSRING, 18K rodinerat guld, 15 prinsesslipade diamanter 0,50 ctv, ca TW/VS, stl 16,25 mm, vikt 4,5 g, en diamant skadad.

Utrop: 5 000 kr

ENSTENSRING, 14K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,26 ct, ca River/P, stl 17,25 mm, vikt 3,2 g.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

Smycken Nål

NÅL, golfklubba, 18K guld, åttkantslipad diamant ca 0,02 ct, Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1976, längd 33 mm, vikt 1,5 g.

800 kr

Utrop: 900 kr