1 - 20 av 372
123...19 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 10 juli 2021

Klubbad för

RIVIERECOLLIER, 18K vitguld, 204 briljantslipade diamanter ca 3,44 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 45 cm, vikt 22 g.

56 000 kr

Utrop: 60 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, 3 fasettslipade smaragder ca 0,79 ctv, 3 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca W/SI, längd 46/43,5 cm, vikt 2,2 g, en diamant med ytskador.

Utrop: 6 200 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 2 fasettslipade smaragder ca 0,48 ctv, 3 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca W/VS-SI, längd 19 cm, vikt 1,5 g, en diamant med mindre nagg på kulett.

Utrop: 4 500 kr

Utrop: 9 000 kr

ARMBAND, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W-TCr/SI, längd 17,5 cm, vikt 1,7 g, två diamanter med ytskador och inneslutning som når ytan, en diamant med nagg på kulett.

Utrop: 7 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 62 briljantslipade diamanter ca 0,51 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stift, mått 8,0 x 8,0 mm, vikt 2,6 g.

5 500 kr

Utrop: 6 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 28 briljantslipade diamanter ca 0,58 ctv, ca W/VS-SI, stift, höjd 2,0 cm, vikt 4,7 g.

6 700 kr

Utrop: 7 200 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, rosa safirer ca 0,49 ctv, stl 17,25 mm, vikt 1,6 g.

2 600 kr

Utrop: 2 900 kr

HEL,ALLIANSRING, 18K vitguld, rosa safirer ca 0,51 ctv, stl 16 mm, vikt 1,5 g.

2 600 kr

Utrop: 2 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 60 briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stift, höjd 2,7 cm, vikt 5,2 g.

12 800 kr

Utrop: 14 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalslipade morganiter ca 2,10 ctv, 110 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stängbara krokar, längd 2,0 cm, vikt 5,3 g.

8 400 kr

Utrop: 9 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 67 briljantslipade diamanter ca 1,29 ctv, ca W-TCa/VS-P, längd 18 cm, vikt 8,1 g, enstaka diamanter med skada.

16 000 kr

Utrop: 14 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 62 briljantslipade diamanter ca 0,51 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stift, mått 8,0 x 8,0 mm, vikt 2,5 g.

5 700 kr

Utrop: 6 200 kr

STELT ARMBAND, 18K vitguld, baguette - och briljantslipade diamanter ca 1,66 ctv, ca TW-Cr/VS-P, justerbar längd, vikt 7,9 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

13 600 kr

Utrop: 15 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 58 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stift, mått ca 7,5 x 7,5 mm, vikt 2,0 g.

5 100 kr

Utrop: 5 700 kr

Smycken Pärlhänge

PÄRLHÄNGE, 18K vitguld/roséguld med golden South sea pärla 7,9 mm 4 briljanter 0,02 ctv W/SI,

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

Smycken Pärlhänge

PÄRLHÄNGE, 18K vitguld med odlad pärla 7,3 mm 16 briljanter 0,13 ctv W/SI, vikt 2,1 g

2 100 kr

Utrop: 2 400 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad kunzit 5,20 ct, ovalslipade akvamariner ca 1,0 ctv, 6 briljantslipade diamanter ca 0,03 ctv, Mandelstam, stl 18,5 mm, vikt 5,2 g, originaletui.

Utrop: 7 900 kr

RING, 18K guld, kuddslipad ametist 9,60 ct, turmalin, tsavorit, briljantslipade diamanter, Mandelstam, stl 17,5 mm, vikt 8,3 g, originaletui, mindre nagg på ametist, tsavoriten sitter något löst i svagare fattning, några av diamanterna sitter snett i fattningarna, turmalin sitter löst i fattningen.

Utrop: 6 900 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, South Seapärlor, peridoter, gula och vita briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, Mandelstam, krokar, höjd 32 mm, vikt 7 g, originalask.

Utrop: 6 900 kr