401 - 409 av 409
1...192021 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 augusti 2021

Klubbad för

ERIK LÖFMAN, ljusstakar, silver, ett par, manschetter och fot med pärlbård, Markströms, Uppsala 1977, höjd 19 cm, total vikt 199,6 g, fyllningen är borttagen med mindre bucklor som följd.

Utrop: 2 300 kr

UPPLÄGGNINGSBESTICK, för fisk, silver, förgylld metall, Frankrike, omkring 1900, längd 20 cm, vikt 93,2 g.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

SALTKAR, ett par, silver, blå glasinsats, 1900-tal, höjd 4 cm, 7,5x5 cm, mindre nagg på glasinsats, sked medföljer.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 9 åttkantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W-TCr/SI, stl 15,75 mm, vikt 3,3 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 2 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,63 ctv, ca TW/VS-SI, Varberg 1988, stl 18 mm, vikt 4,7 g, ett par diamanter snurrar i fattningen.

Utrop: 4 100 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv ca W/VS, Lars Andersson, Stockholm, stl 17,5 mm, vikt 5,0 g.

Utrop: 4 100 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W/SI, stl 16 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K vitguld, 5 gröna färgade diamanter ca 0,20 ctv, stl 14,75 mm, vikt 6,2 g, gravyr.

Utrop: 3 200 kr

RING, 18K vitguld, 38 briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca W/P, stl 19 mm, vikt 10,5 g, flertalet diamanter är skadade.

Utrop: 4 400 kr