41 - 60 av 202
1234...11 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 12 juni 2021

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (-T Swiss T-), Ref nr. 6917, Serie nr. 4191565, Cal 2030, Verk nr. 66850, Boett nr. 6917, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1976.

8 800 kr

Utrop: 7 500 kr

Klockor Hermès

HERMÈS, Paris, Medor, Serie nr. 742361, damur, 23 x 23 (32) mm, doublé, quartz, safirglas, läderband, originalspänne, ca 2001.

5 200 kr

Utrop: 5 200 kr

Klockor Eberhard & Co

EBERHARD & CO, 8 Jours Grande Taille, Cal 896-1, Serie nr. 2664, Ref nr. 21027.5, herrur, 41 mm, stål, manuell, safirglas, liten sekundvisare, gångreservsindikator (8-dagars), glasbaksida, läderband, originalspänne, ca 2015, box, ytterkartong.

9 000 kr

Utrop: 9 500 kr

Klockor Frederique Constant

FREDRIQUE CONSTANT, Geneve, Slimline Moonphase, Cal FC 700, Serie nr. 2007067 Ref nr. FC-705S4S6, Boett nr. FC-705X4S4/5/6, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, månfas, glasbaksida, originallänk, viklås, läderband, originalspänne, servad december 2020, cert, maj 2014, box, ytterkartong.

9 500 kr

Utrop: 9 900 kr

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra, Cal 1538, Serie nr. 91112031, PIC nr. 2518.30.xx, Ref nr. ST 196.1114, Boett nr. 196.1114 (GX), herrur, 36,2 mm, stål, quartz, safirglas (nagg), datum, läderband, viklås, Ref nr. 94521613, ca 2010.

10 800 kr

Utrop: 5 900 kr

Klockor Pulsar

PULSAR, Time Computer P3 LED, Boett nr. 317666, herrur, 41,5 x 45, digital, doublé (80 micron), quartz, mineralglas, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 8-75, ca 1975.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

BREITLING, Chronomat Evolution, "Tachymetre", Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 2065863, Serie nr. 2065863, Ref nr. A13356, Boett nr. 0508B4, kronograf, herrur, 43,7 mm, stål, automatisk, safirglas (repor), datum, MOP med diamanter (16 st. 8/8), briljantkrans (40 st. TW/VVS, ca 1,14 ctv), Pilotlänk, viklås, Ref nr. W0308/372A, ca 2008, box (skadad), ytterkartong.

Utrop: 37 000 kr

Klockor Eterna

ETERNA, Electronic, Cal 1555, Serie nr. 7075369, Boett nr. 107 T, herrur, 38 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, ca 1975, metallänk ej original.

Utrop: 1 100 kr

Klockor Eterna

ETERNA-MATIC, herrur, 34 mm, Serie nr. 12824, Boett nr. 632.2046.68, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, ca 1970, metallänk ej original.

Utrop: 5 400 kr

LONGINES, herrur, 31 mm, Cal 10.68Z, Serie nr. 7925086, Boett nr. 5727 1 / 92, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, buckla, läderband, ca 1950.

2 600 kr

Utrop: 2 800 kr

Klockor Heuer

HEUER, "Tre kronor", fickur, 50,5 mm, kronograf (60 sek / 30 min) , Cal Valjoux 61, Serie nr. 603589, Boett nr. 148233, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, defekt, boett signerad "Ed Heuer & Co S.A", militärgravyr, buckla, ca 1965.

2 900 kr

Utrop: 2 200 kr

OMEGA, fickur, 54,5 mm, savonett, Serie nr. 2514149, Boett nr. 5582081, 18K guld, ankargång, innerlock i 18K guld, monogram, bucklor, ca 1915.

16 800 kr

Utrop: 17 000 kr

ASTRÉE WATCH, kronograf, herrur, 35 mm, Cal Valjoux 7734, Boett nr. 454544, doublé, manuell, plexiglas, datum, perlonband, ca 1970.

Utrop: 1 900 kr

IWC, Schaffhausen, Porsche Design, Cal 2209, Boett nr. 2363095 / 4530, damur, 25 mm, svart titan/guld, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerat gummiband, viklås (svart stål), ca 1990, box (ej kompett).

2 700 kr

Utrop: 2 900 kr

TISSOT, Antimagnetique, fickur, 49,5 mm, savonett, Cal 43, Serie nr. 473552, Boett nr. 569389, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1931.

Utrop: 5 200 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 284, Serie nr. 16050196, Ref nr. CK 2938, Boett nr. 2938-2 SC, herrur, 36 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett (böjda bandhorn), läderband, ca 1958.

3 100 kr

Utrop: 1 300 kr

Klockor Locman

LOCMAN, Tonneau, Sport, Ref nr. 484, kronograf, herrur, 37 x 42 (49,5) mm, titan, quartz, mineralglas, datum, kolfiberurtavla, en bakboettskruv saknas, tygband, originalspänne, ca 2008.

Utrop: 1 000 kr

Klockor Oris

ORIS, herrur, 28 x 33,5 (42) mm, Cal 583 (ETA 2688), Boett nr. 7497, stål, automatisk, mineralglas, datum, skadad urtavla/visare, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. 7.19.49, ca 2000.

2 600 kr

Utrop: 2 200 kr

MONDAINE, herrur, 41 mm, Boett nr. 30308 3H-LX, stål, quartz, mineralglas, stort datum, läderband, originalspänne, ca 2012, box, ytterkartong.

800 kr

Utrop: 1 000 kr

OMEGA, herrur, 35 mm, Cal 30 T2 PC, Serie nr. 10196381, Ref nr. 2318, Boett nr. 2318/3, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, OBS: saknar ställaxel/krona, läderband, ca 1945.

3 300 kr

Utrop: 1 000 kr