21 - 40 av 187
123...10 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 2 september 2021

Klubbad för

LONGINES, fickur, 53,5 mm, Cal 21.25, Serie nr. 3521199, Boett nr. 3521199, silver (0,800), ankargång, ca 1917, fickurskedja i gulmetall.

850 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Elgin

ELGIN, frackur, 43,5 mm, Cal 303 (7 stenar, 12 size), Serie nr. 20500526, Boett nr. 5195047, gulmetall, ankargång, skadad urtavla, defekt, skadad boett, ca 1918.

600 kr

Utrop: 200 kr

Klockor Elgin

ELGIN NATL WATCH Co, fickur, 55 mm, savonett, Cal 102 (11 stenar, 18 size), Serie nr. 3956938, Boett nr. 1720377, doublé, ankargång, skadad urtavla, defekt, mönster, ca 1890, fickurskedja i gulmetall.

1 400 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, Boett nr. 3235487, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1903.

750 kr

Utrop: 200 kr

HELSA, Suisse De Luxe, Boett nr. 4246, herrur, 28,5 x 28,5 mm, gulmetall, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, ca 1965.

150 kr

Utrop: 75 kr

OMEGA, fickur, 48,5 mm, Cal 40,6L.T2,15P, Serie nr. 7807447, Boett nr. 8522197, stål, ankargång, renoverad urtavla, skadad urtavla, bucklor, ca 1932.

800 kr

Utrop: 100 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 3782335 (N), silver (0,800), ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, ca 1905.

800 kr

Utrop: 400 kr

TISSOT, Seastar, Cal 2030, Serie nr. 20850, Boett nr. 40641, herrur, 34,5 mm, svart stål, quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, defekt ställmekanism, skadad boett, ca 1977, metallänk ej original.

125 kr

Utrop: 75 kr

MONDIA, Littoral, Boett nr. 76-634-60, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, ca 1970.

150 kr

Utrop: 75 kr

ZENITH, fickur, 49 mm, Cal 18-28-3-P, Serie nr. 3256970, Boett nr. 8255026, stål (Staybrite), ankargång, skadad urtavla, saknar bygel, ca 1939.

750 kr

Utrop: 300 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 40,6L.T2,15P, Serie nr. 7642447, Boett nr. 8431867, silver (0,800), ankargång, bucklor, ca 1931, fickurskedja.

850 kr

Utrop: 500 kr

CERTINA, Club 2000, Cal 25-011, Boett nr. 623.3542.42, herrur, 36 mm, vitmetall, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, ca 1975.

325 kr

Utrop: 100 kr

OMEGA, fickur, 48,5 mm, Cal 40,6L.T2.15P, Serie nr. 7615883, Boett nr. 8417063, stål, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1932.

800 kr

Utrop: 400 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

GUMMIBAND, Rubber B, vitt, bredd 20/15 mm.

300 kr

Utrop: 350 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

Utrop: 350 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

GUMMIBAND, Rubber B, vitt, bredd 24/22 mm.

300 kr

Utrop: 350 kr

Klocktillbehör Omega

BOX, till Omega damur, röd, 98 x 98 x 37 mm, ca 1960.

550 kr

Utrop: 125 kr

ALLSPORT, "Francois Borgel Case", herrur, 29 mm, Boett nr. 525535, stål (Staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1940. metallänk ej original.

175 kr

Utrop: 400 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, 58 mm, Cal A.T & Co (17 stenar, 18 size), Serie nr. 6501928, Boett nr. 5602761, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1883.

750 kr

Utrop: 300 kr

CERTINA, damur, 25 mm, Boett nr. 111.2066/2166.43, bicolour, quartz, mineralglas, datum, originallänk, viklås, ca 1995.

Utrop: 200 kr