61 - 80 av 481
1...345...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 september 2021

Klubbad för

Smyckestillbehör Övrigt

VÅG, bland annat gram och carat, mäter till tiondelar, storlek ca 13 x 7,5 cm, vikt 129 g.

475 kr

Utrop: 300 kr

COLLIER, disk och stavar av färgad bandagat, kulor och trumlad ametist, lås och detaljer i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 55 cm

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, camé, storlek 23x19 mm, storlek, vikt 7,6 g.

850 kr

Utrop: 300 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, ca TW/VS, Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1992, stl 18,25 mm, vikt 1,9 g.

2 100 kr

Utrop: 2 000 kr

COLLIER, lapis lazuli, lås och detaljer i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 47 cm.

Utrop: 350 kr

RING, 18K vitguld, grön beryll ca 7,00 ct, 106 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 7,1 g, beryllen har små skador och nagg.

Utrop: 7 700 kr

RING, 18K vitguld, smaragder, briljantslipade diamanter ca 0,21 ctv, ca W-Cr/P, stl 17,25 mm, vikt 3,0 g, en smaragd har nagg och rör sig i fattningen.

1 900 kr

Utrop: 1 900 kr

RING, 18K vitguld, smaragd ca 0,60 ct, 30 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-W/VS, stl 17,25 mm, vikt 3,6 g, porositet i guldet.

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K vitguld, smaragd ca 0,60 ct, 30 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 3,6 g, porositet i guldet.

Utrop: 4 000 kr

TRESTENSRING, 18K guld, 3 gammalslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W-CR/SI-P, stl 18 mm, vikt 2,2 g, nedslitna klor, nagg och skador på diamanterna.

Utrop: 1 500 kr

ENSTENSRING, 18K guld, gammalslipad diamant ca 0,40 ct, ca TCa/SI, stl 18,75 mm, vikt 3,2 g, gravyr, slitna klor.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 58 briljantslipade diamanter ca 0,49 ctv, ca W-TCr/SI, stift, mått ca 7,5 x 7,5 mm, vikt 2,0 g.

5 200 kr

Utrop: 5 900 kr

ENSTENSRING, 14K vitguld, briljantslipad diamant 0,34 ct enligt gravyr, ca TW/P, stl 17,25 mm, vikt 2,1 g.

Utrop: 2 200 kr

ÖRRINGAR, 18K guld, 68 briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stift, höjd 19 mm, vikt 3,1 g.

5 100 kr

Utrop: 4 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade pärlor ca 4,3 mm, vikt 1,2 g.

550 kr

Utrop: 650 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant ca 0,12 ct, ca TW(G)/VS, stl 17,5 mm, vikt 4,4 g, diamant med mindre nagg på kuletten.

Utrop: 2 300 kr

TRESTENSRING, 18K guld/platina, 3 gammalslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca W-TCR/P, stl 16,75 mm, vikt 2,8 g, en diamant skadad.

Utrop: 2 800 kr

SMYCKESET, förgylld metall, förgyllt silver, granater, collier, brosch, örhängen, längd collier 41,5 cm.

650 kr

Utrop: 600 kr

BROSCH, silver, vit målad sten, rosor, ca 52×32 mm, vikt 12,7 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18 guld / vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv ca W/VS, stl 15,25 mm, vikt 4,4 g, svensk importstämpel, något slitna fattningar, mindre spricka i skenan,

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr