1 - 20 av 71
1234 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 16 oktober

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Lady-Datejust, Chronometer, Ref nr. 279173, Serie nr. 8P963336, Cal 2236, Verk nr. 195UD805, Boett nr. 2460, damur, 28 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), Jubileelänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 63343-U4P/4PU+9QS, cert, april 2017, box, ytterkartong.

78 000 kr

Utrop: 79 000 kr

OMEGA, Speedmaster, "Ladies Diamonds", Cal 3220 (A), Serie nr. 59564924, PIC nr. 3835.70.36, Ref nr. ST 275.0042, Boett nr. 275.0042 (LL), kronograf, damur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), pärlemorurtavla, briljantkrans (49 st. TW/VVS, ca 1,00 ctv), läderband, viklås, cert, februari 2006, box (ej komplett), ytterkartong.

24 000 kr

Utrop: 25 000 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Happy Sport, Serie nr. 1666098, Boett nr. 4183, unisex, 36 mm, 18K vitguld, quartz, safirglas (repor), datum, pärlemorurtavla, briljanter (7 st. TW/VVS, ca 0,21 ctv), briljantkrans (34 st. TW/VVS, ca 1,70 ctv), originallänk, viklås, längd 176 mm, läderband, originalspänne i stål, totalvikt 177,5 gram, ca 2010, box, ytterkartong.

Utrop: 69 000 kr

CARTIER, Panthère, Boett nr. 1057917 / 012089, damur, 21,5 x 21,5 (30) mm, stål/guld, quartz, safirglas (nagg/repor), skadad urtavla, integrerad originallänk (stål/guld 2-rader), cert, mars 1993, box.

17 200 kr

Utrop: 8 500 kr

Klockor Movado

MOVADO, damur, 14 mm, Boett nr. 342/47640, 18K guld, manuell, safirglas, briljanter på lock (14 st. ca TW/VS, ca 0,50 ctv), integrerad originallänk i 18K guld, längd 170 mm, totalvikt 47,2 gram, ca 1960, etui.

Utrop: 18 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, "Dégradé Diamond Dial", Ref nr. 179163, Serie nr. D695736, Cal 2235, Verk nr. A 2013094, Boett nr. 2320, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 72133-OP7, cert, april 2009, box (ej komplett), ytterkartong.

44 000 kr

Utrop: 42 000 kr

Klockor Hermès

HERMÈS, Paris, Heure H, Serie nr. 2625382, Boett nr. HH1.510, damur, 26 x 26 (35) mm, stål, quartz, safirglas, gummiband, originalspänne, 2 st. läderband, ca 2010, box.

8 400 kr

Utrop: 5 200 kr

Klockor Corum

CORUM, Sugar Cube, Ref nr. 137.423.47/0023 EB34, Serie nr. 1733594, damur, 16 x 16 mm, stål, quartz, safirglas (repor/nagg), briljantkrans (24 st. TW/VS, 0,33 ctv), läderband, originalspänne i stål, cert (ej komplett), ca augusti 2008, ytterkartong.

6 600 kr

Utrop: 6 700 kr

LONGINES, Dolce Vita, Cal 176, Ref nr. L5.502.0.71.6, Boett nr. 32821702, damur, 22,5 x 27 (33,3) mm, stål, quartz, safirglas (nagg/repor), liten sekundvisare, briljanter på boetten (32 st. TW/VVS, ca 0,48 ctv), originallänk, viklås, Ref nr. L600075172, cert, november 2007, box (ej komplett), ytterkartong.

8 000 kr

Utrop: 7 500 kr

Klockor Chanel

CHANEL, J12 Moonphase, Cal SW 300-1, Serie nr. Z.G.R.90239, Ref nr. H3405, damur, 38 mm, vit high-tech ceramic/stål, quartz, safirglas, datum, månfas, diamanter på urtavlan (63 st. 8/8), briljantkrans (54 st. TW/VVS, ca 1,42 ctv), originallänk, viklås i stål, Ref nr. H1996, cert, oktober 2016, box, ytterkartong.

55 000 kr

Utrop: 39 000 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 78/1 (ETA 2512-1), Boett nr. 3 233004, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver, manuell, mineralglas, skadad urtavla, läderband, originalspänne i doublé, ca 1985, box.

6 700 kr

Utrop: 5 200 kr

OMEGA, "Meister", damur, 19 mm, Cal 440, Serie nr. 18415353, Boett nr. 549293, 18K guld, manuell, safirglas, briljantkrans (16 st. TW-W/VS, ca 1,12 ctv), integrerad originallänk, längd 155-168 mm, totalvikt 41,6 gram, ca 1961, box.

Utrop: 16 000 kr

Klockor Eterna

ETERNA-MATIC, damur, 28 mm, Cal 1199 R, Serie nr. 3456420, Boett nr. 3318290, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1955.

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, Genève, Cal 485, Serie nr. 28600981, Boett nr. C50602 / 7205, damur, 17 mm, 18K vitguld, manuell, safirglas, formverk, integrerad originallänk i 18K vitguld, längd 175-178 mm, totalvikt 30,5 gram, ca 1969, box.

Utrop: 9 900 kr

OMEGA, Genève, Cal 635, Serie nr. 36080216, Ref nr. ST 535.0031, Boett nr. 535.0031 (LL), damur, 26 mm, stål, manuell, plexiglas, läderband, originalspänne, ca 1973.

2 200 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Georg Jensen

GEORG JENSEN, design Henning Koppel, Serie nr. 000015, Ref nr. 417, kronograf, damur, 38 mm, stål, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla, glasring med briljanter (12 st. TW/VS, ca 0,17 ctv), läderband, originalspänne, cert, december 2011, box (ej komplett).

Utrop: 5 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust 31, Chronometer, Ref nr. 178274, Serie nr. 652JY852, Cal 2235, Verk nr. 405A46V7, Boett nr. 2300, midsize, 31 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 63160-5VM/1RP+F2J, cert, augusti 2015, box, ytterkartong.

53 000 kr

Utrop: 52 000 kr

Klockor Georg Jensen

GEORG JENSEN, Concave, design av Barth, Serie nr. 001046, Boett nr. 315, damur, 30 mm, stål, quartz, safirglas, diamanturtavla (60 st. 8/8), originallänk, integrerat läderband, originalspänne, ca 2015, box.

5 000 kr

Utrop: 5 200 kr

OMEGA, damur, 17 mm, Cal 483, Serie nr. 18740646, Boett nr. 510796 / 7049, 18K guld, manuell, safirglas (nagg), urtavla i flerfärgat guld, formverk, integrerad originallänk i 18K flerfärgat guld (skadad), totalvikt 30,1 gram, längd 165-168 mm, ca 1961.

Utrop: 11 000 kr

GRAND SEIKO, Elegance Collection, Cal 9S27A, Serie nr. 930057, Ref nr. STGK011G, Boett nr. 9S27-00D0, damur, 31 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, urtavla med briljanter (2 st.), briljanter på boetten (38 st. ca TW/VVS, ca 0,38 ctv), glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. A01D.B.C/211, ca 2019, box, ytterkartong.

Utrop: 57 000 kr