41 - 60 av 422
1234...22 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 oktober 2021

Klubbad för

COLLIER, 18K vitguld, 10 st briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TW/VVS-VS, 7 odlade pärlor ca 4-5 mm, längd 41-43,5 cm, vikt 5,5 g.

4 100 kr

Utrop: 4 400 kr

COLLIER, 18K guld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca TW-W/VS, längd 41-44 cm, vikt 2,9 g, mindre nagg på kulett.

4 900 kr

Utrop: 4 600 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 58 st briljantslipade diamanter ca 0,66 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 18 cm, vikt 9,0 g.

Utrop: 11 000 kr

Smycken Enstaka örhänge

ENSTAKA ÖRHÄNGE, 18k vitguld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv ca TW-W/VS-VVS, huggie, vikt 1,3 gram.

Utrop: 1 100 kr

RING, 14K vitguld, smaragd, 20 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 7,1 g, ett par diamanter med skada.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

ENSTENSRING, 18K guld/vitguld, briljantslipad diamant ca 0,10 ct, ca Cr/VS, stl 18 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,29 ctv, ca TW-TCa/P, vikt 1,1 g, stift, ena diamanten har stora extra fasetter vid rondisten, andra har litet nagg på kuletten.

Utrop: 2 000 kr

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diaamnt ca 0,35 ct, ca Light Yellow/SI, vikt 0,5 g, diamanten har stora naturaler vid rondisten och litet nagg på kuletten.

2 100 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K vitguld, 20 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-TCr/VS, stl 15,25 mm, vikt 2,9 g.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca TCa-Ca/VS-SI, vikt 1,5 g, stift, ena diamanten har stora naturaler och liten skada, den andra har nagg på kuletten.

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW/P, vikt 1,1 g, stift, ena diamanten har stora naturaler vid rondisten.

Utrop: 2 200 kr

RING, 9K guld, pärlor, opal, stl 16,75+ mm, vikt 2,9 g, opalen är skadad.

600 kr

Utrop: 700 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca Ca-Light Yellow/SI, vikt 1,1 g, stift, båda diamanterna har små nagg på kuletten.

2 600 kr

Utrop: 2 900 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,54 ctv, "salt & pepper", vikt 1,5 g, stift, diamanterna har nagg.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,17 ct, ca TCa/SI, stl 17 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 2 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W-Cr/VS-SI, höjd 16 mm, vikt 2,3 g, en diamant med sliten fattning.

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,34 ctv enligt gravyr, ca TW-Cr/VS-SI, carréslipade safirer 1,04 ctv enligt gravyr, stl 17,25 mm, vikt 7,4 g.

Utrop: 5 500 kr

COLLIER, kors, 18K vitguld, 11 swiss- och briljantslipade diamanter ca 0,77 ctv, ca River-TCa/VS-P, mått 20x15 mm, längd 44,5 cm, vikt 3,6 g, några diamanter har nagg och skador.

Utrop: 4 500 kr

COLLIER, silver, briljantslipad rökkvarts, Galerie 22, Stockholm 1975, innermått ca 13 x 11 cm, vikt 49,4 g.

800 kr

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, carréslipade rubiner, 2 briljanter ca 0,04 ctv, höjd ca 1,2 cm, vikt 3,8 g.

2 000 kr

Utrop: 1 900 kr