81 - 100 av 422
1...456...22 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 oktober 2021

Klubbad för

BROSCH, silver, odlade pärlor ca 6,4-6,9 mm, mått 4,5 x 7,0 cm, vikt 20,0 g, limrester på pärlor.

400 kr

Utrop: 450 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 8 briljantslipade diamanter 0,24 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 2,8 g, gravyr.

2 000 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K vitguld, 4 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca W/VS-SI, J Pettersson, Stockholm 1948, stl 16,25mm, vikt 2,1 g, en diamant har kulettfasett.

2 900 kr

Utrop: 2 800 kr

ARMBAND, förgyllt silver, granater, fröpärlor, antikt, längd 17 cm, säkerhetskedja, vikt 36,4 g, 1 granat saknas, etui.

1 600 kr

Utrop: 1 300 kr

PÄRLCOLLIER, barocka odlade pärlor ca 9,5 mm, lås i silver med markasiter och imitationspärla, längd 43 cm, knutet, vikt 43,4 g, i behov av omträdning, 1 markasit saknas.

Utrop: 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,23 ct, ca W/P, Guldvaruhuset, Stockholm 1950, stl 16,25 mm, vikt 1,9 g, diamanten har nagg på kuletten.

Utrop: 2 200 kr

CHOKER, 18K guld, ovalfasetterad ametist, Johan Pettersson, Stockholm 1945, längd 36 cm, etui.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca TW/VS, stift, vikt 1,0 g.

2 400 kr

Utrop: 2 500 kr

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 18 briljantslipade diamanter ca 1,00 ct ca TW-TCr/VS-P, vikt 3,7 g, skruvstift, några diamanter med nagg och skador.

Utrop: 5 700 kr

Smycken Enstaka örhänge

ETT ÖRHÄNGE, 14K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-Cr/SI-P,vikt 2,1 g, skruvstift, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 2 100 kr

ALLIANSRING, 14K vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-W/SI-P, stl 20+ mm, vikt 3,1 g, enstaka diamanter med nagg och skador.

Utrop: 2 000 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, älvor, krokar, längd 38 mm, vikt 4,8 g.

325 kr

Utrop: 250 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, olika former, knutet, utan lås, längd 124 cm.

375 kr

Utrop: 350 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, michelinfigurer, kedja och stav, mått ca 25 x 23 mm, vikt 10 g.

Utrop: 450 kr

RING, 14K guld, stl 17 mm, vikt 6,7 g.

Utrop: 2 300 kr

SMYCKESET, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, collier, längd 44 cm, armband, längd 18 cm och örhängen, stift, längd 3,5 cm, total vikt 9,3 g.

500 kr

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, arbetad yta, diameter 24 mm, vikt 6,1 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, fasetterad ametist, stift, vikt 1,6 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, katthuvuden, kedja och stav, mått ca 14 x 12 mm, vikt 5,0 g.

550 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, rosenkvarts, mått ca 10 mm, stift, vikt 3,4 g.

250 kr

Utrop: 300 kr