241 - 260 av 261
1...121314 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 9 oktober 2021

Klubbad för

OLE LYNGGAARD, collier, citrin, dobbar, ej lås, längd 42 cm, ej märkt Lynggaard,

400 kr

Utrop: 450 kr

OLE LYNGGAARD, collier, 3-radigt, malakit, dobbar, ej lås.

600 kr

Utrop: 450 kr

OLE LYNGGAARD, design string,silver, brunt snöre.

Utrop: 350 kr

RING, 18K vitguld, safirer, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca TW-TCa/VS, stl 17 mm, vikt 5,1 g.

Utrop: 6 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, blå kalcedon, 16 briljantslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, höjd 25 mm, vikt 3,9 g, huggies.

Utrop: 5 700 kr

BERND JANUSCH, collier, sterlingsilver, signerad, Stockholm 1982 diam 60 mm, längd 70 cm, vikt 57,7 g. (d)

Utrop: 3 500 kr

ROSA TAIKON & BERND JANUSCH, örhängen, silver, Stockholm 1971, höjd 60 mm, vikt 27,0 g, krokar. (d)

6 600 kr

Utrop: 2 500 kr

KALEVALA, hänge med kedja, Snöblomma, sterlingsilver, Marja Suna, höjd 100 mm, kedja 46 cm, vikt 44,6 g.

750 kr

Utrop: 700 kr

EFVA ATTLING, hänge, 18K guld, Carpe Diem, mått 0,7 x 3,5 mm, vikt 5,9 g.

Utrop: 3 200 kr

LAPPONIA, brosch, Drift Wood, 18K guld, design Björn Weckström 1970, monogramsignerad BW, 40x35 mm, vikt 21,0 g.

Utrop: 9 000 kr

ÖRHÄNGEN, delvis förgyllt och oxiderat sterlingsilver, Ingrid Bärndal, Stockholm 2019, mått 2,0 x 5,2 cm, vikt 5,2 g, något sliten förgyllning.

500 kr

Utrop: 550 kr

BENGT LINDSTRÖM, collier, silver, signerad och numrerad 1/999, Guld Carlsen, Sundsvall 1983, längd ca 70 cm, vikt 80,9 g.

3 800 kr

Utrop: 800 kr

OLE LYNGGAARD, ring, Charlotte Lynggaard, stl 15,75 mm, vikt 4,1 g.

2 500 kr

Utrop: 2 900 kr

RING, sterling silver, delvist förgyllt, ben, design Anette Kraen, Danmark Odense, stl, 16,25 mm, vikt 18,2 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

CARTIER, ring, Tankissme, 18K guld, ovalslipad ametist, 2 baguetteslipade diamanter ca 0,14 ctv, ca TW/VS, referensnr. H70184, 1999, stl 16 mm, vikt 17,4 g.

Utrop: 29 000 kr

LAPPONIA, örhängen, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv Finland 1994, höjd 26 mm vikt 4,3 g, stift.

6 300 kr

Utrop: 2 300 kr

LAPPONIA, collier, 18K guld, briljant ca 0,02 ct, Finland 1994, längd 40,5 cm, vikt 5,3 g.

6 300 kr

Utrop: 2 700 kr

RING, platina, briljantslipade diamaner 0,75 ctv enligt gravyr, ca TW-W/VS, Hallbergs, stl 18,5 mm, vikt 9,9 g, svaga fattningar.

Utrop: 9 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 81 briljantslipade diamanter ca 2,40 ctv, ca TW-Ca/VS-SI, längd 18 cm vikt 7,5 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 20 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 52 briljanter 6,24 ctv enl gravyr, ca TW-Ca/VS-SI, längd 18,5 cm, 11, 0 g, enstaka diamanter med nagg.

64 000 kr

Utrop: 70 000 kr