401 - 406 av 406
1...192021 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 18 december 2021

Klubbad för

BREUNING, örhängen, rodierat sterlingsilver, droppslipade ametister, Tyskland, höjd 17 mm, vikt 5,2 g, stift.

Utrop: 800 kr

BREUNING, collier, rodierat sterlingsilver, Tyskland, längd 45 cm, vikt 13,0 g.

Utrop: 450 kr

BREUNING, örhängen, rodierat sterlingsilver, Tyskland, höjd 36 mm, vikt 6,8 g, krokar.

Utrop: 550 kr

C F CARLMAN, ljusstakar, silver, Stockholm 1949, höjd 10 cm, vikt 302,6 g, monogram.

Utrop: 2 100 kr

ERIC RÅSTRÖM, ljusstakar, silver, signerade, Stockholm 1954, höjd 17 cm, vikt 266,8 g.

2 600 kr

Utrop: 3 000 kr

RING, 18K vitguld, 39 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca River/VVS, engelska stämplar, stl 17+ mm, vikt 6,7 g, tre diamanter har skador.

3 300 kr

Utrop: 3 000 kr