61 - 80 av 469
1...345...24 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 30 december 2021

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 2,84 ct, ca TCa/P1, stl 16,75 mm, vikt 4,9 g.

60 000 kr

Utrop: 68 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamanter ca 0,35 ctv,ca W-TCr/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 3,9 g, mittsten med nagg på kulett.

4 100 kr

Utrop: 4 400 kr

ARMBAND, 18K guld/vitguld, pansar, 5 briljantslipade diamanter ca 2,50 ctv, ca TW-W/VS1-SI1, längd 19 cm, vikt 27,4 g, 2 diamanter med nagg på kulett.

Utrop: 55 000 kr

RING, silver, bergkristall, Kaplans Safir, Stockholm 1965, stl 19,5 mm, vikt 12,3 g, stenen har mindre nagg.

850 kr

Utrop: 450 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, blå safir ca 0,35 ct, 16 briljantslipade diamanter ca 0,09 ctv, ca TW-W/P, höjd 12 mm, längd på kedjan 41 cm, vikt 1,9 g.

2 900 kr

Utrop: 3 300 kr

RING, silver, bergkristall, Ceson, Göteborg 1966, stl ca 17 mm, vikt 10,3 g.

425 kr

Utrop: 250 kr

BROSCH, 18K guld, rubiner, åttkantslipad diamant ca 0,03 ct, diam 35 mm, vikt 13,2 g, några rubiner med nagg.

5 200 kr

Utrop: 5 900 kr

ARMBAND, 18K guld, briljantslipade diamanter 1,00 ctv enligt gravyr, ca LBr-Br/SI-P, längd 18 cm, vikt 9,0 g, några diamanter med nagg och skador.

5 000 kr

Utrop: 5 700 kr

GUNNAR FAHLSTRÖM, ring, 18K vitguld, rosa safir, 16 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 13,5 g.

Utrop: 11 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,06 ct, ca TCa(K)/VS, stl 17 mm, vikt 2,9 g.

22 000 kr

Utrop: 24 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 54 st briljantslipade diamanter ca 0,59 ctv, ca TW-W/VVS-VS, hängande stjärnor, längd 35 mm, vikt 5,3 g.

Utrop: 7 500 kr

RING, platina, briljantslipad diamant 0,50 ct, River(D)/VS 1 IGI laserinskription, 10 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW/VVS, stl 16,25 mm, vikt 3,7 g.

14 000 kr

Utrop: 16 000 kr

ALLIANSRING, platina, 14 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt 6,9 g, en diamant med skada.

Utrop: 2 500 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,30 ctv, ca W/VS, längd 46-50 cm, vikt 1,9 g.

6 100 kr

Utrop: 6 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,05 ct, ca TW/VS, hänge med gravyr W, längd på kedjan 42-45 cm, vikt 2,4 g.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

KLACKRING, 18K vitguld, monogram M/W, stl 15,25 mm, vikt 4,4 g, etui, repor.

Utrop: 2 200 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca W-TCa/SI, stl 17,25 mm, vikt 1,6 g.

PÄRLCOLLIER, odlade något barocka sötvattenspärlor ca 11,5-12 mm, längd 45 cm, magnetlås i förgylld sterlingsilver, vikt 93,8 g, knutet.

1 400 kr

Utrop: 900 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW-TCa/P, stl 17,25 mm, vikt 2,7 g.

ARMBAND, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,25 ctv, ca W-TCa/VS-P, längd 15 - 16,5 mm, vikt 3,1 g.