261 - 279 av 279
1...121314 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 4 december

Klubbad för

OMEGA, Seamaster, Cal 600, Serie nr. 19084832, Ref nr. CK 14750, Boett nr. 14750-1 SC, herrur, 34 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1962.

2 500 kr

Utrop: 2 700 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 1342, Serie nr. 43665450, Ref nr. ST 396.0888, Boett nr. 196.0167 / 396.0888, herrur, 32 x 37,5 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 1330/326, ca 1979.

2 300 kr

Utrop: 1 300 kr

BREITLING, Chronomat Evolution, "Tachymetre", Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 2063876, Serie nr. 2063876, Ref nr. A13356, Boett nr. 1514B4 (utbytt mellanboett), kronograf, herrur, 43,7 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, viklås, Ref nr. S2705/357A, cert, maj 2006, box, ytterkartong.

Utrop: 25 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel Chronograph, Extreme Black, Cal SS G3 (ETA 7750), Serie nr. 116, kronograf, herrur, 44,2 mm, svart DLC (Diamond Like Carbon) på stål, automatisk, safirglas (repor), datum, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert, januari 2010, box, ytterkartong.

Utrop: 13 000 kr

LONGINES, Grande Vitesse, Cal 667 (ETA 7750), Serie nr. 34462165, Ref nr. L3.636.4, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, Ref nr. L639119706, ca 2008, serviceetui.

Utrop: 7 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust 41, Chronometer, Ref nr. 126334, Serie nr. 203161K4, Cal 3235, Boett nr. 2480, herrur, 41 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72610-T0H, cert, februari 2021, box, ytterkartong.

88 000 kr

Utrop: 82 000 kr

ZENITH, damur, 22,5 mm, Boett nr. 74-3850-157, 18K vitguld, manuell, safirglas, diamantkrans (40 st. 8/8, ca TW/VVS, ca 0,40 ctv), integrerad originallänk (kortad), längd 162-169 mm, totalvikt 37,7 gram, ca 1975.

Utrop: 13 000 kr

NEZUMI, Stockholm Sweden, Voiture, "Tachymeter", Ref nr. VQ2.101, kronograf, herrur, 40 mm, stål, quartz, safirglas, läderband, originalspänne i stål, läderband, originalspänne, cert, augusti 2020, box, ytterkartong.

2 100 kr

Utrop: 1 600 kr

Klockor Corum

CORUM, Admiral´s Cup, Competition, Chronometer, Cal ETA 7750, Verk nr. 692283, Serie nr. 2264112, Ref nr. 947.951.94/0371 AK14, Boett nr. 01.0068, herrur, 48 mm, titan, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, datum, glasbaksida, gummiband (defekt, se förjupad information), originalspänne i titan, cert, mars 2012, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 279/595).

Utrop: 16 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust 31, Chronometer, Ref nr. 178383, Serie nr. 820A5588, Cal 2235, Verk nr. 3WY34351, Boett nr. 2300, midsize, 31 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, briljantkrans (46 st. TW/VVS, ca 1,04 ctv), diamanturtavla (10 st. 8/8), Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72163-E1Y/A4M+9ER, cert, juni 2014, box, ytterkartong.

Utrop: 100 000 kr

BREITLING, Avenger II, Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 2804524, Serie nr. 2804524, Ref nr. A1338111/BC32, Boett nr. 5115 B5, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Professionallänk III, viklås, Ref nr. W0216/170A, cert, december 2016, box, ytterkartong.

28 500 kr

Utrop: 29 000 kr

IWC, fickur, 51,5 mm, Cal 65 (H6), Serie nr. 642897, Boett nr. 704173, 18K guld, ankargång, urtavla ej signerad, bucklor, ca 1916, läderpåse.

Utrop: 11 000 kr

CARTIER, Tank Francaise, Cal 057, Ref nr. W51008Q3, Boett nr. 572898LX / 2384, damur, 20,3 x 18 (25,35) mm, stål, quartz, safirglas, originallänk, viklås, Ref nr. CCLH, servad september 2019, cert (ej komplett), ca mars 2007, box.

18 400 kr

Utrop: 17 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 16220, Serie nr. P710180, Cal 3135, Verk nr. 3 8851552, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78360-DE3/558 B, längd 180 mm, ca 2001.

37 500 kr

Utrop: 28 000 kr

BREITLING, Chronomat, Vitesse, "Tachymetre", Chronometre, Cal 13, Verk nr. 30347, Serie nr. 30347, Ref nr. D13350, kronograf, herrur, 40,5 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, utbytta visare (Luminova), Pilotlänk i stål/guld, viklås, Ref nr. S2699/301D, cert, november 1999, box (skadad).

19 200 kr

Utrop: 19 800 kr

CARTIER, Tank Francaise, Cal 175 A, Ref nr. W51011Q3, Boett nr. 2465 / 766954CE, midsize, 30,4 x 25,05 (32) mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. UFKC, ca 2005, box.

18 200 kr

Utrop: 16 000 kr

TAG HEUER, Aquaracer (300 meters/1000 ft), Serie nr. WUZ2809, Ref nr. WBD1110.BA0928, Boett nr. WBD1110 , herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. FAA084-Y-E3/3212 Y, cert, januari 2019 (digitalt), box, ytterkartong.

Utrop: 7 500 kr

OMEGA, herrur, 36 mm, Cal 266, Serie nr. 13527120, Ref nr. CK 2639, Boett nr. 2639-13, stål (Staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla (saknar lume), OBS: saknar packning, läderband, ca 1953.

3 300 kr

Utrop: 1 100 kr

ROLEX, Oyster, Precision (-T Swiss T-), Ref nr. 6422, Serie nr. 200739, Cal 1210, Verk nr. N38526, Boett nr. 6422 (III.56), herrur, 34 mm, stål, manuell, plexiglas, tillverkad tredje kvartalet 1956, metallänk ej original.

14 800 kr

Utrop: 13 000 kr