Avslutad | Aficionado – Torsdag 13 januari 2022
RESVÄSKA, LOUIS VUITTON, Helanga 1 Poche, vinrött taiga läder, 55x42x15 cm, ett innerfack, klädfodral med 2 hängare, revor i läder.
OLLE OHLSSON, käpp, sterlingsilver, dekor i guld, betsat trä längd 92 cm, vikt ca 323 g, signerad. (d)
Mynt Sedel
SEDLAR, 4 st 100 Kr 1953-1962, 2 st 50 Kr 1953, 8 st 10 Kr 1948-1971, 8 st 5 Kr 1949-1978, mycket blandad kvalité.
VÄSKA, PRADA, Weekender Bag, mullvadsfärgat läder, silverfärgade detaljer, 44x29x17 cm, adress tag, lås samt 2 nycklar, fläckar på läder.
PORTFÖLJ, LOUIS VUITTON, Serviette Kourad Business Bag, vinrött taiga läder, guldfärgade detaljer, 38x28x5 cm,
VÄSKA, LOUIS VUITTON, Kendall PM, mörkgrönt taiga läder, guldfärgade detaljer, 47x36x22 cm, axelrem, lås med nyckel, enstaka fläckar, revor i läder.
VÄSKA, LOUIS VUITTON, Keepall 50, Epi, cipango gold läder, guldfärgade detaljer, 52x29x22 cm, adress tag, bruksslitage.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 1 Riksdaler / 3 Daler SM. 1776, Gustav III, för kraftigt polerad för en kvalitétsbedömning, diameter 41 mm, vikt 28,3 g.