21 - 40 av 218
123...11 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 15 januari

Klubbad för

Smycken Enstaka örhänge

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,74 ctv, ca TW(G)/VS-SI, stl 16,75+ mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 7 000 kr

20 500 kr

Utrop: 22 000 kr

RING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant, 0,48 ct, E/VVS2, 18 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, GIA certifikat 2246692486, stl 16,5 mm, vikt 2,6 g.

14 000 kr

Utrop: 16 000 kr

LAPPONIA, collier, sterlingsilver, Galactic Peaks, Björn Weckström, Finland 1975, längd 39 cm, vikt 50,8 g.

12 800 kr

Utrop: 3 500 kr

TIFFANY & CO, collier, Please return to, sterlingsilver, längd 41 cm, vikt 70,1 g, påse.

4 100 kr

Utrop: 900 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,64 ct, ca TW(G)/SI1, kapad kulett.

Utrop: 9 000 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,57 ct, ca TW(F)/VVS1, natural på rondist, nagg på kulett.

Utrop: 14 000 kr

GAUDY, ring, 18K vitguld, safirer, Stockholm 2003, stl 18 mm, vikt 12,1 g, originaletui.

5 800 kr

Utrop: 6 300 kr

45 000 kr

Utrop: 50 000 kr

Utrop: 13 200 kr

RING, 18K vitguld, modifierad ovalslipad diamant ca 1,00 ct, ca Cr(J)/VS1, 74 svarta briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv, stl 17,5 mm, vikt 11,5 g.

Utrop: 31 000 kr

ARMBAND, 18K trefärgat guld, 285 briljantslipade diamanter ca 2,97 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, längd 18 cm, vikt 17,6 g.

Utrop: 49 000 kr

W.A. BOLIN, ring, 18K vitguld, 10 briljantslipade diamanter ca 0,52 ctv, Stockholm ca 1980, stl 17,5 mm, vikt 7,4 g,

Utrop: 8 800 kr

Utrop: 8 800 kr

RING, 18K vitguld, delvis förgylld, triangelslipad diamant 1,18 ct, Fancy Light Yellow/VS2, certifikat GIA 16844621, 30 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca gula/SI-P, 47 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW(F-G)/VS-SI, stl 17 mm, vikt 6,5 g, en av de små gula diamanterna är skadad och några har nagg.

Utrop: 49 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 52 briljantslipade diamanter ca 4,50 ctv, ca River-Cr(E-J)/VVS-VS, längd 17 mm, vikt 13,3 g, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 57 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, droppslipad turmalin ca 3,00 ct, briljantntslipad diamant ca 0,18 ct, ca Cr/VS, höjd 30 mm, vikt 4,3 g.

2 600 kr

Utrop: 2 900 kr

BVLGARI, armring, Parentesi, 18K vitguld, halvstel öppning, diameter 5,5 cm, bredd 0,9 cm, vikt 65,0 g.

36 000 kr

Utrop: 40 000 kr

GEORG JENSEN, hänge med kedja, sterlingsilver, mått 2,5x3,5 cm, vikt 8,1 .

1 500 kr

Utrop: 700 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,67 ct, Cr(J)/VS2, stl 17,25 mm, vikt 3,0 g, diamanten har tunn rondist, inverterad natural och väldigt litet nagg vid rondisten.

Utrop: 14 000 kr