21 - 40 av 218
123...11 Gå till
Sortering

Avslutad | Moderna – Lördag 15 januari 2022

Klubbad för

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,74 ctv, ca TW(G)/VS-SI, stl 16,75+ mm, vikt 2,6 g.

Återropad

Utrop: 7 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

CARTIER, ring, Love wedding band, 18K vitguld, 8 briljantslipade diamanter 0,19 ctv, stl 16,5 mm, vikt 4,7 g, originaletui.

20 500 kr

Utrop: 22 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant, 0,48 ct, E/VVS2, 18 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, GIA certifikat 2246692486, stl 16,5 mm, vikt 2,6 g.

14 000 kr

Utrop: 16 000 kr

Visa vara

Smycken Collier

LAPPONIA, collier, sterlingsilver, Galactic Peaks, Björn Weckström, Finland 1975, längd 39 cm, vikt 50,8 g.

12 800 kr

Utrop: 3 500 kr

Visa vara

Smycken Collier

TIFFANY & CO, collier, Please return to, sterlingsilver, längd 41 cm, vikt 70,1 g, påse.

4 100 kr

Utrop: 900 kr

Visa vara

Ädelstenar Diamanter

DIAMANT, briljantslipad 0,64 ct, ca TW(G)/SI1, kapad kulett.

Återropad

Utrop: 9 000 kr

Visa vara

Ädelstenar Diamanter

DIAMANT, briljantslipad 0,57 ct, ca TW(F)/VVS1, natural på rondist, nagg på kulett.

Återropad

Utrop: 14 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

GAUDY, ring, 18K vitguld, safirer, Stockholm 2003, stl 18 mm, vikt 12,1 g, originaletui.

5 800 kr

Utrop: 6 300 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, delvis förgylld, navettslipad diamant 2,01 ct, Light Yellow(W-X)/P1, GIA Report 7281407785, 30 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca gula/SI-P, 58 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 7,1 g, en briljantslipad diamant med nagg på kronan samt några av de små gula diamanterna med nagg.

45 000 kr

Utrop: 50 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

MAUBOUSSIN, 18K guld, ovalslipad rosa turmalin, pärlemor, stl 16,25 mm, vikt 12,8 g, små nagg på mittstenen.

Återropad

Utrop: 13 200 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, modifierad ovalslipad diamant ca 1,00 ct, ca Cr(J)/VS1, 74 svarta briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv, stl 17,5 mm, vikt 11,5 g.

Återropad

Utrop: 31 000 kr

Visa vara

Smycken Armband

ARMBAND, 18K trefärgat guld, 285 briljantslipade diamanter ca 2,97 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, längd 18 cm, vikt 17,6 g.

Återropad

Utrop: 49 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

W.A. BOLIN, ring, 18K vitguld, 10 briljantslipade diamanter ca 0,52 ctv, Stockholm ca 1980, stl 17,5 mm, vikt 7,4 g,

Återropad

Utrop: 8 800 kr

Visa vara

Smycken Ring

CHOPARD, ring, Happy Dreams, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,03 ct, TW/VVS, certifikat, serienummer 3167804, stl 17,25 mm, vikt 8,1 g.

Återropad

Utrop: 8 800 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, delvis förgylld, triangelslipad diamant 1,18 ct, Fancy Light Yellow/VS2, GIA report 16844621, briljantslipade gula diamanter ca 0,20 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS-SI, stl 17 mm, vikt 6,5 g, en av de små gula diamanterna är skadad och några har nagg.

Återropad

Utrop: 49 000 kr

Visa vara

Smycken Tennisarmband

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 52 briljantslipade diamanter ca 4,50 ctv, ca River-Cr(E-J)/VVS-VS, längd 17 mm, vikt 13,3 g, enstaka diamanter med nagg.

Återropad

Utrop: 57 000 kr

Visa vara

Smycken Hänge

HÄNGE, 18K vitguld, droppslipad turmalin ca 3,00 ct, briljantntslipad diamant ca 0,18 ct, ca Cr/VS, höjd 30 mm, vikt 4,3 g.

2 600 kr

Utrop: 2 900 kr

Visa vara

Smycken Armring

BVLGARI, armring, Parentesi, 18K vitguld, halvstel öppning, diameter 5,5 cm, bredd 0,9 cm, vikt 65,0 g.

36 000 kr

Utrop: 40 000 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

GEORG JENSEN, hänge med kedja, sterlingsilver, mått 2,5x3,5 cm, vikt 8,1 .

1 500 kr

Utrop: 700 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,67 ct, Cr(J)/VS2, stl 17,25 mm, vikt 3,0 g, diamanten har tunn rondist, inverterad natural och väldigt litet nagg vid rondisten.

Återropad

Utrop: 14 000 kr

Visa vara

Om auktionen