81 - 100 av 104
1...456 Gå till

Avslutad | Klockkvaliten – Lördag 21 maj

Klubbad för

OMEGA, Constellation, Cal 711, Serie nr. 37023933, Ref nr. BC 351.7255, Boett nr. 151.7255, herrur, 33 mm, 18K vitguld, automatisk, safirglas, urtavla med diamanter (12 st. 8/8), integrerad originallänk (förlängd, gravyr), Ref nr. 351.7255 B, längd 205-210 mm, totalvikt 88,9 gram, ca 1973, box (ej komplett, Bajsair Watch & Jewellery Saudi Aarbia).

30 500 kr

Utrop: 29 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date 40, "Olive Green Dial", Chronometer, Ref nr. 228235, Serie nr. ZN097475, Cal 3255, Verk nr. 758J0741, Boett nr. 2415, herrur, 40 mm, 18K rosa guld (Everose), automatisk, safirglas, dag, datum, Presidentlänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 83415-8ZM, totalvikt 208,9, cert, september 2017, box, ytterkartong.

600 000 kr

Utrop: 620 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft=300m, Green Mark IV), s.k. "Kermit", Chronometer, Ref nr. 16610LV, Serie nr. Z229312, Cal 3135, Verk nr. 3 1384183, Boett nr. 2160, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93250-OP8, cert, november 2006, box (ej komplett), ytterkartong.

155 000 kr

Utrop: 140 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph, Daytona, Chronometer, Ref nr. 116520, Serie nr. G463177, Cal 4130, Verk nr. C 0573691, Boett nr. 2100, kronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78590-R6M/5NF, cert, december 2011, box, ytterkartong.

265 000 kr

Utrop: 260 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, GMT-Master II, Chronometer, s.k. "Batman", Ref nr. 116710BLNR, Serie nr. 101TW971, Cal 3186, Verk nr. 6TX00992, Boett nr. 2350, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, svart/blå keramisk vridring (Cerachrom), Oysterlocklänk, viklås (Easylink), Ref nr. 78200-6HV/1DT, cert, juli 2015, box.

165 000 kr

Utrop: 140 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph, Daytona, Chronometer, Ref nr. 116500LN, Serie nr. X2272777, Cal 4130, Boett nr. 2100, kronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, svart keramisk ring (Cerachrom), Oysterlocklänk, viklås (Easylink), Ref nr. 78590-S9R, cert, december 2021, box, ytterkartong.

350 000 kr

Utrop: 320 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel Chronograph, "Special Edition", Cal ETA 7750, Serie nr. 035, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, läderband, originalspänne, cert, maj 2007, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 35/100).

30 500 kr

Utrop: 16 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph, Daytona (T Swiss Made T), Chronometer, s.k. "Tritinova Dial", Ref nr. 16520, Serie nr. A202858, Cal 4030, Verk nr. 165360, Boett nr. 16500, kronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78390A-U11/803 B, servad april 2020, ca 1998, box (ej komplett).

225 000 kr

Utrop: 230 000 kr

ROLEX, Oysterquartz, Day-Date, Chronometer, Ref nr. 19018 N, Serie nr. 9536186, Cal 5055, Verk nr. 0096662, Boett nr. 19000, herrur, 36 mm, 18K guld, quartz, safirglas (nagg), dag, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 19018A-G, totalvikt 155,2 gram, cert, september 1986, box.

142 000 kr

Utrop: 130 000 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, Tg 195, "Tre Kronor", Cal 2225, Serie nr. 962506, Boett nr. 30/2 / 57-1916, militärmodell, kronograf, herrur, 40 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla/visare (saknar lume), NATO-band, ca 1957.

23 500 kr

Utrop: 19 000 kr

Klockor Heuer

HEUER, Monaco, Cal 12, Serie nr. 162263, Ref nr. 1133 G, Boett nr. 1133, kronograf, herrur, 40 x 38 (45,5) mm, stål, automatisk (microrotor), plexiglas, datum, boetten signerad "Heuer-Leonidas SA", läderband, originalspänne (ej tidsenligt), ca 1969.

48 000 kr

Utrop: 46 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph, Daytona, Chronometer, Ref nr. 116528, Serie nr. Y294801, Cal 4130, Verk nr. C 0055392, Boett nr. 2118, kronograf, herrur, 39 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg), Oysterlocklänk, viklås (Easylink), Ref nr. 78498-DT7, totalvikt 184,7 gram, ca 2002.

340 000 kr

Utrop: 285 000 kr

OMEGA, Flightmaster (T Swiss Made T), Cal 910, Serie nr. 29133753, Ref nr. ST 145.013, Boett nr. 145.013, kronograf, herrur, 43 x 52,5 mm, stål, manuell, mineralglas, 24-timmarsvisning, GMT-visning, originallänk, viklås, Ref nr. 1159/155, "Extract from the Archives", tillverkad 15/1 1970, levererad till Sverige, box.

45 000 kr

Utrop: 22 000 kr

Klockor Vacheron Constantin

VACHERON CONSTANTIN, Geneve, Overseas, Cal 1126/1, Verk nr. 950582, Ref nr. 47040.B01A-9094, Boett nr. 807913, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad originallänk, Ref nr. PBKG/B01A, viklås, ca 2005.

144 000 kr

Utrop: 98 000 kr

OMEGA, Speedmaster, Professional (1965-2005), "First Space Walk - Gemini 4", "Tachymètre", Cal 1861, Serie nr. 77142952, PIC nr. 3565.80.00, Ref nr. SU 145.0229, Boett nr. 145.0229, kronograf, herrur, 42 mm, stål, manuell, plexiglas, originallänk, viklås, Ref nr. 1998/849, tillverkad 2005, cert, januari 2008, box (ej komplett), ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 0940/2005).

66 000 kr

Utrop: 42 000 kr

Klockor Patek Philippe

PATEK PHILIPPE, Chronograph "Tachymetre Base 1000", Cal CH 29-535 PS, Serie nr. 7205982, Ref nr. 5170P-001, Boett nr. 6267196, kronograf, herrur, 39,5 mm, platina, manuell, safirglas, diamanturtavla (9 st. baguetter), glasbaksida, läderband, viklås (platina), cert, februari 2019, box, ytterkartong.

900 000 kr

Utrop: 910 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph, Daytona, Chronometer, s.k. "Chocolate Dial", Ref nr. 116515LN, Serie nr. WC814802, Cal 4130, Verk nr. 7K2X5396, Boett nr. 2115, kronograf, herrur, 40 mm, 18K rosa guld (Everose), automatisk, safirglas (nagg), svart keramisk ring (Cerachrom), läderband, viklås i 18K rosa guld, Ref nr. V2H, servad december 2021, cert, april 2016, box, ytterkartong.

Utrop: 450 000 kr

OMEGA, Speedmaster, Professional (T Swiss Made T), "Tachymètre", s.k. "CB Case", Cal 321, Serie nr. 24954435, Ref nr. ST 105.012, Boett nr. 105012-66 (C.B), kronograf, herrur, 42 mm, stål, manuell, plexiglas, originallänk, viklås, Ref nr. 1039-2.69/516, "Extract from the Archives", tillverkad 11/8 1967, levererad till Sverige.

Utrop: 105 000 kr

Klockor Breguet

BREGUET, Type XX Transatlantique (Swiss), Cal 582 (Lemania), Verk nr. 15494, Serie nr. 36592, Ref nr. 3820, kronograf (Flyback), herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, originallänk, viklås, Ref nr. BMSW9, ca 2000.

35 500 kr

Utrop: 36 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph, Daytona, Chronometer, Ref nr. 16528, Serie nr. W626356, Cal 4030, Verk nr. 89786, Boett nr. 16500, kronograf, herrur, 40 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, pärlemorurtavla (senare) med diamanter (8 st. 8/8), servicebehov, Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78398-T11/103, totalvikt 161,5 gram, cert, februari 2000, box, ytterkartong.

390 000 kr

Utrop: 310 000 kr