1 - 20 av 190
123...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 mars 2022

Klubbad för

Klockor Panerai

PANERAI, Radomir 8 Days, Ceramica, Cal P.2002/3, Verk nr. 050709, Serie nr. S0132/0300, Ref nr. PAM00384, Boett nr. OP7010BB / 1732254, herrur, 45 mm, svart keramik, manuell, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne (svart stål), cert, februari 2018, box, ytterkartong.

46 000 kr

Utrop: 46 000 kr

CARTIER, Tank Francaise, Cal 157.06, Ref nr. W50003N2, Boett nr. 1821/MG280310, midsize, 25 x 22 (30) mm,18K guld, quartz, safirglas (repa), originallänk, viklås, totalvikt 109,9 gram, ca 2000, box (skadad).

61 000 kr

Utrop: 57 000 kr

OMEGA, Speedmaster, Professional, "Tachymètre", "Tokyo 2020", Cal 1861, Serie nr. 78847292, PIC nr. 522.20.42.30.01.001, kronograf, herrur, 42 mm, stål/guld, manuell, safirglas, originallänk, viklås, Ref nr. STZ004666, cert, januari 2021, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 957/2020).

Utrop: 65 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Chronometer, Ref nr. 116000, Serie nr. 603N8166, Cal 3130, Verk nr. 481G1887, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 70200A-K8X/J2N, cert, december 2016, box, ytterkartong.

Utrop: 44 000 kr

BREITLING, Geneve, Sprint (T Swiss Made T), s.k. "Bow tie Dial", Cal Valjoux 7730, Serie nr. 1169288, Boett nr. 2010, kronograf (defekt), herrur, 40 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1968.

15 000 kr

Utrop: 13 000 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (600m/2000ft), Planet Ocean 600 M, Chronometer, Cal 2500 (C), Verk nr. 81680475, Serie nr. 81680475, PIC nr. 2208.50.00, Ref nr. SU 368.1652, Boett nr. 168.1652 (LL), herrur, 45,5 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, heliumventil, gummiband, originallänk, viklås, Ref nr. 1579/951, cert, februari 2007, box, ytterkartong.

31 500 kr

Utrop: 22 000 kr

BREITLING, Avenger II GMT (300M/1000FT), Chronometre, Cal 32 (ETA 2893-2, Verk nr. 2973993, Serie nr. 2973993, Ref nr. A3239011/C872, Boett nr. 0717 B5, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, läderband, originalspänne, cert (digitalt), april 2017, box, ytterkartong.

21 500 kr

Utrop: 18 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Yacht-Master "Everose", Chronometer, Ref nr. 116655, Serie nr. 4N647906, Cal 3135, Verk nr. 7543Z9S7, Boett nr. 2195, herrur, 40 mm, 18K rosa guld, automatisk, safirglas, datum, keramisk ring (Cerachrom), servicebehov (se fördjupad information), Oysterflex (gummiband), viklås (18K rosa guld), Ref nr. 350501.EG-L7S, cert, juli 2016, box, ytterkartong.

300 000 kr

Utrop: 210 000 kr

SEIKO, Grand Seiko GMT, Cal 9S66A, Verk nr. 215711, Serie nr. 0N0156, Ref nr. SBGM023, Boett nr. 9S66-00A0, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. D3E7-B-F, ca 2010.

28 500 kr

Utrop: 30 000 kr

OMEGA, Speedmaster, Day-Date, "Tachymetre", Cal 1151, Serie nr 55619969, PIC nr. 3820.53.26, Ref nr. ST 175.0084, Boett nr. 175.0084 / 375.0084, kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, månad, 24-timmarsvisning, läderband, originalspänne, servad november 2021, ca 1996.

26 500 kr

Utrop: 19 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft=300m, Swiss-T<25), Chronometer, s.k. "Fat Four", Ref nr. 16613, Serie nr. X522434, Cal 3135, Verk nr. 3 8896686, Boett nr. 16610, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, skadade visare, skadad klickring till dykring, Fliplocklänk (se bild), viklås (skadat stift), Ref nr. 93153-18-S5/401 B, ca 1994.

Utrop: 79 000 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Genève, Mille Miglia, Serie nr. 385069, Boett nr. 8271, kronograf, herrur, 39 mm, stål, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, ej signerat urverk, läderband, ca 1995. Limiterad och numrerad (Nr. 313/750).

9 100 kr

Utrop: 9 500 kr

INTERNATIONAL WATCH Co. IWC, Schaffhausen, GST (T Swiss Made T), Cal 7922, Serie nr. 2731051, Ref nr. 3707-013, Boett nr. 2751278, kronograf (defekt), herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), dag, datum, skadad urtavla, behov av service, integrerad originallänk, viklås, cert, februari 2000, box, ytterkartong.

17 200 kr

Utrop: 10 000 kr

Klockor Hublot

HUBLOT, Genève, Big Bang, Unico Black Magic, Cal HUB1280 UNICO, Ref nr. 441.CI.1170.RX, Boett nr. 1386343, kronograf (Flyback), herrur, 44 mm, svart ceramic/titan, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerat gummiband, viklås (svart titan/ceramic), cert (chip), mars 2019, box, ytterkartong.

Utrop: 124 000 kr

Klockor Piaget

PIAGET, unisex, 32,5 x 30,5 mm, Cal 9P1, Verk nr. 722478, Boett nr. 9435 A6 / 217610, 18K vitguld, manuell, safirglas (repor), urtavla i Lapis Lazuli, skadad urtavla (se bild), briljantkrans (50 st. W/VS. ca 0,90 ctv), integrerad originallänk, längd 192 mm, totalvikt 98,3 gram, ca 1975.

33 500 kr

Utrop: 29 000 kr

JAEGER-LECOULTRE, Club, Cal AS 1900/01, Boett nr. 1150510 / 200501, herrur, 34 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, ca 1970.

7 500 kr

Utrop: 5 200 kr

CERTINA, DS, PH 200 M, Cal Powermatic 80, Serie nr. 5SPLLB1JP, Ref nr. C036.407.16.050.00, Boett nr. C036407 A, herrur, 42,8 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, originalspänne, NATO-band, originalspänne, cert, maj 2019, box.

3 900 kr

Utrop: 3 900 kr

OMEGA, Constellation ´95, Cal 1456, Serie nr. 55709201, PIC nr. 1262.30.00, Ref nr. DB 795.1203, Boett nr. 795.1203, damur, 22,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, integrerad originallänk (helstav), viklås, Ref nr. 6553/865, ca 1997, box (skadad).

9 600 kr

Utrop: 6 200 kr

ROLEX, Genève, Cellini, Ref nr. 4105, Serie nr. 4345505, Cal 1601, Boett nr. 4105 / 6 1, herrur, 25,5 x 31 (35) mm, 18K guld, manuell, safirglas (repor), skadad urtavla, läderband, originalspänne i 18K guld, ca 1976.

23 500 kr

Utrop: 15 000 kr

ZENITH, 28800, Defy (Swiss Made T), Cal 2562 PC, Boett nr. 870 D 599 / N.A.50.038.2, herrur, 38 x 44,5 mm, stål, automatisk, mineralglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. 4475, ca 1970.

8 200 kr

Utrop: 6 500 kr