1 - 20 av 249
123...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 9 april 2022

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 60 briljantslipade diamanter ca 1,56 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stift, höjd 2,7 cm, vikt 5,2 g.

14 400 kr

Utrop: 14 800 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 odlade saltvattenspärlor ca 7,4 mm, 6 briljanter ca 0,05 ctv, stift/clips, vikt 5,4 g.

2 400 kr

Utrop: 2 700 kr

RIVIERECOLLIER, 18K roséguld, 132 briljantslipade diamanter ca 10,73 ctv, ca TW-W-VVS-VS, längd 42 cm, vikt 33,2 g, några diamanter med mindre nagg på kuletten.

Utrop: 132 000 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 56 briljantslipade diamanter ca 4,81 ctv, ca TW-Cr/VVS-VS, längd 18,5 cm, vikt 14,6 g, några diamanter med nagg på kulett.

Utrop: 64 000 kr

GEORG JENSEN, örhängen, nr 371B, sterlingsilver, Torun Bülow-Hübe, mått 35x30 mm, clips, vikt 16,7 g, originalask.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

BVLGARI, örhängen, 18K guld, Bvlgari Bvlgari, svart onyx, serie nr 85814-322452, ref nr CFC99A och CFC8XK, certifikat, stift, vikt 3,3 g, originaletui, ytterkartong.

7 300 kr

Utrop: 7 600 kr

EFVA ATTLING, ring, High & I love you on the side, 18K vitguld, 3 prinsesslipade diamanter 0,15 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 8,1 g.

4 300 kr

Utrop: 4 500 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, South Seapärlor, ca 13 mm, Wolfgang Gessl, stift.

Utrop: 9 000 kr

DAMIANI, collier, 18K vitguld, 23 briljantslipade diamanter ca 0,90 ctv, ca TW/VS, 39 cm, vikt 7,3 g.

Utrop: 10 000 kr

TIFFANY & Co, ring, Open heart ring, 18K guld, Elsa Peretti, stl 16,25 mm, vikt 9,4 g.

Utrop: 9 000 kr

RING, 14K guld, matterad bergkristall, 15 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, stl 16,5 mm, vikt 11,8 g.

Utrop: 3 600 kr

RING, 18K guld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, stl 14,5 mm, vikt 12,1 g, enstaka diamanter är skadade.

Utrop: 6 000 kr

CARTIER, ring, Love, 18K vitguld, 3 briljantslipade diamanter 0,22 ctv, ref.nr J06132, stl 18,25 mm (57), vikt 9,4 g.

24 500 kr

Utrop: 21 000 kr

BVLGARI, örhängen, Bvlgari Bvlgari, 18K vitguld, onyx, clips, längd 29 mm, vikt 15,5 g.

Utrop: 13 400 kr

BVLGARI, hänge med kedja, B.zero1, 18K vitguld, längd 40 cm, vikt 11,2 g.

15 400 kr

Utrop: 12 000 kr

STIGBERT, collier, 18K guld, bergkristall ca 50,0 ct, Engelbert , Stockholm 1947, längd 62 cm, vikt 23,9 g, bergkristallen med nagg på ena hörnet.

Utrop: 7 500 kr

BVLGARI, ring, B.Zero1, 18K vitguld, 3 band, stl 51 (16,25 mm), vikt 8,9 g, certifikat, visst slitage.

Utrop: 6 900 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 19 briljantslipade diamanter ca 1,52 ctv, ca TCr-TCape/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 2,5 g, några diamanter med skadad kulett.

Utrop: 17 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 48 briljantslipade diamanter ca 0,86 ctv, varav mittstenarna ca 0,64 ctv, ca TW-Cr/VVS-VS, stift, vikt 3,4 g.

Utrop: 13 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,56 ctv, ca TW-TCr/VVS-SI, höjd 24 mm, vikt 2,4 g, stift, en diamant har litet nagg vid rondisten.

Utrop: 9 000 kr