61 - 80 av 482
1...345...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 april 2022

Klubbad för

TRANCHERBESTICK, Svensk Spets, silver, stål, GAB, Stockholm 1922, längd 27,5-37,5 cm, vikt 303,4 g, etui, etui trasigt.

700 kr

Utrop: 800 kr

EFVA ATTLING, collier, Homo Sapiens, sterlingsilver, svart läderrem, längd 60 cm, vikt 7,4 g.

Utrop: 450 kr

EFVA ATTLING, hänge med kedja, Breathe & Exhale, sterlingsilver, längd 42 cm, vikt 10,0 g, originaletui.

400 kr

Utrop: 450 kr

EFVA ATTLING, örhängen, Breathe & Exhale, stift, vikt 4,1 g, originaletui.

300 kr

Utrop: 350 kr

EFVA ATTLING, ring, sterlingsilver, stl 18 mm, originaletui.

Utrop: 450 kr

ETT ÖRHÄNGE, 18K vitguld, 9 prinsesslipade diamanter ca 0,25 ctv ca W-Cr/VS, diam 18 mm, vikt 2,4 g, huggie.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

RING, 14K guld, rubiner, stl 17,25 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 1 800 kr

HÄNGE MED KEDJA, silver, ametist, markasiter, längd 59 cm, vikt 26,6 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

ARMBAND, gulmetall, granater, längd 19 cm, vikt 12,1 g.

Utrop: 700 kr

RING, förgyllt silver, granater, stl 16,5+ cm, vikt 5,6 g, en sten med mindre skada.

350 kr

Utrop: 400 kr

Smyckestillbehör Smyckeskrin

PALMGRENS, smyckesskrin, brunt läder, 28x20 cm, visst slitage, lås med bucklor, nyckel saknas.

1 600 kr

Utrop: 800 kr

Smyckestillbehör Smyckeskrin

SMYCKESSKRIN, vinrött läder, 21x14 cm.

Utrop: 600 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, off round, längd 85 cm, lås i 18K guld, odlade pärlor och turkoser.

3 500 kr

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K guld/vitguld, 5 safirer, 14 briljant- och åttkantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W(H)/VS-SI, stl 18,5 mm, vikt 6,1 g, safirer med nagg.

3 100 kr

Utrop: 3 300 kr

STIGBERT, ring, 18K guld, ametist, Engelbert, Stockholm 1966, signerad, stl 19 mm, vikt 5,8 g.

1 900 kr

Utrop: 1 600 kr

ARVO SAARELA, collier, silver, turkoser, Enköping 1966, längd 43 cm, vikt 37,9 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

BROSCH, 14K guld, koraller, pärlor, längd 4 cm, vikt 2,8 g, etui.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

BROSCH, silver, vit paste, mått 30x30 mm, vikt 8,9 g, etui.

500 kr

Utrop: 550 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,15 ct enl gravyr, ca W/VS, stl 17 mm, vikt 2,0 g.

Utrop: 2 200 kr

HÄNGE, 14K guld, behandlad jade, mått 30x55 cm, vikt 20,7 g.