41 - 60 av 196
1234...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 2 april 2022

Klubbad för

Klockor Sinn

SINN, 103 St, Cal Concepto, Serie nr. 103.37394, Ref nr. 103.031, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum, originallänk, viklås, cert, augusti 2021, box, ytterkartong.

12 200 kr

Utrop: 11 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Chronolink, Cal ETA 7001, Serie nr. 1200, Ref nr. WT 6202, herrur, 40 mm, stål/titan, analog/manuell, digital/quartz, safirglas, liten sekundvisare, originallänk, viklås, servad augusti 2021, ca 2002, box, ytterkartong.

21 500 kr

Utrop: 20 000 kr

TAG HEUER, Link Professional (200 Meters), "Tachymeter", Serie nr. TH6260, Boett nr. CT1111-0, kronograf, herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas, datum, urverk ej signerat, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. BA0550-0-M0-X9, cert, april 2003, box, ytterkartong.

Utrop: 5 900 kr

BREITLING, Geneve, Top Time (T Swiss Made T), Cal Valjoux 7733, Serie nr. 1281276, Ref nr. 2006-33, kronograf, herrur, 36,5 mm, vitmetall (se extra bilder), manuell, plexiglas, utbytta visare, gravyr, läderband, originalspänne i stål (ej tidsenligt), ca 1969, serviceetui.

14 000 kr

Utrop: 14 200 kr

Klockor Lassale

LASSALE, Seiko, Cal 6730A, Serie nr. 3D0009, Boett nr. 6730-6059, herrur, 23 x 29 (34) mm, bicolour, quartz, mineralglas, läderband, ca 1983.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

TAG HEUER, Connected, s.k. "Smartwatch", Serie nr. SRR7918, Ref nr. SBG8A12.BT6219, unisex, 45 mm, stål, digital (se fördjupad information), batteridriven, safirglas, gummiband, viklås i stål, Ref nr. FC5090-N8, laddutrustning, cert (digitalt), april 2021, box, ytterkartong.

9 000 kr

Utrop: 9 500 kr

must de CARTIER, VLC, Cal 90, Boett nr. 094437 / 590004, damur, 24 mm, förgyllt silver (förgyllning delvis bortnött), quartz, mineralglas, skadad urtavla, integrerat läderband, ca 1990.

Utrop: 3 300 kr

CERTINA, DS Multi-8, Serie nr. 11BC1157593, Boett nr. C020419 A, herrur, 42 mm, stål, analog/digital, quartz, safirglas, originallänk, viklås, Ref nr. C020419 A / STS-BC, ca 2014, box, ytterkartong.

2 000 kr

Utrop: 1 900 kr

Klockor Georg Jensen

GEORG JENSEN, Vivianna, design Torun Bülow-Hübe, Ref nr. 337, Serie nr. 17296, damur, 26,5 mm, stål, quartz, safirglas (repor), skadad urtavla, integrerad armlänk, längd ca 155 mm, ca 1995, box.

Utrop: 2 200 kr

Klockor Heuer

HEUER, kronograf, herrur, 36 mm, Cal Valjoux 22, Serie nr. 704587, Ref nr. 347 A, Boett nr. 70919, stål, manuell, plexiglas, delvis renoverad urtavla/skadad, boett signerad Ed.Heuer & Co, läderband, ca 1945.

17 000 kr

Utrop: 18 000 kr

Klockor Calvin Klein

CALVIN KLEIN, Achieve, "Tachymeter", Ref nr. K8W3714N, kronograf, herrur, 43 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, originallänk, viklås, ca 2019, box, ytterkartong.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

TISSOT, PR 50, Serie nr. RKR-BB-10166, Ref nr. T34.7.181.32, damur, 28 mm, titan, quartz, safirglas, datum originallänk, viklås, cert (ej komplett), ca januari 2005, box.

850 kr

Utrop: 1 000 kr

OMEGA, Seamaster, Cosmic 2000 (- Swiss Made -), Cal 1012, Ref nr. CD 166.0130, Boett nr. 166.130, herrur, 38,5 mm, guld på stål, automatisk, mineralglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1973.

3 600 kr

Utrop: 1 600 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 1342, Serie nr. 40757430, Ref nr. BA 196.0102, Boett nr. 196.0102, herrur, 34,5 mm, 18K guld, quartz, plexiglas, datum, buckla, läderband, ca 1977.

5 500 kr

Utrop: 5 700 kr

TISSOT, PRC 100, Serie nr. RKL-BC-25284, Ref nr. T008.010.11.051.00, damur, 28 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. P930 P, ca 2005.

1 700 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Fidélio, Boett nr. 2000, herrur, 32,5 mm, doublé (10 micron), quartz, mineralglas, dag, datum, månfas, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, ca 1995.

Utrop: 2 200 kr

IWC, international Watch Co, Schaffhausen, Flatline, Cal 2405, Serie nr. 2292766, Boett nr. 3006 / 2262108, herrur, 33 mm, 18K guld, quartz, plexiglas (skadat), datum, läderband, ca 1980.

4 600 kr

Utrop: 4 700 kr

TISSOT, PR 50, Cal ETA 2824-2, Serie nr. QKL-BC-70031, Boett nr. J374/474, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. J474.110C, ca 2005, box.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 552, Serie nr. 18293943, Ref nr. KO 14765, Boett nr. 14765 61 SC (C.B), herrur, 34,5 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla/visare, läderband, ca 1961.

5 000 kr

Utrop: 3 300 kr

LONGINES, herrur, 34 mm, Cal 19.4, Serie nr. 10474300, Boett nr. 1050 / 6888 3, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, böjda bandhorn, bucklor, läderband, ca 1957.

3 700 kr

Utrop: 3 900 kr