81 - 100 av 196
1...456...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 2 april 2022

Klubbad för

Klockor Citizen

CITIZEN, Promaster Divers (200M), Cal 8203, Serie nr. 590241, Boett nr. 8203-824687, herrur, 42 mm, titan, automatisk, mineralglas, dag, datum, skadad urtavla, utbytt rotor (till Cal 8200), gummiband, ca 2005.

1 000 kr

Utrop: 1 000 kr

OMEGA, Constellation, Chronometer, Cal 354, Serie nr. 14043369, Ref nr. OT 2782, Boett nr. 11419686 / 2782/2799 SC, herrur, 35 mm, 18K rosa guld, hammarautomat, plexiglas, renoverad/skadad urtavla/visare, läderband, ca 1954, box (ej komplett).

Utrop: 21 000 kr

Klockor Eterna

ETERNA, herrur, 34,5 mm, Cal 520, Serie nr. 3532782, Boett nr. 3458025, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1955, metallänk ej original.

2 000 kr

Utrop: 1 900 kr

LONGINES, Dolce Vita, Serie nr. 32683356, Boett nr. L5.655.0, Ref nr. L5.655.0.94.2, unisex, 26,5 x 32 (40) mm, stål, quartz, safirglas, liten sekundvisare, pärlemorurtavla med diamanter (22 st, 8/8), briljanter på boetten (36 st, TW/VVS, ca 0,90 ctv), läderband, cert, november 2006, serviceetui.

Utrop: 16 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69173, Serie nr. S298853, Cal 2135, Verk nr. 2593529, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, utbytt urtavla/visare (Luminova), defekt (akut servicebehov), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D.18-S12/468 B, ca 1994, box, ytterkartong.

27 000 kr

Utrop: 22 000 kr

ROLEX, OP, Datejust (T Swiss T), "Turn-O-Graph", Chronometer, s.k. "Thunderbird", Ref nr. 16253, Serie nr. 8199335, Cal 3035, Verk nr. 1019572, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523H.18-H9/455, cert, november 1983, box, ytterkartong,

46 000 kr

Utrop: 47 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 116201, Serie nr. D742965, Cal 3135, Verk nr. 3 1057066, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/rosa guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, Jubileelänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 63201-MA12, cert, mars 2006, box, ytterkartong.

73 000 kr

Utrop: 66 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Submariner (1000ft=300m, Swiss-T<25), "Fat Four", Ref nr. 14060, Serie nr. T748939 (se fördjupad info), Cal 3000, Verk nr. 4738097, Boett nr. 14060, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), Fliplocklänk (se bilder), viklås (2006), Ref nr. 93150-S-OP7/501 B, cert, augusti 1997, box, ytterkartong (skadad).

82 000 kr

Utrop: 72 000 kr

IWC, fickur, 52 mm, savonett, Cal 53 (H6), Serie nr. 647215, Boett nr. 725125, 18K guld, ankargång, urtavla ej signerad, bucklor, ca 1916.

16 000 kr

Utrop: 17 000 kr

FICKUR, 59 mm, savonett, "Répetition Chronographe", Boett nr. 206695, 14K guld, ankargång, kvartsrepeter, kronograf, innerboett i 14K guld, ca 1915.

13 400 kr

Utrop: 12 000 kr

ZENITH, "Stötsäker", herrur, 35 mm, Cal 133,8, Serie nr. 4216420, Boett nr. 9043620, stål, hammarautomat, plexiglas, skadad urtavla/visare, defekt (servicebehov), läderband, ca 1953.

6 300 kr

Utrop: 5 200 kr

TISSOT, Seastar, Cal 781, Serie nr. 4792623, Boett nr. 41505-42505-1S, herrur, 33 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt (akut servicebehov), originallänk (Gay Frères, storleksändras ej), viklås, Ref nr. 2.60/M, ca 1960.

1 600 kr

Utrop: 1 100 kr

LONGINES, "Saurer", fickur, 50 mm, Cal 19,25, Serie nr. 4485526, Boett nr. 4485526, silver (0,925), ankargång, skadad urtavla, motiv i emalj (Saurer, skadad), ca 1925.

1 200 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, herrur, 34 mm, Cal 591, Serie nr. 17436296, Ref nr. OT 14706, Boett nr. 14706 1, 18K guld, automatisk, plexiglas (skadat), monogram, läderband, ca 1959.

7 500 kr

Utrop: 6 200 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 344, Serie nr. 14491445, Ref nr. KO 2766, Boett nr. 2766-1, herrur, 34,5 mm, guld på stål, hammarautomat, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt (går ej, akut servicebehov), gravyr, läderband, ca 1954.

3 000 kr

Utrop: 1 300 kr

OMEGA, Seamaster 600 (T Swiss Made T), Cal 601, Serie nr. 21645309, Ref nr. ST 135.0011, Boett nr. 135.011, herrur, 34,5 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), defekt (behov av service), ca 1964, metallänk ej original.

5 200 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, Seamaster (-T Swiss Made T-), Cal 1342, Serie nr. 43543678, Ref nr. ST 196.0106, Boett nr. 196.0106 (MLB), herrur, 36 mm, stål, quartz, plexiglas, datum, gravyr, läderband, ca 1979.

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

LONGINES, Flagship, Cal 30L, Serie nr. 10764195, Boett nr. 202 / 141, herrur, 35,5 mm, doublé (40 micron), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt (går ej, servicebehov), skadad boett (böjda bandhorn), ca 1958, metallänk ej original.

2 600 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, Seamaster, De Ville (T Swiss Made T), Cal 601, Serie nr. 32635070, Ref nr. CD 135.0020, Boett nr. 135.020 SP (C.B), herrur, 34,5 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, OBS: saknar krona/ställaxel, gravyr, läderband, ca 1970.

3 300 kr

Utrop: 1 600 kr

OMEGA, De Ville, Electronic (f300Hz), Chronometer, Cal 1250 (ESA 9162), Serie nr. 35738029, Ref nr. ST 198.0035, Boett nr. 198.0035 (C:B), herrur, 37,5 mm, stål, stämgaffel, plexiglas (skadat), datum, läderband, ca 1972.

2 200 kr

Utrop: 1 900 kr