41 - 60 av 289
1234...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 7 maj 2022

Klubbad för

ANTON MICHELSEN, armband, sterlingsilver, 1950-tal, Danmark, längd 19 cm, gravyr.

2 300 kr

Utrop: 2 300 kr

ANTON MICHELSEN, collier, sterlingsilver, 1950-tal, Danmark, längd 40 cm, vikt 139 g, gravyr.

3 600 kr

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K vitguld, 53 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca W/VS, stl 17,25 mm, vikt 13,7 g.

Utrop: 7 500 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, prinsesslipade diamanter 1,29 ctv enl gravyr, ca TW/VS, stl 17,75 mm, vikt 7,8 g.

15 600 kr

Utrop: 12 000 kr

RING, 18K vitguld, svart diamant ca 1,48 ct, svarta diamanater ca 0,65 ctv, stl 16,75 mm, vikt 5,8 g, diamanten med fina sprickor som når ytan, gravyr.

8 600 kr

Utrop: 6 000 kr

EFVA ATTLING, ring, Kärlek & stars, 18K guld, 6 prinsesslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW/SI, stl 18 mm, vikt 15,4 g.

Utrop: 7 000 kr

RING, 18K guld, 3 briljantslipade diamanter 0,12 ctv, ca W/SI-P, stl 17,25 mm, vikt 8,4 g, en inneslutning når ytan.

Utrop: 3 800 kr

RING, 18K vitguld, 27 briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca Light Brown/SI-P, stl 17,25 mm, vikt 14,9 g.

Utrop: 8 000 kr

SOPHIE GYLLENHAMMAR, örhängen, förgyllt/oxiderat silver, rosenslipade glasfyllda safirer i olika färger, rosenslipade diamanter av lägre kvalité, längd 7 cm, stift, vikt 18,2 g.

Utrop: 6 600 kr

SOPHIE GYLLENHAMMAR, örhängen, förgyllt/oxiderat silver, rosenslipade glasfyllda safirer i olika färger, rosenslipade diamanter av lägre kvalité, längd 7 cm, stift, vikt 18,8 g, saknar stämplar.

Utrop: 6 600 kr

SOPHIE GYLLENHAMMAR, armring, förgyllt/oxiderat silver, cabochonslipad rodokrosit, åttkantslipade diamanter av lägre kvalité, diameter 6 cm, vikt 34,7 g, skadade och trasiga diamanter, några rodokrositer lösa i sin fattning, saknar stämplar.

4 000 kr

Utrop: 4 400 kr

SOPHIE GYLLENHAMMAR, örhängen, förgyllt/oxiderat silver, rosenslipade diamanter av lägre kvalité, längd 5,7 cm, stift, vikt 8,1 g, utan snurrebussar.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

SOPHIE GYLLENHAMMAR, armring, förgylld/oxiderat silver, fantasislipade och åttkantslipade diamanter av lägre kvalité, diameter 6 cm, vikt 49,3 g, saknar stämplar.

Utrop: 5 500 kr

SOPHIE GYLLENHAMMAR, örhängen, förgyllt/oxiderat silver, svarta briljantslipade diamanter, åttkantslipade diamanter av lägre kvalité, 4 rubiner, ormar, stift, längd 6 cm, vikt 13,7 g, saknar stämplar.

SOPHIE GYLLENHAMMAR, hänge med kedja, förgyllt/oxiderat silver, svarta briljantslipade diamanter, åttkantslipade diamanter av lägre kvalité, 2 rubiner, orm, längd 6,5 cm, kedja 40 cm, vikt 10,4 g, saknar stämplar.

6 000 kr

Utrop: 5 000 kr

RING, platina, briljantslipad diamant 0,65 ct, W(H)/IF, GIA Diamond Dossier 5346064946, 12 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, gravyr, stl 15,75 mm, vikt 5,0 g.

Utrop: 23 000 kr

ALLIANSRING, platina, 7 briljantslipade diamanter ca 1,40 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 15,75+ mm, vikt 7,0 g, enstaka diamanter med nagg, gravyr.

Utrop: 18 400 kr

CARTIER, ring, Love, 18K vitguld, stl 16,75 mm (53), ref.nr J44114, vikt 6,9 g,

Utrop: 7 800 kr

ROBBERT, hänge, 18K guld/strlingsilver, signerad, Trosa 1993, mått 40x45 mm, vikt 16,2 g.

Utrop: 1 400 kr

PER BORUP, pärlcollier, instickslås i 18K guld, vikt på låset 3,6 g, två rader med odlade sötvattenpärlor att välja på, en vit amorf ca 5-10 mm, en med äggformade färgade svarta pärlor ca 7 mm, bägge har längd 42 cm, total vikt inklusive låset 74,9 g.

2 100 kr

Utrop: 2 300 kr