1 - 20 av 448
123...23 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 12 maj 2022

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, barocka, längd 115 cm, knutet, vikt 310,0 g.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

RING, silver, blått glas, Jörn, Ge-Kå, Stockholm 1966, stl 17,5 mm, vikt 14,8 g.

750 kr

Utrop: 300 kr

COLLIER, silver, Ge-Kå, Stockholm 1945, längd 46 cm, vikt 53,8 g.

1 100 kr

Utrop: 900 kr

ARMBAND, silver, Ge-Kå, Stockholm 1946, längd 20 cm, vikt 21,3 g.

550 kr

Utrop: 450 kr

ROBBERT, hänge, sterlingsilver, signerad, mått 25x30 mm, vikt 4,7 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

ROBBERT, hänge, sterlingsilver, grön kalcedon, signerad, mått 15x25 mm, vikt 3,4 g.

325 kr

Utrop: 300 kr

ROBBERT, hänge, sterlingsilver, signerad, mått 15x20 mm, vikt 2,2 g.

275 kr

Utrop: 300 kr

HÄNGE, silver, karneol-drus, 4,5 * 3 cm

150 kr

Utrop: 175 kr

HÄNGE, sterlingsilver, pärlemor, avtagbar

225 kr

Utrop: 250 kr

RING, sterlingsilver, pärlemor, storlek 16,75 mm

200 kr

Utrop: 250 kr

RING, sterlingsilver, bandagat, storlek 17,25 mm

200 kr

Utrop: 250 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, facetterade tigeröga, krok

Utrop: 250 kr

KALEVALA, brosch, brons, mått 3,8x3,8 cm, vikt 6,6 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, ovalslipad, 1,70 ct, IOG försegling.

Utrop: 1 400 kr

FÄLLKNIV, sterlingsilver, pärlemor, Sheffield 1898, längd 8,2 respektive 14,2 cm, vikt 22,6 g, bucklor på eggen.

Utrop: 350 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, gammalslipad diamant enligt gravyr 0,34 ct ca W/SI, MGAB, Uppsala, 1964, gravyr, stl 15,75 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 3 800 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,86 ctv, ca TCr-Ca/P1-P2, kors, hängets höjd 22 mm, längd 42 cm, vikt 4,7 g.

6 300 kr

Utrop: 7 200 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, blå ovalslipad safir ca 0,80 ct, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W-TCr/VS, stl 15,25 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,12 ctv, citrin ca 2,10 ct, blå topas ca 2,10 ct, stl 16,75 mm, vikt 6,0 g.

Utrop: 3 300 kr

CARMOSÉRING, briljantslipade diamanter ca 0,39 ctv, ca TW-TCr/VS, stl 15,25 mm, vikt 2,7 g, svaga fattningar.

2 100 kr

Utrop: 2 000 kr