41 - 60 av 258
1234...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 28 maj 2022

Klubbad för

EFVA ATTLING, hänge med kedja, The Secret, sterlingsilver, tofs, längd 40 cm, vikt 17,1 g, originalask.

Utrop: 900 kr

IBE DAHLQUIST, hänge med kedja, sterlingsilver, signerad, Visby 1994, höjd 70 mm, längd 62 cm, vikt 76,8 g. (d)

Utrop: 2 300 kr

ROSA TAIKON & BERND JANUSCH, ljusstake, sterlingsilver, arbetad yta, Trollbäcken 1982, signerad, höjd 9 cm, diameter 14 cm, vikt 443,1 g. (d)

2 900 kr

Utrop: 3 000 kr

ROLAND LANTZ, ljusstakar, ett par, sterlingsilver, arbetad yta, Stockholm 1983, signerade, höjd 4 cm, diameter 12 cm, totalvikt 252,0 g. (d)

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

ENGELBERT, enstensörhängen, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,45 ctv, ca TW(G)/SI2, stift, originaletui.

41 000 kr

Utrop: 30 000 kr

ENSTENSRING, 18K guld/vitguld, briljantslipad diamant ca 0,40 ct, ca TW(G)/VS, stl 18,5 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 8 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 18,5 mm, vikt 3,0 g.

4 000 kr

Utrop: 4 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, odlad sötvattenspärla ca 13,7x10,3 mm, längd 45 cm, vikt 5,3 g, etui.

2 100 kr

Utrop: 2 300 kr

RING, silver/18K guld, månsten, Gunnarssons Silversmide, Saltsjö-Boo, stl 15,75 mm, vikt 10,5 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

ARMRING, sterlingsilver/18K guld, hamrad yta, Gunnarssons Silversmide, Saltsjö-Boo1978, mått 7 x 6,5 cm, vikt 33,1 g.

Utrop: 900 kr

HERMÈS, HÄNGE MED KEDJA, Farandole, 18K vitguld, 28 briljantslipade diamanter 0,18 ctv, kedja 40 cm, etui, originalask. Excellent Condition.

21 500 kr

Utrop: 20 000 kr

GEORG JENSEN, ring, Moonlight grapes, sterlingsilver, stl 55 (17,5 mm), vikt 9,0 g, originaletui.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

EFVA ATTLING, collier, Twin Dots, sterlingsilver, längd 45 cm, vikt 16,0 g, originalask.

Utrop: 700 kr

EFVA ATTLING, örhängen, Dots, sterlingsilver, stift, vikt 3,3 g, originalask.

Utrop: 450 kr

EFVA ATTLING, collier, Mini 7 Planets, sterlingsilver, längd 80 cm, vikt 9,1 g, originalask.

1 000 kr

Utrop: 900 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant ca 0,96 ct, ca Cr(J)/P1, stl 17,5 mm, vikt 3,5 g, natural invid rondisten, nagg på kuletten.

Utrop: 22 000 kr

PANDORA, armband, sterlingsilver, detalj i 14K guld, 12 berlocker och 2 klämstopp, muranoglas, emalj, cubic zirconia, längd 17,5 cm, vikt 59,5 g, originaletui.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

EFVA ATTLING, armband, Love Knot, sterlingsilver, längd 17/19 cm, vikt 3,2 g.

700 kr

Utrop: 450 kr

EFVA ATTLING, collier, Love knot, sterlingsilver, längd 42/45 cm, vikt 4,9 g.

700 kr

Utrop: 450 kr

EFVA ATTLING, ring, 18K vitguld, 49 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW/SI, stl 17,5 mm, vikt 6,8 g.

Utrop: 8 500 kr