1 - 20 av 208
123...11 Gå till
Just nu klubbas Lilla Smycken online. Gå in här

Avslutad | Klockor – Lördag 11 juni 2022

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Milgauss, "Grönt Glas", Chronometer, Ref nr. 116400GV, Serie nr. 4T6230J9, Cal 3131, Verk nr. 1Q80A700, Boett nr. 2380, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72400A-1LA/1XK+K6G, cert, december 2019, box, ytterkartong.

100 000 kr

Utrop: 94 000 kr

TAG HEUER, Monaco Vintage, "Gulf", Cal 17 (ETA 2894-2), Serie nr. FE3713, Ref nr. CW211A.FC6228, Boett nr. CW211A, kronograf, herrur, 38 x 38 (46,5) mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, viklås, Ref nr. FC5014-F-F3, cert, maj 2007, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 0309/4000).

35 000 kr

Utrop: 37 000 kr

ROLEX, Oysterquartz, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 17000, Serie nr. E914983, Cal 5035, Verk nr. 0105099, Boett nr. 17000, herrur, 36 mm, stål, quartz, safirglas (repor/nagg), datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 17000 B-R8, cert, juni 1996, box (ej komplett).

47 000 kr

Utrop: 44 000 kr

Klockor Hublot

HUBLOT, Genève, Big Bang, Unico Black Magic, Cal HUB1280 UNICO, Ref nr. 441.CI.1170.RX, Boett nr. 1386343, kronograf (Flyback), herrur, 44 mm, svart ceramic/titan, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerat gummiband, viklås (svart titan/ceramic), cert (chip), mars 2019, box, ytterkartong.

102 000 kr

Utrop: 88 000 kr

IWC, Schaffhausen, Aquatimer Chronograph, Cal 89361, Serie nr. 3525142, Ref nr. 3769-05, Boett nr. 3834050, kronograf (Flyback), herrur, 45,5 mm, 18K rosa guld, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerat gummiband, originalspänne i 18K rosa guld, cert, maj 2013, box.

Utrop: 94 000 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (600m/2000ft), Planet Ocean 600 M, Chronometer, Cal 8500, Verk nr. 86929752, Serie nr. 86929752, PIC nr. 232.30.42.21.01.003, herrur, 42 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, heliumventil, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. 1589/858, cert, juli 2015, box, ytterkartong.

32 000 kr

Utrop: 28 000 kr

Klockor Panerai

PANERAI, Luminor Submersible (T Swiss Made T), Chronometer, Cal OP III, Verk nr. 357508, Serie nr. F271/300, Ref nr. PAM 00170, Boett nr. OP 6566 / BB 1089756, herrur, 44 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, utbytta visare (Luminiva), originallänk, viklås, längd 185 mm, cert, januari 2005, box, ytterkartong.

46 000 kr

Utrop: 47 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust II, Chronometer, Ref nr. 116300, Serie nr. 72VR5914, Cal 3136, Verk nr. 259U26U1, Boett nr. 2410, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, gravyr, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72210A-2SZ/U4P, cert, februari 2017, box, ytterkartong.

OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 2500, Serie nr. 85767675, PIC nr. 212.30.41.20.03.001, Ref nr. SU 368.1669, Boett nr. 168.1669, herrur, 41 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, blå keramisk bezel, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1515/816, cert, juni 2012, box, ytterkartong.

28 000 kr

Utrop: 23 000 kr

BREITLING, Avenger Blackbird 44 (200M/660FT), Chronometre, Cal B17 (ETA 2824-2), Verk nr. 2917649, Serie nr. 2917649, Ref nr. V1731110/BD74, Boett nr. 4815 B5, herrur, 44 mm, svart titan, automatisk, safirglas, datum, tygband, originalspänne, cert, juni 2016, box, ytterkartong.

23 500 kr

Utrop: 22 000 kr

OMEGA, Seamaster Professional, Racing (300m/1000ft), Chronometer, Cal 3602, Verk nr. 80677290, Serie nr. 80677290, PIC nr. 2569.52.00, Ref nr. SU 177.0519, Boett nr. 177.0519, seglarkronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, originallänk, viklås, Ref nr. 1614/911, längd 180 mm, cert, november 2006.

18 400 kr

Utrop: 19 000 kr

TAG HEUER, 2000, Professional (200 Meters, T Swiss Made T), Boett nr. 273.006/1, kronograf, herrur, 38 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, urverk ej signerat, originallänk, viklås, Ref nr. 325/3, ca 1990.

Utrop: 7 200 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Landsort Worldtimer, (459m), Cal SS G6 (ETA 2893-2), Serie nr. 073, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, integrerad originallänk, viklås, cert, september 2013, box, ytterkartong.

35 000 kr

Utrop: 22 000 kr

CARTIER, Paris, Gondole, "Jumbo", Cal 97B (AS 1760), Boett nr. 970500221, herrur, 34 x 33 (39) mm, 18K guld, manuell, mineralglas, skadad urtavla (bucklor, se extra bilder), bucklor boett (bortpolerad gravyr/text), läderband, viklås i 18K guld, ca 1980.

30 500 kr

Utrop: 27 000 kr

Klockor Tudor

TUDOR, Black Bay Chronograph, Cal MT5813, Serie nr. Q282447, Ref nr. M79363N-0002, kronograf, herrur, 41 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås, cert, maj 2020, box, ytterkartong.

Utrop: 39 000 kr

OMEGA, Constellation, Cal 1532, Serie nr. 91438769, PIC nr. 123.20.35.60.02.002, Boett nr. 396.2011 (LL), herrur, 35 mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 1656/981, cert, december 2017, träbox, ytterkartong.

18 200 kr

Utrop: 19 000 kr

LONGINES, Charles Lindbergh Chronograph, Cal L674.8 (ETA 7750), Serie nr. 25425879, Boett nr. L2.618.4, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, läderband, ca 2000.

Utrop: 8 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 116234, Serie nr. 775D9210, Cal 3135, Verk nr. XW734647, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, pärlemorurtavla med diamanter (10 st. 8/8), Jubileelänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 63600-F2J/2FJ, ca 2015.

75 000 kr

Utrop: 67 000 kr

BREITLING, Chronomat Evolution, Chronometre, "Tachymetre", Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 2543739, Serie nr. 2543739, Ref nr. H13356, Boett nr. 1607B4, kronograf, herrur, 43,7 mm, 18K rosa guld, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne (18K rosa guld), cert, augusti 2007, träbox, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 378/500).

71 000 kr

Utrop: 69 000 kr

OMEGA, Seamaster, Professional, Chronometer, Cal 1154 (ETA 7750), Verk nr. 50014811, Serie nr. 50014811, PIC nr. 2297.80.00, Ref nr. TZ 378.0504, Boett nr. 178.0504 / 378.0504 (LL), kronograf, herrur, 41,5 mm, titan/guld, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1504/826, cert, april 1994, box, ytterkartong.

26 000 kr

Utrop: 19 000 kr