1 - 20 av 638
123...32 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 16 juni 2022

Klubbad för

COLLIER, 18K vitguld, droppslipad diamant ca 0,20 ct, ca Light Yellow/VS, 13 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW-W/VS, mått ca 8,0 x 5,5 mm, längd 42/45 cm, vikt 2,1 g.

Utrop: 7 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv, ca TW-TCr/VS, stift, vikt 1,6 g, den ena diamanten med nagg på kulett.

Utrop: 7 300 kr

RING, 18K guld, 27 briljantslipade diamanter ca 0,33 ctv, ca W-Cr/VVS-VS, storlek 17 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 7 400 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K roséguld, briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TCr/VVS-VS, stift, vikt 1,5 g.

Utrop: 3 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca TCr-Cr/VVS-VS, stift, vikt 1,6 g.

Utrop: 3 500 kr

KEDJA, sterlingsilver, fasetterad ankarlänk, bredd 3,0 mm, längd 44 cm, vikt 15,4 g.

Utrop: 350 kr

KEDJA, sterlingsilver, fasetterad ankarlänk, bredd 1,9 mm, längd 42 cm, vikt 5,0 g.

Utrop: 200 kr

KEDJA, sterlingsilver, pansarlänk, bredd 4,8 mm, längd 51 cm, vikt 32,6 g.

Utrop: 600 kr

DAVID ANDERSEN, skål, silver, hamrad yta, Stockholm 1922, höjd 5,5 cm, diameter 12 cm, vikt 152,5 g.

Utrop: 1 000 kr

MICHELSEN, brosch, sterlingsilver, grön kalcedon, signerad Per Sköld, 4,5x4,8 cm, vikt 13,5 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, blå safirer, briljantslipade diamanter 0,40 ctv enligt gravyr, ca W/SI, vikt 4,5 g, gravyr, safirer med skador och slitna fasetter, 2 diamanter med nagg på kulett.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K vitguld, 48 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-Cr(G-J)/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 4,8 g.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

RING, 14K vitguld, safirer, åttkantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W-Cr/SI, stl 16 mm, vikt 5,8 g, några diamanter med nagg.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

RING, platina, rosa safir, åttkantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca W/SI, stl 15,5 mm, vikt 2,4 g., safiren har inneslutningar som når ytan, diamanter med nagg.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

BROSCH, sterlingsilver, blå sten, Per Sköld, Michelsen, Stockholm 1960, mått 5 x 2 cm, vikt 11,0 g.

Utrop: 250 kr

ARMBAND, sterlingsilver, blå stenar, signerad Sengel, Michelsen, Stockholm 1950, längd 18 cm, vikt 28,6 g.

550 kr

Utrop: 350 kr

ARMRING, silver, vikt 20,0 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

ARMRING, silver, vikt 31,3 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

EFVA ATTLING, hänge med kedja, sterlingsilver, Miss Butterfly, längd 45 cm, vikt 8,3 g.

Utrop: 700 kr

COLLIER, silver, ledade stavar, längd 43 cm, vikt 24,6 g.

475 kr

Utrop: 350 kr