541 - 560 av 638
1...272829...32 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 16 juni 2022

Klubbad för

DIAMANT, 0,25 ct, briljantslipad, ca W(H)/VS.

2 700 kr

Utrop: 3 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserad ca 4-7 mm, längd 48 cm, vikt 12,4 g, knutet.

Utrop: 350 kr

BROSCH, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,17 ct, ca W/VS, diameter 21 m, vikt 3,5 g, lagning.

Utrop: 2 000 kr

RING, 14K vitguld, blå turmalin, safirer, åttkantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca W/SI, stl 17 mm, vikt 1,6 g, diamanterna har skador och nagg.

1 200 kr

Utrop: 1 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, åttkantslipade diamanter ca 0,25 ct, ca W/SI, längd 40 cm, vikt 3,7 g.

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld, blå topas, åttkantslipade diamanter ca 0,06 ctv, stl 17 mm, vikt 2,8 g.

1 600 kr

Utrop: 1 600 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,0 mm, kullås i 18K guld, längd 45 cm, knutet, vikt 20,1 g.

Utrop: 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, safir, briljantslipade diamanter ca 0,08 ct, stift, vikt 2,2 g.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, safirer, briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca W/SI, stift, vikt 2,5 g.

2 100 kr

Utrop: 1 700 kr

COLLIER, 18K vitguld, rubiner, gammalslipade och åttkantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W-Cr/SI, längd 45 cm, vikt 5,5 g, rubinerna har slitna fasettkanter.

Utrop: 4 800 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, mabépärlor, stift med clips, vikt 12,2 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,31 ct ca W/P, vikt 0,4 g.

Utrop: 3 000 kr

RING, 14K guld, topas, pärlemor, åttkantslipade diamanter ca 0,28 ctv, stl 17,75 mm, vikt 5,8 g, topasen med nagg.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

BROSCH, 14K guld, triangulärt slipad granat, briljantslipad diamant ca 0,04 ct, längd 66 mm, vikt 5,3 g.

Utrop: 2 300 kr

BROSCH,18K guld, pärla, emalj, rosenslipade diamanter, fransk stämpel, höjd 33 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 2 000 kr

RING, 23K/18K guld, safirer, 3 briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca TW-W/VS-P, stl 18,5 mm, vikt 5,1 g, en diamant med nagg på kuletten, ena safiren med nagg.

ÖRHÄNGEN, låghatligt guld ca 9K, silver, diamanter ca 0,18 ctv, månstenar, ametister, höjd 35 mm, krokar, vikt 4,7 g, flertalet stenar med skador.

Utrop: 2 400 kr

GERDA LYNGGAARD POUR MOIES, collier, 13 rader, kulor av horn, Köpenhamn, längd ca 60-100 cm, några kulor har sprickor, smyckespåse(skadat).

Utrop: 900 kr

RING, 18K guld, briljantslipade diamnater ca 0,12 ctv, ca W/SI, stl 17 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 1 900 kr

GEORG JENSEN, servettring, Kaktus, sterlingsilver, vikt 27,0 g.

425 kr

Utrop: 450 kr