61 - 80 av 181
1...345...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 augusti 2022

Klubbad för

Klockor Hublot

HUBLOT, Genève, Classic Fusion, "Aerofusion", Moonphase, Cal HUB1131 (SW 300-1), Ref nr. 517.NX.0170.LR, Boett nr. 1106169, herrur, 45 mm, titan, automatisk, safirglas, dag, datum, månad, månfas, glasbaksida, integrerat läderband/gummi, viklås (stål), cert (chip, ej aktiverat, ej komplett), ca 2015, box (skadad), ytterkartong.

84 000 kr

Utrop: 86 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (-T Swiss T-), Ref nr. 6917F, Serie nr. 6772323, Cal 2030, Verk nr. 939609, Boett nr. 6900, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk (ändfästen i stål), viklås, Ref nr. F/468, ca 1981.

26 500 kr

Utrop: 21 000 kr

IWC, Schaffhausen, Der Fliegerchronograph (T Swiss Made T), Cal 7922, Serie nr. 2558998, Ref nr. 3706-01, Boett nr. 2672905, kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, dag (tyska), datum, läderband, originalspänne, cert, april 1998, box (skadad).

29 000 kr

Utrop: 26 000 kr

OMEGA, Constellation, Calendar, Chronometer, Cal 561, Serie nr. 23819296, Ref nr. ST 168.0005, Boett nr. 168.005 (SGR), herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas (skadat), datum, utbytt urtavla, skadad urtavla, gravyr, ca 1966, metallänk ej original.

6 100 kr

Utrop: 1 900 kr

Klockor Rado

RADO, Ceramica, Ref nr. 111.0322.3, Serie nr. 36674994, midsize, 24 x 30 mm, high-tech ceramica, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 03985, längd 170 mm, ca 2000, box.

3 100 kr

Utrop: 2 700 kr

OMEGA, Herrur, 22 x 31 (40) mm, Cal T 17, Serie nr. 8386735, Boett nr. 9359054, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1938.

2 500 kr

Utrop: 1 900 kr

LONGINES, Hydro Conquest (30bar/300meter), Cal 888.3 (ETA A31.L02), Serie nr. 52408806, Ref nr. L3.782.4.06.9, Boett nr. L3.782.4, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, grön keramisk bezel, gummiband, viklås, Ref nr. L639154517 W, cert, juni 2021, box, ytterkartong.

10 000 kr

Utrop: 8 300 kr

OMEGA, Constellation, Chronometer, Cal 1333, Serie nr. 43501635, Ref nr. DB 198.0121, Boett nr. 198.0121. herrur, 33,5 x 32 (38) mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, läderband, ca 1979.

2 700 kr

Utrop: 1 800 kr

STEINHART, Red Nav B-Uhr 44, Cal ETA 2824-2, Serie nr. 86/88, herrur, 44 mm, brons, automatisk, safirglas, glasbaksida, läderband, originalspänne i brons, cert, mars 2016, box (skadad), ytterkartong (skadad). Limiterad och numrerad (Nr. 86/88).

8 200 kr

Utrop: 3 900 kr

Klockor Glycine

GLYCINE, Lagunare L1000 (1000 FT), Cal ETA 2824-2, Ref nr. 3850, Boett nr. 525969, herrur, 46 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, vridbar innering, OBS: skruvade bandstift saknas, gummiband, originalspänne, ca 2009, box, ytterkartong.

4 000 kr

Utrop: 4 200 kr

OMEGA, Speedmaster, Date, "Tachymetre", Cal 1152 (ETA 7750) Serie nr. 55001172, PIC nr. 3511.50.00, Ref nr. ST 375.0043, Boett nr. 175.0043/375.0043, kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 1469/813, cert, november 1996, box (skadad), ytterkartong.

16 200 kr

Utrop: 13 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Black Copper, "Krons Edition", Cal SS G7, Serie nr. 8/50, Ref nr. SS-16412-DLC-1, herrur, 41 mm, DLC (Diamond Like Carbon), automatisk, safirglas, datum, urtavla i koppar, glasbaksida, gummiband (skadat), originalspänne i svart stål, cert, januari 2017, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 8/50).

10 200 kr

Utrop: 11 000 kr

Klockor Heuer

HEUER, Monte-Carlo, Cal 1666 (EWD), Boett nr. 17310, panelur, 55 mm, vitmetall, stoppur, 60 sek/60 min/12 timmar, plexiglas, digital timvisning, defekt, boett/metallplatta signerad Heuer-Leonidas SA, (58 x 58 mm), ca 1965.

3 200 kr

Utrop: 3 200 kr

Klockor Epoch

EPOCH, Stockholm, First Lady Chronograph, Ref nr. EP3604, Boett nr. EP3600, kronograf, damur, 32 mm, stål, quartz, safirglas, datum, diamanturtavla (6 st.), originallänk, viklås, ca 2021, box, ytterkartong.

Utrop: 4 900 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Ref nr. 69173, Serie nr. 9568529, Cal 2135, Verk nr. 0688550, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, skadade visare, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D-AD10/468 B, cert, april 1987, box, ytterkartong.

28 000 kr

Utrop: 29 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69173, Serie nr. 8457888, Cal 2135, Verk nr. 175301, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, utbytt urtavla/visare (Luminova), diamanturtavla ( 10 st. 8/8), defekt (servicebehov), skadad krona/kronhals, Jubileelänk (skadad, se bild), viklås, Ref nr. 62523D.18-I6/468 B, ca 1984.

22 000 kr

Utrop: 22 000 kr

CARTIER, Basculante, Boett nr. 2386/22679CD, damur, 22 x 25 (32,5) mm, stål, quartz, safirglas, vändbar boett, cabochonslipad safir, skadad urtavla, läderband, viklås, ca 1999, box.

17 000 kr

Utrop: 18 000 kr

ZENITH, "Military-Type", Cal 143-6 (Excelsior Park), Boett nr. 8555518 / 839282, kronograf, herrur, 37 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla/visare, defekt (går ej, akut servciebehov), gravyr, läderband, ca 1947.

23 000 kr

Utrop: 13 000 kr

OMEGA, Seamaster, s.k. "Tropical Dial / Spider Dial", Cal 285, Serie nr. 17893523, Ref nr. CK 14390, Boett nr. 14390-9-SC (CSP), herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1960.

6 000 kr

Utrop: 3 200 kr

OMEGA, herrur, 35 mm, Cal 265, Serie nr. 11750257, Ref nr. CK 2383, Boett nr. 2383-6 / 807, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, utbytta visare, skadad urtavla/visare, läderband, ca 1949.

4 900 kr

Utrop: 2 200 kr