121 - 140 av 181
1...678...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 augusti 2022

Klubbad för

Klockor Hermès

HERMÈS, Barenia, Serie nr. 2119444, Boett nr. BA1.510, damur, 31,5 x 25 (39,5) mm, stål, quartz, safirglas, datum, urverk ej signerat, läderband, ca 2000.

7 000 kr

Utrop: 6 200 kr

Klockor Hermès

HERMÈS, Paris, Clipper, Serie nr. 169717, Boett nr. 51.03, damur, 24 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, urverk ej signerat, integrerad originallänk, längd 164-16 mm, ca 1995.

4 500 kr

Utrop: 4 700 kr

BREITLING, Callistino (100M/330FT), Chronometer, Cal 52, Verk nr. 74546, Serie nr. 74546, Ref nr. B52345, damur, 29 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, Pilotlänk (stål), viklås, Ref nr. T4700/765A, ca 2000, box (skadad), ytterkartong.

Utrop: 12 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, "Dégradé Diamond Dial", Ref nr. 69178, Serie nr. R483855, Cal 2135, Verk nr. 0879775, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, utbytt urtavla, diamanturtavla (10 st. 8/8), Presidentlänk (skadad, se bilder), viklås, Ref nr. 5871F/68 B, totalvikt 72,1 gram, cert, augusti 1988, box.

51 000 kr

Utrop: 54 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, UTC Extreme I, Cal SS G4 (ETA 7754), Serie nr. 549, kronograf, herrur, 44,2 mm, stål, automatisk, safirglas (repor), datum, 24-timmarsvisning, glasbaksida, gummiband, originalspänne, ca 2011.

11 000 kr

Utrop: 12 000 kr

IWC, Schaffahusen, Mark XV, Spitfire, Cal 37524, Serie nr. 2794189, Ref nr. 3253, Boett nr. 2872680, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, skadade visare, läderband, originalspänne i stål, ca 2001, box (ej komplett). Limiterad och numrerad (Nr. 780/1000).

22 500 kr

Utrop: 21 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Master Compressor, Diving GMT (3282 ft-1000 m), Cal 975D, Verk nr. 3471341, Serie nr. 2463406, Boett nr. 160.T.05, herrur, 44 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, gummiband, originalspänne i stål, ca 2010. Limiterad och numrerad (Nr. 0038/1500).

Utrop: 39 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (T Swiss T), "Sigma Dial", Ref nr. 6917, Serie nr. 4165449, Cal 2030, Verk nr. 70334, Boett nr. 6917, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt (akut servicebehov), Jubileelänk (se bild), viklås (1988), Ref nr. 62510D-M11/468 J, ca 1976.

18 800 kr

Utrop: 12 000 kr

ROLEX, Genève, Cellini, Ref nr. 6621, Serie nr. N376298, Cal 6620, Boett nr. 6621 / 325 236, damur, 26 mm, 18K guld, quartz, safirglas (repor), diamanturtavla (11 st. 8/8), originallänk, viklås, Ref nr. 211-X11, totalvikt 73,5 gram, cert, november 2001, box, ytterkartong.

42 000 kr

Utrop: 39 000 kr

CARTIER, Santos Ronde, Cal ETA 2671, Boett nr. 296604458, unisex, 29 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, renoverad urtavla, skadad urtavla, originallänk (ca 180 mm, storleksändras ej), viklås, ca 1985.

10 000 kr

Utrop: 8 200 kr

IWC, Schaffhausen, Mark XVIII, "Top Gun Miramar", Cal 30110, Serie nr. 3682896, Ref nr. IW3247-02, Boett nr. 6064440, herrur, 41 mm, keramik/titan, automatisk, safirglas, datum, skadad boett (se bild), läderband, originalspänne (titan), cert, juli 2018, box.

32 000 kr

Utrop: 32 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 16013, Serie nr. 7392150, Cal 3035, Verk nr. 0809519, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, defekt (akut servicebehov), skadad boett (porer), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523-H14-E12/455, ca 1982.

31 500 kr

Utrop: 28 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Automatic, Cal ETA 2824-2, Serie nr. 0789/1000, herrur, 37 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, läderband, originalspänne i stål (ej tidsenligt), ca 1997, box. Detta är Sjöö Sandströms första modell på marknaden, producerad i 1000 exemplar.

Utrop: 7 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph Daytona (T Swiss Made T), "Inverted 6", Chronometer, Ref nr. 16523, Serie nr. A262468, Cal 4030, Verk nr. 42189, Boett nr. 16500, kronograf, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), skadade visare, defekt (servicebehov), Oysterlocklänk, viklås (2001), Ref nr. 78393-S-DE3/403, ca 1998.

126 000 kr

Utrop: 120 000 kr

BREITLING, Super Avenger II, Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 2992736, Serie nr. 2992736, Ref nr. A13371111B2A1, Boett nr. 1619 B5, kronograf, herrur, 48 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Professionallänk III, viklås, Ref nr. W0919/168A, cert (digitalt), oktober 2019, box, ytterkartong.

29 000 kr

Utrop: 28 000 kr

BREITLING, Chronomat 44 GMT, Chronometre, "Tachymetre", Cal 04, Verk nr. 4003698, Serie nr. 4003698, Ref nr. AB042011/Q589, Boett nr. 3612B4, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, läderband, originalspänne i stål, Ref nr. A20BA.1 B4, cert, februari 2020, box, ytterkartong.

Utrop: 33 000 kr

TAG HEUER, Aquaracer (300 METERS), Chronotimer, Serie nr. ERT0370, Boett nr. CAF1011, herrur, 43 mm, stål, quartz, safirglas, analog/digital, alarm (defekt), gummiband (defekt, se fördjupad information), originalspänne, ca 2009.

3 200 kr

Utrop: 2 900 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 267, Serie nr. 17312020, Ref nr. CK 2937, Boett nr. 2937-3, herrur, 36 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, läderband, ca 1959, box (ej tidsenlig).

7 100 kr

Utrop: 3 700 kr

CARTIER, Santos Galbée, Cal 157, Boett nr. 1057930 / 11521, damur, 23,5 x 24 (34,5) mm, stål/guld, quartz, safirglas, skadad krona, originallänk, viklås, Ref nr. 02/91, ca 1991.

11 400 kr

Utrop: 12 000 kr

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra Chronograph, Chronometer, Cal 3301 (B), Verk nr. 78342427, Serie nr. 78342427, PIC nr. 2512.30.00, Ref nr. ST 378.1110, Boett nr. 178.1110, kronograf, herrur, 42,2 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 1578/950, servad mars 2022, cert, augusti 2008, box (skadad), ytterkartong.

Utrop: 30 000 kr