41 - 60 av 70
1234 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 15 oktober 2022

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 116244, Serie nr. G026154, Cal 3135, Verk nr. 3 3326329, Boett nr. 2080, herrur/damur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), briljantkrans (52 st. TW/VVS, ca 1,37 ctv), Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72600-X4P/RS, servad juni 2022, cert, september 2010, box, ytterkartong.

100 000 kr

Utrop: 102 000 kr

ROLEX, OP, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69138, Serie nr. E402002, Cal 2135, Verk nr. 2 4098698, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), utbytta visare (Luminova), skadad urtavla, briljantkrans (40 st. TW/VVS, ca 0,60 ctv), Presidentlänk, viklås, Ref nr. 8570 F-P11/68 B, totalvikt 76,5 gram, ca 1991.

70 000 kr

Utrop: 72 000 kr

LONGINES, Heritage, Spirit, Cal L595.2 (ETA 2000-1) Serie nr. 33154231, Ref nr. L2.196.4.23.2, Boett nr. 9066 / 595, damur, 26,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, cert, juli 2007.

Utrop: 4 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 178384, Serie nr. 22N584P1, Cal 2235, Verk nr. 48M48982, Boett nr. 2300, midsize, 31 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (nagg), datum, pärlemorurtavla, briljantkrans (46 st. TW/VVS, ca 1,04 ctv), Jubileelänk, viklås (Oysterclasp), Ref nr. 63160-1GS/4NF+267, cert, januari 2017, box, ytterkartong.

Utrop: 112 000 kr

ROLEX, OP, Datejust (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 79069, Serie nr. A658172, Cal 2235, Verk nr. 1084547, Boett nr. 69000A / 2079, damur, 26 mm, 18K vitguld, automatisk, safirglas (nagg), datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), briljantkrans med 4 baguettslipade rubiner, Presidentlänk, viklås, Ref nr. 8570-DE4/G233/68 BG, totalvikt 76,9 gram, ca 2001.

96 000 kr

Utrop: 92 000 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Genève, Happy Sport, Cal SW 300-1, Serie nr. 1976755, Ref nr. 278559-3009, Boett nr. 8559, damur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, briljanter (7 st. TW/IF-VVS, 0,35 ctv), krona med safir (1 st. 0,17 ctv), glasbaksida, originallänk, viklås, cert, juli 2022, box, ytterkartong.

44 000 kr

Utrop: 42 000 kr

OMEGA, Constellation, ´95 Mini, Cal 1456, Serie nr. 55826061, PIC nr. 1267.15.00, Ref nr. DB 895.1203, Boett nr. 895.1203 (LL), damur, 22,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, diamanturtavla (12 st. 8/8), briljantkrans (30 st. TW/VVS, ca 0,33 ctv), integrerad originallänk (helstav), viklås, Ref nr. 6553/865, cert, september 1998, box (skadad).

12 000 kr

Utrop: 13 000 kr

Klockor Girard-Perregaux

GIRARD-PERREGAUX, damur, 15 mm, Serie nr. 5629317, Boett nr. 78760239, 18K vitguld, manuell, safirglas, integrerad originallänk, längd 168-173 mm, totalvikt 18,6 gram, ca 1960.

Utrop: 7 900 kr

LONGINES, Hydro Conquest (300m/1000ft), Serie nr. 34239194, Ref nr. L3.247.3.97.7, Boett nr. L3.247.3, damur, 29 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla med diamanter (11 st. 8/8), briljantkrans (30 st. TW/VVS, ca 0,45 ctv), originallänk, viklås, Ref nr. L600125226, längd 170 mm, ca 2009.

6 300 kr

Utrop: 6 200 kr

OMEGA, Constellation, ´95, Cal 1456, Serie nr. 58811199, PIC nr. 1572.30.00 (1572.40.00), Ref nr. ST 795.1201, Boett nr. 795.1201 (LL), damur, 25,5 mm, stål, quartz, safirglas, utbytt urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 6552/864, cert, december 2004, box.

9 200 kr

Utrop: 7 200 kr

Klockor Rado

RADO, True Thinline, Serie nr. 12834120, PIC nr. R27742162, Ref nr. 01.420.0742.3.016, damur, 30 mm, high-tech ceramic, quartz, safirglas, integrerad originallänk, viklås (titan), Ref nr. 04691, ca 2014, box, ytterkartong.

Utrop: 6 900 kr

BREITLING, Cockpit Lady (100M/330FT), Chronometre, Cal 71, Verk nr. 980987, Serie nr. 980987, Ref nr. B71356, Boett nr. 4506B4, damur, 31,8 mm, bicolour, SuperQuartz, safirglas, datum, diamanturtavla (8 st. 8/8), Pilotlänk (stål), viklås, Ref nr. T0207/780A, ca 2007.

Utrop: 18 000 kr

LONGINES, Dolce Vita, Cal 178, Serie nr. 32593848, Ref nr. L5.155.4.16.6, Boett nr. L5.155.4, damur, 20 x 24,5 (30) mm, stål, quartz, safirglas, liten sekundvisare, originallänk, viklås, Ref nr. L600075171, längd 155 mm, ca 2005.

3 300 kr

Utrop: 2 900 kr

OMEGA, Genève, Dynamic (T Swiss Made T), Cal 681, Serie nr. 29318272, Ref nr. ST 566.015, Boett nr. ST 566.015, damur, 29,5 x 26 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, integrerat läderband, originalspänne i stål, ca 1969.

1 900 kr

Utrop: 1 300 kr

OMEGA, Seamaster, De Ville (T Swiss Made T), Cal 681, Serie nr. 21181397, Ref nr. ST 166.016, Boett nr. 166.016 (C.B), damur, 28 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla/visare, läderband, ca 1964.

2 300 kr

Utrop: 1 600 kr

TAG HEUER, 1500, Professional (200 Meters, T Swiss Made T), Serie nr. F95454, Ref nr. WD1414.BA0614, Boett nr. WD1414-G-20, damur, 28 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 614/410, cert, augusti 1996, box (skadad), ytterkartong.

3 100 kr

Utrop: 2 700 kr

Klockor Rado

RADO, DiaMaster, Serie nr. 14848394, PIC nr. R14064915, Ref nr. 01.218.0064.3.491, damur, 33 mm, high-tech ceramics, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla, läderband, viklås (titan), ca 2018, serviceetui.

Utrop: 6 500 kr

CERTINA, damur, 26 mm, Boett nr. 711.3001.41, stål, quartz, plexiglas, datum, läderband, originalspänne, ca 1980.

Utrop: 1 100 kr

ROLEX, Oyster Perpetual 31, "Yellow Dial", Chronometer, Ref nr. 277200, Serie nr. W0L45838, Cal 2232, Verk nr. 4604T8Y0, Boett nr. 2300, midsize, 31 mm, stål, automatisk, safirglas, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 72DB00-2WP, cert, november 2020, box, ytterkartong.

77 000 kr

Utrop: 65 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Ref nr. 69173, Serie nr. T870895, Cal 2135, Verk nr. 3575553, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, utbytta visare (Luminova), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D-18-Z8/468B , cert, april 1998.

32 500 kr

Utrop: 24 000 kr