Laddar...

Aktivera zoom-läge

Play

Budhistorik

Inga bud

Auktionsnr: 160

Varunr: 1 885 534

Smycken

Ring

RING, platina, briljantslipad diamant ca 1,20 ct, ca TCr(I)/SI2, gammal-, äldre briljant-, briljant- och åttkantslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca TW-TCr/VS-P, Sverige, 1900-talets mitt, stl 16 mm, vikt 13,5 g, mittstenen har litet nagg på kuletten, enstaka sidostenar har skador och nagg.

För fullständiga villkor se våra köparvillkor.