241 - 249 av 249
1...111213 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 10 september 2022

Klubbad för

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-W/SI, London 2006, vikt1,4 g, stift.

7 900 kr

Utrop: 8 000 kr

ÖRHÄNGEN, med påhäng, 18K vitguld/guld, 18 briljant- och åttkantslipade diamanter ca 0,012 ctv, rubiner, smaragder, safirer, diameter 13 mm,vikt 5,6 g, huggies, färgstenar med slitna fasettkanter och nagg.

3 800 kr

Utrop: 3 500 kr

GEORG JENSEN, örhängen, Daisy, förgyllt sterlingsilver, vit emalj, diameter 11,5 mm, vikt 2,7 g, stift. originaletui.

1 000 kr

Utrop: 700 kr

RING, 18K guld, smaragdslipad rosenkvarts 7,02 ct, rosa turmaliner 1,76 ctv, briljantslipade diamanter, Mandelstam, stl 18,25 mm, vikt 5,9 g, originaletui.

Utrop: 11 000 kr

RING, 18K guld, smaragdslipad topas 8,50 ct, rosa turmaliner 1,00 ctv, tanzaniter 0,30 ctv, safirer, briljantslipade diamanter, Mandelstam, stl 17 mm, vikt 5,8 g, originaletui.

Utrop: 11 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, Southsea pärlor, ca 12,4 mm, orangea safirer, briljantslipade diamanter 0,15 ctv, Mandelstam, höjd 33 mm, vikt 8,6 g, originaletui.

Utrop: 8 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, droppslipad behandlad lila jade, tanzaniter 0,35 ctv, briljantslipade diamanter, Mandelstam, höjd 34 mm, vikt 8,5 g, stift, originaletui.

Utrop: 7 200 kr

RING, 18K guld, ovalslipad ametist, gröna turmaliner, briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, Mandelstam, stl 18,25mm, vikt 5,5 g, originaletui.

Utrop: 11 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, droppslipade prehniter, gröna turmaliner 0,80 ctv, diamanter ca 0,04 ctv, Mandelstam, höjd 29 mm, vikt 5,1 g, stift, originaletui.

Utrop: 7 200 kr