1 - 20 av 245
123...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 8 oktober 2022

Klubbad för

TAPIO WIRKKALA, hänge/kedja, Silver Moon, sterllingsilver, Kultakeskus Oy, höjd 63 mm, längd 59 cm, vikt 14,1 g.

1 800 kr

Utrop: 1 150 kr

COLLIER, 18K roséguld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW-Cr/VVS-SI, motivets mått ca 9,0 x 9,0 mm, längd 41/44 cm, vikt 2,7 g, några diamanter med ytdefekter.

8 200 kr

Utrop: 9 300 kr

BVLGARI, ring, B-zero 1, 18K vitguld, 3 band, stl 17,25 mm (54), vikt 9,5 g, originaletui.

7 000 kr

Utrop: 8 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,70 ct, ca TW(G)/SI1, EX/EX/EX, GIA Diamond Dossier 5343645627, Van Bruun, ringskena stämplad Birmingham, Storbritannien, stl 16 mm, vikt 2,4 g, etui, ytterkartong, diamanten har stark fluorescens.

22 000 kr

Utrop: 18 000 kr

GUCCI, hänge, Interlocking G Pendant, 18K guld, höjd 20 mm, vikt 5,6 g, originaletui.

3 700 kr

Utrop: 4 000 kr

ENNUI, tennisarmband, 18K guld, 66 briljantslipade diamanter ca 2,77 ctv, ca W(H)/SI, längd 16 cm, vikt 7,2 g, stämplat Ennui 750, originalask.

ÖRHÄNGEN, oxiderat 18K guld, 62 svarta briljantslipade diamanter ca 0,62 ctv, höjd 2,4 cm, stift, vikt 2,5 g, några diamanter har skador och sprickor.

3 100 kr

Utrop: 3 300 kr

OLE LYNGGAARD, berlock, Sweet Drops Heart, sterlingsilver, briljantslipad diamant 0,005 ct, ca TW/VS, höjd 20 mm, vikt 4,6 g, smyckespåse, originalask.

2 100 kr

Utrop: 1 700 kr

OLE LYNGGAARD, snöre, String Necklace, mörkgrön silke, oxiderat sterlingsilver, längd 130 cm, vikt 3,0 g, smyckespåse.

325 kr

Utrop: 350 kr

MARIA NILSDOTTER, ring, sterlingsilver, 17 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, stl 18,25 mm, längd 31 mm, vikt 7,2 g, originaketui, ytterkartong.

2 400 kr

Utrop: 2 500 kr

MARIA NILSDOTTER, ring, Leopard Ring, sterlingsilver, svarta spineller, tsavoriter, stl 17,25 mm, vikt 5,9 g, originalask, ytterkartong.

1 600 kr

Utrop: 1 600 kr

BY BIRDIE, ring, Victoria, sterlingsilver/14K guld, 32 rosenslipade diamanter ca 0,30 ctv, stl 18,75 mm, vikt 3,7 g, originalask, några diamanter med nagg.

2 600 kr

Utrop: 2 900 kr

ENSTENSCOLLIER, 18K roséguld, briljantslipad diamant ca 0,19 ct, ca TCr/VS, längd 42/45 cm, vikt 1,8 g.

4 600 kr

Utrop: 5 100 kr

THERESIA HVORSLEV, ring, 18K guld, stl 15,25 mm, Alton, 1971, vikt 5,5 g, signerad.

Utrop: 3 800 kr

CARTIER, ring, 18K vitguld, Trinity, Classic Ceramic, serienr VJ8608, stl 58 (17,75 mm), vikt 7,6 g.

6 000 kr

Utrop: 6 300 kr

D´ARSY, ring, 18K guld/stål, mittparti i onyx, stl 17 mm, vikt 10,5 g.

Utrop: 1 400 kr

CARTIER, armring, Love Bracelet, 18K guld, ref nr UN6748, stl 17, vikt 32,5 g, etui, skruvmejsel.

52 000 kr

Utrop: 44 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K roséguld, briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv, ca TW-W/VS, stift, vikt 1,3 g.

8 100 kr

Utrop: 7 300 kr

SKÅL, Sofiero, silver, hamrad yta, design Ingrid Råström, GAB Eskilstuna 2007, höjd 8 cm, diameter 13 cm, vikt 290,9 g.

Utrop: 2 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca Cr(J)/VS2-SI1, 42 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW-Cr/SI-P, diameter 10,7 mm, vikt 4,3 g, stift, mittstenarna med nagg på kuletterna.

Utrop: 27 000 kr