281 - 296 av 296
1...131415 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 22 oktober 2022

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K guld, vit emalj, clips, höjd 23 mm, vikt 15,5 g, emaljskador.

Utrop: 6 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, ormar, fasettslipade blå safirer ca 1,46 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,46 ctv, ca W-Cr/P, tsavoritögon, stift, längd 32 mm, vikt 6,7 g.

13 000 kr

Utrop: 14 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalslipade blå safirer ca 1,53 ctv, 32 briljantslipade diamanter ca 0,29 ctv, ca TW-Cr/P, höjd 9 mm, stift, vikt 2,7 g, 1 safir har en liten skada.

Utrop: 8 600 kr

COLLIER, 18K guld, 28 briljantslipade diamanter ca 0,11 ctv, ca TW-Cr/P, längd 46 cm, vikt 1,9 g, 1 diamant är åttkantslipad.

Utrop: 5 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 34 briljantslipade diamanter ca 1,03 ctv, ca TW-Cr/P, höjd 20 mm, vikt 4,9 g, stift.

Utrop: 14 000 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,50 ctv, River(E)/VS2, GIA Diamond Dossier 7386957476, stl 17,25 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 19 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 14K vitguld, Southsea pärlor, ca 13,9-14 mm, något barocka, stift, ena pärlan med ytfel.

3 500 kr

Utrop: 3 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, delvis svartrodinerat, 78 runda fasettslipade behandlade rubiner ca 3,48 ctv, stift, höjd 35 mm, bredd ca 2,5 mm, vikt 9,6 g.

Utrop: 17 800 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,13 ctv, ca TW-TCa/P, längd 16,5-19 cm, vikt 1,7 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 4 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 52 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca Tw-Cr/P, vikt 2,3 g, stift.

4 000 kr

Utrop: 4 600 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, 27 briljantslipade diamanter ca 0,91 ctv, ca TW-Cr/P, diameter på hänget 2 cm, ankarkedja 46 cm, vikt 4,4 g.

Utrop: 14 600 kr

Utrop: 6 200 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad safir ca 1,60 ct, 38 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv ca W/VS , stl 16,5 mm, vikt 3,4 g.

Utrop: 11 000 kr

COLLIER, 18K guld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,43 ctv, ca TW-Cr/VVS-SI, motivets mått ca 9,0 x 9,0 mm, längd 41/44 cm, vikt 2,8 g, enstaka diamanter med ytdefekter.

Utrop: 9 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 36 briljantslipade diamanter ca 0,77 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 14 mm, stift, vikt 2,9 g, några diamanter har inneslutningar som når ytan samt naturliga håligheter, några diamanter har nagg.

Utrop: 10 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 50 briljantslipade diamanter ca 1,05 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 8 mm, stift, vikt 2,1 g, några diamanter med inneslutningar som når ytan samt nagg.

Utrop: 13 000 kr