1 - 20 av 506
123...26 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 17 november 2022

Klubbad för

HÄNGE, förstoringsglas, 18K guld, diameter 25 mm, vikt 3,1 g.

900 kr

Utrop: 900 kr

BROSCH/HÄNGE, harpa, 18K guld, ametister, mått 33x22 mm, vikt 5,0 g, tennlödningar.

Utrop: 2 200 kr

BROSCH, silver, bemålad och förgylld porslin, troligen David Andersen, stämplad D.A. 1886., diameter 43 mm, vikt 15,2 g.

425 kr

Utrop: 450 kr

ÖRHÄNGEN, silver, del i 18K guld, fasetterade diamantskivor, höjd 40 mm, vikt 6,0 g, krokar, en diamant saknas, några diamanter har nagg och små skador.

Utrop: 550 kr

BROSCH, påfågel, sterlingsilver, emalj, mått 45x32 mm, vikt 9,6 g.

1 100 kr

Utrop: 450 kr

STIGBERT, brosch, silver, ametist, Runes Konsthantverk Rune Tennesmed, Kalmar 1961, längd 58 mm, vikt 6,1 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE, silver/14K guld, grönt glas, halvpärlor, höjd 27 mm, vikt 4,0 g, senare karbinlås i 18K guld, glaset har slitage, en pärla har spricka.

850 kr

Utrop: 800 kr

BROSCH, silver, halvpärlor, turkoser, diameter 25 mm, vikt 5,5 g.

400 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE, silver, paste, höjd 35 mm, vikt 5,1 g, några har nagg, limmrester.

900 kr

Utrop: 350 kr

Smycken Lås

LÅS, näve, silver/14K guld, gömma, längd 33 mm, vikt 8,2 g, glaset på gömman är sliten.

375 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Övrigt

ÄDELSTENSSAMLING, diverse ädelstenar, diamanter, safirer, rubiner, smaragder, i svart etui.

5 100 kr

Utrop: 3 300 kr

Ädelstenar Övrigt

ÄDELSTENSSAMLING, diverse ädelstenar, bland annat citriner, ametister, rökkvartser, bergkristaller, rutilkvartser, aventurin kvartser, kalcedoner, månstenar, agater, rosenkvarts, onyx, i svart etui.

3 000 kr

Utrop: 2 200 kr

Ädelstenar Övrigt

ÄDELSTENSSAMLING, diverse ädelstenar, bland annat spektroliter, turkoser, agater, granater, heliotroper, odlade pärlor, krysoberyll kattöga, tigeröga, andalusit, jadeit, jaspis, malakit, lapis lazuli, i svart etui.

1 200 kr

Utrop: 1 100 kr

Ädelstenar Övrigt

ÄDELSTENSSAMLING, diverse ädelstenar, bland annat koraller, opaler, turmaliner, zirkoner, peridoter, diopsid, tsavorit, demantiod, krysoberyll, tanzanit, iolit och akvamarin, i blått etui.

2 000 kr

Utrop: 1 100 kr

Ädelstenar Övrigt

STENSAMLING, diverse syntetiska stenar, bland annat syntetiska rubiner, syntetiska safirer, syntetiska spineller och glas, i rött etui.

650 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Safirer

5 BLÅ SAFIRER, ovalslipade 3,30 ctv, små nagg.

Utrop: 1 400 kr

Smycken Enstaka örhänge

ENSTAKA ÖRHÄNGE, oxiderat 18K guld, svarta diamanter ca 0,06 ctv, Ebba Brahe, Stockholm, stift, vikt 1,0 g, påse.

1 400 kr

Utrop: 1 100 kr

KIROS, ring, sterlingsilver, svarta diamanter ca 0,15 ctv, stl 16,5 mm, vikt 2,6 g, diamanter med nagg.

950 kr

Utrop: 900 kr

HÄNGE, 18K vitguld, briljanter ca 1,00 ctv, ca W-TCa/SI-P, höjd 25 mm, vikt 5,0 g.

Utrop: 5 500 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W/SI, stl 16,25+ mm, vikt 3,3 g, ringen är i behov av rodinering.

Utrop: 2 800 kr