1 - 20 av 191
123...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 7 januari 2023

Klubbad för

ROLEX, Cosmograph, Daytona, Chronometer, Ref nr. 116518, Serie nr. F7683485, Cal 4130, Verk nr. S2K09772, Boett nr. 2118, kronograf, herrur, 40 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg), utbytta kronografvisare (röda), läderband, viklås 18K guld, Ref nr. 24640-LT, cert, december 2013, box, ytterkartong.

260 000 kr

Utrop: 205 000 kr

TAG HEUER, Carrera, Heuer 02 Tourbillon, Chronometer, "Tachymeter", Cal 02T, Serie nr. 101320G1, Ref nr. CAR5A8W.FT6071, Boett nr. CAR5A8W, kronograf, herrur, 45 mm, titan (svart pvd)/kolfiber, automatisk, safirglas, glasbaksida, gummiband, viklås (svart titan), Ref nr. FC5059-0/Y-S4, cert (digitalt), juni 2019, box, ytterkartong.

Utrop: 120 000 kr

BREITLING, Colt Automatic (200M/660FT), Chronometre, Cal 17 (ETA 2824-2), Verk nr. 2899362, Serie nr. 2899362, Ref nr. A1738811/BD44, Boett nr. 4215 B5, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Professionallänk III, viklås, Ref nr. 0515B2/173A, cert, mars 2017, box, ytterkartong.

17 600 kr

Utrop: 18 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust 36, "Bright Black Dial", Chronometer, Ref nr. 126234-0015, Serie nr. 4G4J8877, Cal 3235, Verk nr. 76X94724, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, viklås (Oysterclasp/Easylink), Ref nr. 62800-E0Z/5UY+1RD, cert, november 2020, box, ytterkartong.

78 000 kr

Utrop: 72 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Amvox Alarm, Aston Martin, Cal 918, Verk nr. 3323973, Serie nr. 1399, Ref nr. Q1908470, Boett nr. 190.8.97, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, alarm, viklås, läderband, cert, november 2005, box, ytterkartong.

38 000 kr

Utrop: 39 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 18238, Serie nr. W810711, Cal 3155, Verk nr. 7200081, Boett nr. 18200, herrur, 36 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg), dag, datum, diamanturtavla (8 st. 8/8, + 2 st. baguetter), Presidentlänk, viklås, Ref nr. 8385-V2/55 B, totalvikt 136,1 gram, ca 1996.

160 000 kr

Utrop: 170 000 kr

Klockor Franck Muller

FRANCK MULLER, Geneve, Casablanca Chrono, Cal FM.7002 CO (ETA 7753), Serie nr.1434, Ref nr. 8885 C CC DT, kronograf, herrur, 39,5 X 46 (55) mm, stål, automatisk, safirglas (repor), datum, läderband (se fördjupad info), originalspänne i stål, cert, september 2007, box, ytterkartong.

35 000 kr

Utrop: 37 000 kr

CARTIER, Santos Ronde, Cal 076 (ETA 2671), Boett nr. 090618341, damur, 24 mm, stål, automatisk, safirglas, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. U684, ca 1984, box.

Utrop: 7 900 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Chronolink, Worldtimer UTC, "Racing", Cal SS G2 (ETA 7001), Serie nr. 1343, Ref nr. WT 6202, herrur, 40 mm, stål/titan, analog/manuell, digital/quartz, safirglas (repor), liten sekundvisare, defekt (går ej, akut servicebehov), originallänk, viklås, ca 2002,

19 200 kr

Utrop: 14 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 15223, Serie nr. E642693, Cal 3135, Verk nr. 5738612, Boett nr. 15200, herrur, 34 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78.353-18-P2/457 B, ca 1991.

35 000 kr

Utrop: 33 000 kr

OMEGA, Constellation, Chronometer, s.k. "Manhattan", Cal 1431, Serie nr. saknas (se fördjupad info), Ref nr. 398.0140, Boett nr. 198.0140, herrur, 32,5 mm, 18K guld, quartz, safirglas, datum, skadade visare, utbytt urverk ej signerat, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 398.0866, totalvikt 102,1 gram, ca 1985.

Utrop: 44 000 kr

OMEGA, Constellation, s.k. "Uggla", Cal 1444, Serie nr. 53409128, PIC nr. 1420.50.00, Ref nr. DR 396.1070, Boett nr. 396.1070/1080, herrur, 32,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, dag, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk (stål), viklås, Ref nr. 1448.5/431, ca 1992.

6 400 kr

Utrop: 3 700 kr

Klockor Panerai

PANERAI, Luminor 1950 3 Days Power Reserve (L Swiss L), Cal P.3002, Verk nr. 003269, Serie nr. BB 1587788 / OP 6893, Ref nr. PAM00423, Boett nr. P0570/2000, herrur, 47 mm, stål, manuell, safirglas, gångreservsindikator (3-dagarsgång), liten sekundvisare, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert, oktober 2013, box, ytterkartong.

47 000 kr

Utrop: 46 000 kr

OMEGA, "US Collection", herrur, 33 mm, Cal 600 (OXG), Serie nr. 21201129, Boett nr. P-6638 / 2895049, 14K vitguld, manuell, plexiglas, diamanter på urtavlan (12 st. 8/8), skadad urtavla, defekt (akut servicebehov), läderband, originalspänne i stål, ca 1964.

8 200 kr

Utrop: 5 200 kr

Klockor Rado

RADO, Ceramica, Serie nr. 14769666, PIC nr. R21702162, Ref. nr. 01.420.0702.3.016, damur, 23 x 31 mm, high-tech ceramic, quartz, safirglas, integrerad originallänk, viklås i titan, Ref nr. 04948/15, ca 2018, serviceetui.

4 500 kr

Utrop: 4 700 kr

BREITLING, Colt Oceane (500M/1650FT), Chronometre, Cal B57, Verk nr. 171372, Serie nr. 171372, Ref nr. A57350, Boett nr. 11xx B5, damur, 32,6 mm, stål, quartz, safirglas, datum, gummiband, originalspänne, ca 2000.

7 100 kr

Utrop: 6 900 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, "T Swiss Made T", herrur, 34 mm, Cal 3000, Serie nr. 2385748, Boett nr. 929-69, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, ca 1969.

6 100 kr

Utrop: 4 700 kr

TAG HEUER, Aquaracer, Serie nr. RZR5402, Ref nr. WAP1451.BD0837, damur, 28 mm, stål/rosa guld, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla med diamanter (11 st. TW/VS, ca 0,07 ctv), originallänk (stål/rosa guld), viklås, Ref nr. FAD010-Y-F9/3175 Y, cert, augusti 2016, box, ytterkartong.

14 200 kr

Utrop: 11 200 kr

JAEGER-LECOULTRE, Memovox (T Swiss Made T), Cal 911, Serie nr. 2022016, Ref nr. 11013, Boett nr. 1240446, herrur, 37 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, alarm (defekt), skadad urtavla, defekt (akut servicebehov), läderband, ca 1969.

OMEGA, herrur, 34 mm, Cal 268, Serie nr. 18390594, Ref nr. BD 14715, Boett nr. 14715 61, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, ca 1961.

7 100 kr

Utrop: 4 200 kr