141 - 160 av 165
1...789 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 4 februari 2023

Klubbad för

OMEGA, Seamaster, Cal 562, Serie nr. 23828774, Ref nr. ST 166.0002, Boett nr. 166.002, herrur, 34,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1966, metallänk ej original.

5 000 kr

Utrop: 2 900 kr

TAG HEUER, Link (200 Meters), "Tachymetre", Cal 16 (ETA 7750), Serie nr. RRN5364, Ref nr. CJF2111.BA0594, Boett nr. CJF2111-0, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. FAA012-Y-H2/3091 Y, cert (ej komplett), ca december 2007, box, ytterkartong.

9 000 kr

Utrop: 9 200 kr

BREITLING, Chrono Avenger, Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 280235, Serie nr. 280235, Ref nr. E13360, kronograf, herrur, 44 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, skadad boett (buckla, se bild), gummiband (se fördjupad information), tillverkad 2001, cert, 2005 (se fördjupad information), box, ytterkartong.

16 400 kr

Utrop: 13 000 kr

PALLAS, Para, "Tachymeter", Cal Valjoux 7733, kronograf, herrur, 41,5 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad lysplupp, läderband, ca 1970.

Utrop: 1 100 kr

NEZUMI, Stockholm Sweden, Voiture, "Tachymetre", Ref nr. VQ3.601, kronograf, herrur, 40 mm, stål, meca-quartz, safirglas, NATO-band, originalspänne i stål, ca 2020.

Utrop: 1 100 kr

Klockor Panerai

PANERAI, Luminor GMT, Chronometer (L Swiss Made L), Cal OPVIII (ETA A05571), Verk nr. 622372, Serie nr. O 0956/1800, Ref nr. PAM00088, Boett nr. OP 6761 / BB 1525005, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, datum, 24-timmarsvisning, läderband (se fördjupad information), originalspänne i stål, gummiband, cert, mars 2013, box, ytterkartong.

37 000 kr

Utrop: 38 000 kr

IWC, Schaffhausen, Aquatimer, "Tribute To Calypso", Cal 79320, Serie nr. 2640107, Ref nr. IW378201, Boett nr. 3189032, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, vridbar innerring, integrerat gummiband, originalspänne i stål, cert, maj 2008, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad. Nr. 0776/2500.

Utrop: 35 000 kr

BREITLING, Navitimer World, Chronometre, Cal 24 (ETA 7754), Verk nr. 2893986, Serie nr. 2893986, Ref nr. A2432212/B726, Boett nr. 4716B4, kronograf, herrur, 46 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, vridbar räknesticka, läderband, viklås, cert, juli 2017, box.

29 500 kr

Utrop: 24 000 kr

OMEGA, fickur, 48 mm, Cal 35,5L, Serie nr. 6018753, Boett nr. 6479819/ 819, 14K guld, ankargång, defekt (skadad fjädermekanism), gravyr, monogram, bucklor, ca 1921, fickurskedja i gulmetall.

4 200 kr

Utrop: 3 900 kr

OMEGA, "Meister", herrur, 28 x 28 mm, Cal 620, Serie nr. 22546057, Boett nr. 853511 / 8125, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, gravyr, integrerad originallänk i 18K guld, längd 172-168 mm, totalvikt 73,6 gram, ca 1965.

Utrop: 31 000 kr

OMEGA, damur, 28 x 28 mm, Cal 620, Serie nr. 22090085, Boett nr. 960805 / 210 002, 18K vitguld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, briljantkrans (52 st. 0,77 ctv), läderband, originalspänne i stål, diamantcertifikat, ca 1965, box.

Utrop: 11 000 kr

Klockor Rado

RADO, Florence, Serie nr. 01482292, Boett nr. 153.3606.2.N / 39030773, damur, 18 x22 (27) mm, doublé, quartz, safirglas (nagg), integrerad originallänk (high-tech ceramics/doublé), viklås (titan), Ref nr. 04400, ca 2000.

Utrop: 2 200 kr

TAG HEUER, Carrera, "Tachymetre", "160Th Anniversary", Cal Heuer02, Serie nr. WZN8010, Ref nr. CBN2A1E.BA0643, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, blå keramisk bezel, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. BA0643-Y-K9, cert (digitalt), april 2022, box, ytterkartong. Limiterad.

32 000 kr

Utrop: 33 000 kr

BREITLING, Avenger Seawolf (3000M/10000FT), Chronometre, Cal 17 (ETA 2824-2), Verk nr. 1316333, Serie nr. 1316333, Ref nr. A17330, Boett nr. 1110 B5, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, defekt (går ej, delar saknas), OBS: ställaxel avbruten, heliumventil, skadad boett (se bilder), gummiband (Diver Pro II), originalspänne i stål, cert, nov 2010, box, ytterkartong.

9 200 kr

Utrop: 2 200 kr

TISSOT, Quadrato, Serie nr. RKM-BC-41429M, Ref nr. T005.517.11.277.00, Boett nr. T005.517 A, kronograf, herrur, 39,5 x 36 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. T005517A/RKM-BL, ca 2012, box, ytterkartong.

1 500 kr

Utrop: 1 100 kr

CERTINA, DS Action, "Tachymeter", Ref nr. 536.7178.42.61, Boett nr. SKO-BC-17619, kronograf, herrur, 42,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 61303, ca 2005, box (ej tidsenlig).

1 300 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, Constellation, Co-Axial, Master Chronometer, Cal 8700, Verk nr. 82870714, Serie nr. 82870714, PIC nr. 131.28.29.20.99.003, damur, 29 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, blå Aventurine urtavla med diamanter (11 st. 8/8), briljantkrans (36 st. TW/VVS, 0,56 ctv), glasbaksida, integrerat läderband, originalspänne (stål), cert, december 2022, box, ytterkartong.

Utrop: 82 000 kr

BREITLING, SuperOcean (200M/660FT), Heritage 46, Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 2693796, Serie nr. 2693796, Ref nr. U13320, Boett nr. 3313 B3, kronograf, herrur, 46 mm, stål/rosa guld, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås (stål), cert, september 2014, box, ytterkartong.

34 500 kr

Utrop: 31 000 kr

BREITLING, SuperOcean Chronograph M2000 (2000M/6600FT), Chronometre, Cal 73, Verk nr. 1335235, Serie nr. 1335235, Ref nr. A73310A8/BB72, Boett nr. 0315 B5, kronograf, herrur, 46 mm, stål, SuperQuartz, safirglas, datum, heliumventil, gummiband, originalspänne i stål, cert, augusti 2015, box, ytterkartong.

22 500 kr

Utrop: 18 000 kr

BREITLING, Colt 36, Chronometre (200M/660FT), Cal 74, Verk nr. 1535488, Serie nr. 1535488, Ref nr. A7438911/C913, Boett nr. 2115 B5, damur, 36 mm, stål, SuperQuartz, safirglas, datum, Professionallänk III, viklås, Ref nr. 1815 B2/178A, cert, oktober 2015, box, ytterkartong.

Utrop: 16 000 kr