1 - 20 av 294
123...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 18 februari 2023

Klubbad för

EFVA ATTLING, 18K vitguld, slät, From here to eternity, 2006, stl 18,75 mm, vikt 13,4 g.

7 000 kr

Utrop: 8 000 kr

ROLF KAPLAN, RING I RING (2 delar), 18K guld med 86 briljanter ca 0,70 ctv, (några skadade). storlek 17 mm, vikt 17 g, signerad Rolf Kaplan

Utrop: 30 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, troligen blå aragonit, Jurgen Girgsdies Juvel-Guldsmedja, Stockholm 1970/80-tal, höjd 40 mm, vikt 14,1 g, krokar, ostämplade.

Utrop: 5 500 kr

EFVA ATTLING, hänge med kedja, 18K guld, Ring around, längd 45 cm, vikt 7,9 g, originaletui, ytterkartong.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,09 ct, stl 19,75 mm, Silversmedjan i Perstorp, vikt 20,4 g.

Utrop: 12 000 kr

EFVA ATTLING, helalliansring, Stars and Signature Thin Ring 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv, ca TW/SI, stl 16,5 mm, vikt 2,7 g.

Utrop: 8 000 kr

CARTIER, armband, Love Bracelet, liten modell, 18K vitguld, 6 briljantslipade diamanter 0,15 ctv, serienr. KED 432, stl 17 mm, vikt 20,1 g, certifkat, skruvmejsel, reseetui, originaletui, ytterkartong, visst slitage.

55 000 kr

Utrop: 42 000 kr

CARTIER, armband, Love Bracelet, 18K guld, 4 briljantslipade diamanter 0,42 ctv,serienr. KJG 442, stl 17, vikt 31,7 g, certifikat, skruvmejlsel, reseetui, originaletui och ytterkartong, visst slitage.

88 000 kr

Utrop: 68 000 kr

LOUIS VUITTON, armband, 18K guld, pärlemor, briljantslipad diamant 0,04 ct, serienr. D02686, längd 15-16-17,5 cm, vikt 2,9 g, originaletui.

9 100 kr

Utrop: 10 000 kr

LOUIS VUITTON, armband, Star Blossom, 18K guld, 24 briljantslipade diamanter 0,20 ctv, serienr. C34536, längd 15,5-16,5-17,5 cm, vikt 3,9 g, originaletui.

Utrop: 20 000 kr

TIFFANY & CO, hänge med kedja, Open Heart Pendant, 18K guld, Elsa Peretti, längd 38-40,5 cm, vikt 6 g.

Utrop: 9 000 kr

TIFFANY & CO, armband, Tiffany T T1 hinged bangle, 18K guld, briljantslipade diamanter 1,07 ctv, stl 17, vikt 21,3 g, originaletui och ytterkartong.

50 000 kr

Utrop: 55 000 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,36 ct, 4 baguetteslipade diamanter 0,20 ctv, ca TW-W/VS, stl 16,25 mm, vikt 4,3 g, mittstenen har en extra fasett.

Utrop: 6 800 kr

OLE LYNGGAARD, berlock, Sweet drop Lace, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,58 ctv, TW/VS, höjd 22 mm, vikt 5,9 g.

19 000 kr

Utrop: 21 000 kr

CLAES GIERTTA, collier, 18K guld, Stockholm 1968, innermått ca 11,5x11,5 cm, vikt 70,9 g, originaletui. (d)

Utrop: 34 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 blå safirer, 26 briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, ca Atelier Ajour, Stockholm 2008, höjd ca 20 mm, vikt 5,8 g, några repor på guldet.

5 200 kr

Utrop: 4 500 kr

GEORG JENSEN, hänge, Dew drop Vivianna, 18K guld, bergkristall, briljantslipade diamanter 0,70 ctv, TW/VS, höjd 64 mm, vikt 49,8 g.

Utrop: 24 000 kr

BVLGARI, ring, B. zero, 5 - band, 18K vitguld, stl 16,25 mm (51), vikt 11,6 g.

Utrop: 12 200 kr

GEORG JENSEN, hänge med kedja, Fusion, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,24 ctv, pansarlänk, längd 45 cm, vikt 8,5 g.

Utrop: 9 900 kr

PAUL BINDER, ring, 18K guld/vitguld, 81 briljantslipade diamanter ca 1,60 ctv, ca TW/VS, stl 15,75 mm, vikt 16,7 g, enstaka diamanter med nagg.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr