1 - 20 av 280
123...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 11 mars 2023

Klubbad för

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,30 ct, ca River(E)/SI1, laserinskription 7401722454 samt GIA dossier, 26 briljantslipade diamanter ca 0,33 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 16,25 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 13 200 kr

PIERO MILANO, ring, 18K guld, 50 briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv, ca LB/VS-P, stl 16,75 mm, vikt 6,1 g.

Utrop: 6 100 kr

PIERO MILANO, ring, 18K vitguld, 143 briljantslipade diamanter ca 0,91 ctv, ca TW-Cr/VS-P, stl 16,75 + 14 mm, vikt 5,8 g, några diamanter med ytskador.

Utrop: 12 200 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,76 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 13 000 kr

CARTIER, armring, Juste Un Clou,18K guld, stl 16, serienr EBN786, vikt 32,2 g, certifikat, originaletui.

52 000 kr

Utrop: 50 000 kr

CARTIER, armring, Love bracelet, 18K guld, , serienr DEI352, stl 17, vikt 32,9 g, skruvmejsel, originaletui, visst slitage.

51 000 kr

Utrop: 45 000 kr

WIWEN NILSSON, armband, sterlingsilver, ring- och stavlänk, signerat, Lund 1958, längd 19 cm, vikt 27,6 g. (d)

9 300 kr

Utrop: 5 500 kr

WIWEN NILSSON, collier, sterlingsilver, ring- och stavlänk, signerad, Lund 1957, längd 44 cm, vikt 65,7 g, etui. (d)

11 200 kr

Utrop: 9 900 kr

WIWEN NILSSON, örhängen, sterlingsilver, signerade, stift, vikt 8,8 g. (d)

3 400 kr

Utrop: 2 200 kr

OLE LYNGGAARD, lås, 18K guld/vitguld, arbetad yta, diameter 12,7 mm, vikt 5,8 g, jaspis, kulor, 12 mm, längd 43 cm inklusive lås.

Utrop: 6 400 kr

BJÖRN JÄGERSTIG, hänge, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,03 ct, ca 21×30 mm, vikt 4,3 g.

5 100 kr

Utrop: 4 500 kr

GEORG JENSEN, ring, Fusion, 2 delar, 18K vitguld, stl 50 (16,5 mm), vikt 9,9 g, etui.

6 000 kr

Utrop: 5 700 kr

EFVA ATTLING, hänge med kedja, Rose Petal Pendant,18K guld, längd 42 cm, vikt 8,4 g, originaletui.

5 200 kr

Utrop: 6 000 kr

BORGILA, armband, sterlingsilver, Stockholm 1946, längd 19,5 cm, vikt 31,1 g.

Utrop: 1 700 kr

ENGELBERT, helalliansring, 18K vitguld, 40 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt 3,5 g.

Utrop: 8 000 kr

CLAES GIERTTA, armring, sterlingsilver, diameter 62 mm, 1993, vikt 43,1 g, signerad, något skadad originalask. (d)

Utrop: 1 100 kr

RING, 18K roséguld, 16 smaragdslipade rosa behandlade safirer ca 4,91 ctv, stl 17 mm, vikt 5,1 g.

Utrop: 13 200 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 60 briljantslipade diamanter ca 4,17 ctv, ca TW-Cr/SI-P, längd 18 cm, vikt 9,8 g.

37 500 kr

Utrop: 38 500 kr

OLE LYNGGAARD, armband, Life Safari, lås i sterlingsilver, flätat tyg, design Charlotte Lynggaard, längd 16 cm, vikt 2,4 g.

RING, 18K guld, kuddslipad kunzit 13,55 ct, rosa turmaliner 0,72 ctv, briljantslipade diamanter, Mandelstam, stl 18 mm, vikt 7,3 g, originaletui.

Utrop: 13 200 kr