1 - 20 av 504
123...26 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 mars 2023

Klubbad för

Smyckestillbehör Övrigt

500 kr

Utrop: 300 kr

Smyckestillbehör Övrigt

550 kr

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,40 ctv, ca Cr/VS, stift, vikt 2,4 g.

4 600 kr

Utrop: 3 300 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,48 ct, ca Cr(J)/VS, stl 18,5 mm, vikt 3,3 g, gravyr, diamantern har skada på rondisten.

4 900 kr

Utrop: 4 400 kr

RING, 18K guld, 2 ametister, 7 halvpärlor, Guldvaruhuset AB, Stockholm 1959, stl 17,75 mm, vikt 2,3 g.

2 200 kr

Utrop: 1 500 kr

BÄGARE, silver, invändigt förgylld, räfflad fotring, ciselerad dekor, Berend Möller, Stockholm 1770, höjd 9 cm, diameter 7,5 cm, vikt 70,6 g, monogram, små bucklor, lagning.

Utrop: 1 800 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,27 ct, River/VS, nagg på kuletten.

2 700 kr

Utrop: 1 700 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,23 ct, W/VS, inverterade naturaler vid rondisten och litet nagg på kuletten.

1 900 kr

Utrop: 1 500 kr

COLLIER, förgyllt sterlingsilver, längd ca 45 cm, vikt 27,8 g.

500 kr

Utrop: 600 kr

KEDJA, roséförgyllt sterlingsilver, ärtlänk 45 cm, vikt 8,1 g.

Utrop: 350 kr

ARMBAND, roséförgyllt sterlingsilver, ärtlänk 20 cm, vikt 3,6 g.

275 kr

Utrop: 250 kr

ARMBAND, sterlingsilver, längd 20 cm, vikt 13,0 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, förgyllt sterlingsilver, ärtlänk 20 cm, vikt 3,6 g.

150 kr

Utrop: 250 kr

KEDJA, förgyllt sterlingsilver, ärtlänk 45 cm, vikt 8,1 g.

250 kr

Utrop: 350 kr

ARMRING, silver, blå kalcedon, innermått 62 x 57 mm, öppningsbar, vikt 51,3 g.

Utrop: 700 kr

COLLIER, onyxkulor, lås i sterlingsilver, onyxkulor ca 14 mm, längd 46 cm.

900 kr

Utrop: 800 kr

KEDJA, sterlingsilver, pansar, längd 45 cm, vikt 63,5 g.

600 kr

Utrop: 650 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver/18K guld, emalj, kalcedon, Anna Mandelstam, höjd 41 mm, vikt 4,4 g, stift, originaletui.

2 300 kr

Utrop: 2 600 kr

ÖRHÄNGEN, silver/18K guld, emalj, citriner, Anna Mandelstam, höjd 42 mm, vikt 4,4 g, stift, originaletui.

Utrop: 2 600 kr

RING, 18K vitguld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W/SI, stl 16,75 mm, vikt 5,2 g.

Utrop: 3 000 kr